Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha egy anyuka...

Miért baj az, ha egy anyuka néha másra bízza a babát/kisgyereket?

Figyelt kérdés

Igen, egy másik kategória kérdése miatt jutott ez eszembe.

Ott az anyuka leírta, hogy az első hetekben, hónapokban segítettek neki a barátnői is a pici körül, elvitték néha sétálni. Beleálltak a válaszolók, hogy minek szülte meg akkor, neki soha nem kellett volna gyerek és hogy adja örökbe, jobban jár a baba. Pedig így a kérdésből nem az jött le, hogy ne szeretné a babát, vagy hogy szabadulna tőle. Mégis megkapta, hogy utálja a gyerekét, irritálja a létezése... De miért? Mert nem tud a nap 24 órájában a pici mellett lenni?


Én szülés után borzasztóan fáradt voltam, hiába volt egy viszonylag könnyű szülésem. A férjem az első két hétben itthon volt velünk, de azóta ő dolgozik reggel 8-9-től délután 4-5-ig.

Hiába olvastam szülés előtt, hogy aludjak majd akkor, ha a pici is alszik napközben, nekem ez nem ment. Nem bírtam kikapcsolni, mindig attól féltem, hogy ott vagyok vele egyedül és nem ébredek fel, ha sír, vagy valami gondja van.

Szüleim még dolgoznak, férjem szülei 200 km-re laknak tőlünk.


Ezért itt is volt olyan, hogy a legközelebbi és legjobb barátnőim besegítettek kicsit. Vagy úgy, hogy elmentek vele sétálni a közeli parkba (a fiunk konkrétan 5 perc séta után azonnal durmol a babakocsiban, vagy ha kocsival megyünk valahová, a hordozóban is). Vagy ha eljöttek hozzánk, mondtam, hogy mennyi dolgom lenne, és mondták, hogy csináljam nyugodtan, vagy feküdjek le aludni, addig ők figyelnek a babára.

Számomra ez akkor nagyon sokat jelentett, nélkülük szerintem az első 3-4 hónapban teljesen zombi lettem volna...

De már máskor is feltűnt itt, hogy aki segítséget mer kérni, vagy rábízza másra a babát, megkapja, hogy "lepasszolja". Tökmindegy, ha a gyerek saját apja az, aki vigyáz rá, akkor is.


Miért van ez még mindig a magyar társadalomban?

Miért következtetnek ebből rögtön arra, hogy az anyának a gyerek már nem fontos, nem is kell neki?



2022. márc. 20. 16:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
3%
Nem nem tudnak hanem nem akarnak a babájukkal lenni. Ez a nem alvás is csak mártírkodás, nincs olyan hogy nem ébredsz fel egy üvöltő gyerekre, szóval elég rossz kifogás.
2022. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Had találjam ki. Te vagy, aki a linkelt kérdésnél alpári módon tárgyalt az első oldalon is már a kérdezővel?
2022. márc. 20. 18:08
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az a ritka ha valaki 0-24-ben együtt akar lenni a gyerekével, minden egyes nap, minden egyes percében.

Akik igen, azok közül meg a butábbik fajta hányikálja ide az okosságait.


Még a szakemberek is azt mondják, hogy fontos az anyának időnként elvonulni, feltöltödni.


Én kb két órára leléptem ma is, elmentem egy-két üzletbe (szörnyű h a vásárlás most a kikapcsolódás 😱😏)

Mert igenis nehéz és fárasztó egy babának mindig minden igényét kielégíteni.


Én nem is vagyok jó anya, nagyon max elégséges, de nem is leszek pár év múlva házisárkány, akitől menekül a férje. (De több gyerekem se lesz, szóval tényleg nem vagyok ősanya 😁)

2022. márc. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Ez a magyar társadalomban ilyen kattanás, hogy máglyára azzal, aki nem hal naponta mártírhalált a gyerMeke első három, de inkább öt évében. Nézz körül (akár itt is néhány kérdés alatt), mennyi teljesen becsavarodott, megzuhant nő van, akinek nem maradt élete a szülés után és mindenki másnak is ezt kívánja. Szokás a mai bűnös individualizmust emlegetni, ha valaki másra meri bízni a babát, de nem gondolnak bele, hogy ükanyáink idejében is az vigyázott az 5-10 gyerekre, aki épp ráért, amíg anya kapált a krumpliföldön...
2022. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is érzem, már az első hónapokban is éreztem.

