Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újabb terhesség esetén minden...

Újabb terhesség esetén minden bűntudat nélkül visszaveteteted magad állományba majd elmész táppénzre?

Figyelt kérdés
Én nem tudtam megtenni. Beszéltem a főnökömmel, hogy ezt szeretném, de nem ment bele. Kijátszani nem akarom. Kis cég, nagyon nullán van a vírushelyzet óta. Csak kíváncsi vagyok, más hogy van ezzel. Szerintetek nem kellett volna ilyen lelkiismeretesnek lennem? Igazából az sem biztos, hogy vissza akarok menni oda, szóval nem is ez volt a fő oka.
2022. ápr. 1. 22:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Az embernek nem mindig van választása… Ezzel ő visszaélt, most én is élek a lehetőségeimmel, ennyi.

Kibírja fél évig ezt a pártízezer forintot, nem fog tönkremenni a cég tőle.

2022. ápr. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
57%

Én igen, de az én főnökömnek ez nem okozott volna problémát, hiszen a helyemre már úgyis kellett valakit raknia, az nagyobb gond lenne neki, ha ténylegesen visszamennék pár hónapra, és a helyemen levovel kellene arra az időre kezdenie valamit, csak hogy utána megint kiessek két évre.

Igaz, mi egy állami cég vagyunk, kb 200 dolgozóval.

2022. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
26%

9 és 11 vagyok még.

Amúgy vissza akartam menni másik pozícióba dolgozni, ahol nem 12 órázni kell, amikor a nagyobbik lányom betöltötte most a 2t januárban. Nem akartam én ingyen élősködni, de azt mondta nincs most nekem munka. Hát akkor ennyi, akkor viszont kérem a táppénzt, mert a havi 30as nem sokmindenre elég, számít az a plusz százvhányezer.

2022. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök minden válasznak, mert a véleményekre vagyok kíváncsi. Azt tudom, hogy ha papíron adom be, nem tud mit tenni. De pont ezt nem akartam. Mi "jóban" vagyunk (már amennyire jóban lehet lenni főnökkel), az első dolga lett volna felhívni, hogy de jó, hogy megyek vissza. Nem lett volna képem hazudozni. Másrészt a vírus idején minden erejével mentett minket, inkább minuszba ment a cég, de a fizetésünket nem csökkentette. Más ugyanilyen cég tönkrement. Most erre azt mondta, hogy jelenleg nem fér bele, mert nagyon sz.rul állnak. Ezt csak úgy leírtam, hogy nálunk ez a helyzet.
2022. ápr. 2. 09:10
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szeretem a munkahelyemet és szeretnék is visszamenni oda dolgozni. Mindig kiálltak mellettem, mindig korrektek voltak. Lehet nem lesz ez így az idők végezetéig, de én úgy érzem, hogy ez nem lenne fair. Ha mégis szükségünk lenne arra a kis pénzre, akkor felhívnám a főnököm és rákérdeznék, hogy mi lenne, ha... A reakciójától függne, hogy megjátszanám-e. Ha azt mondja semmi gond, nem számít, akkor belemegyek. Ha érzem, hogy ez neki nem oké, akkor nem fogom rájuk erőltetni, mivel ugye szeretnék oda visszamenni dolgozni (tartósan).
2022. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!