Hogy jól esett kicsit kiszakadni otthonról, csak magamban lenni. Akár csak úgy, hogy elmentem egyet futni, vagy fáradtabb napjaimon sétálni egyedül, zenét vagy valamilyen podcastot hallgatva.

Vagy nálunk az esti fürdetős, altatós rutint a kezdetek óta a férjem csinálja és abban az időben is van, hogy csak ülök a teraszon és élvezem a csendet, hogy nem kell bármikor készenlétben legyek vagy olvashatok nyugodtan. Ettől sosem gondoltam, hogy rossz anya lennék vagy hogy bárkinek is számot kéne adnom arról, hogy a párom miért van a gyerekével, miért hagyom őket is kettesben.

2022. márc. 20. 18:23
 16/24 anonim ***** válasza:
6%
Az normális ha az apjával van. De hogy barinőkre hagyod, amíg elvégzed azt, amit mások egyedül is eltudnak, az furcsa. És nem a másra hagyással van a baj, hanem ezzel a mártírkodással.
2022. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor úgyis alszik a gyerek, akkor aztán tökmindegy, hogy ki vigyáz rá. Én 3 hónapos koruktól dolgoztam, na de akkor, amikor aludtak. Beraktam a gyereket a babakocsiba és nagyszülőkre "passzoltam", ő is 5 perc múlva aludt, a nagyinak meg "úgyis" előírta a lépésszámot a háziorvos. Aztán persze volt az, hogy mégse alszik, mégis esik, hozzak le még egy takarót... stb. és áthúzva a terveim, de valamennyit azért haladtam. Később délelőtti játszóterezés volt ugyanez. Volt, amikor 2-3 órát is elvoltak és már az ebéd is kihűlt, kivéve, ha számítottam rá, mert akkor biztos ki voltam hívva, hogy én is kellek vagy betoppantak, hogy ez meg az van... Délután meg velem mentek. És éjszaka is mindig én keltem hozzájuk. Aztán 2 évesen lettek bölcsisek. Akkor már 6, majd 8 órában dolgoztam és nagy segítség volt akkor is, ha túlóráknál volt vészhelyzeti megoldás. Nem hiszem, hogy ettől sérültek volna. Pláne, hogy én is nagyon jóban vagyok anyukámmal, pedig én már 1 évesen bölcsis voltam napi 10 órában és egész nyarakra le voltam adva nagyszülőkhöz.
2022. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Miért mártírkodás szerinted az, hogyha egy elsőbabás anyuka még kimerült az első hónapokban?

Én előtte sosem tapasztaltam azt a szintű kialvatlanságot, a baba előtt 8-10 órákat aludtam minden éjszaka. Utána pedig örültem az első hetekben, hogyha sikerült kettőt egyhuzamban. Mikor először aludtam délután 2,5 órát, utána úgy ébredtem fel, mintha életem legjobb és leghosszabb alvásán lettem volna túl.

Szerintem inkább ezerszer legyen "barinőkkel" a pici néha (!nem minden nap reggeltől délutánig!), akik szeretik és akarnak vele foglalkozni, vele lenni, mint 24/7 anyukával, aki a fáradtságtól és kialvatlanságtól már zombi és rosszindulatú mindenkivel és még a saját gyereke létezése is frusztrálja.

2022. márc. 20. 18:33
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy jól esett kicsit kiszakadni otthonról, csak magamban lenni"

Ezzel amúgy rengeteget teszel hosszútávon a mentális egészségedért, ne érezd, hogy magyarázkodnod kell bárkinek, aki kötekszik.

Nagyon bírom, mikor idegroncs mártíranyuk önzőzik le azt, aki törődik a saját igényeivel is, pedig a kiegyensúlyozott anyánál semmi nem fontosabb a babának.

2022. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

Erről beszélek. Nyugodtan lehet aludni napközben is, amíg alszik a gyerek, és akkor senki nem lesz zombi. Ennyi erővel éjjel se aludj, hátha nem keltek fel rá, hogy ordít. Az már más tészta, ha a gyerek sem alszik semennyit, de ott már más bajok vannak.


Sokan problémát csinálnak ott is ahol nincs. Meg vannak sokan akik tényleg nem akarnak foglalkozni a gyerekükkel.


Ettől függetlenül a te dolgod, ha nektek így jó, akkor jó. Én csak elmondtam a véleményem, nem volt benne rosszindulat.

2022. márc. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!