Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit változtatott meg benned...

Mit változtatott meg benned az anyaság?

Figyelt kérdés
Gondolok itt viselkedésre, tulajdonságra, kapcsolatokra, barmire. Meséljetek :)

2022. ápr. 13. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem semmit. Jobban bírom a gyurodest mondjuk az biztos.
2022. ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem türelmes ember vagyok, de ez a kis ember 1perc alatt az utolsó idegszálamon táncol.

Nem tudok olyan filmet/sorozatot vagy bármilyen olyan jelenetet megnézni, amiben a kisbabának valamilyen baja van vagy lesz (Dr. Houseban volt egy rész amiben a kisbaba rohamot kap, habzik a szája, azonnal el kellett kapcsoljak mert rendesen rosszul voltam tőle).

2022. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban nagyon jó önismeret. Azt hittem magamról, hogy türelmes vagyok, hogy nem tudnék a gyerekemmel kiabálni (szerintem mások alapvetően ki sem néznék belőlem), ehhez képest bőven előfordult már, és néha olyanokat csinál, hogy úgy el tudja önteni az agyamat egy pillanat alatt a sz.r, hogy percekig alig látok ki belőle. Pontosan azokat a dolgokat csinálom, amiket utáltam gyerekként, ezeken mind igyekszem dolgozni, nap végén, ha valami olyan dolog volt, átgondolni, hogy mit kellett volna tennem inkább. Pozitív oldala is van, hihetetlen fizikai és lelki tartalékokat találtam magamban, korábban nem gondoltam volna, hogy így lehet bírni a nem alvást, vagy a fizikai fájdalmakat, pl. szülés.
2022. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Sokkal türelmetlenebb és hirtelen haragúbb vagyok. Már nem álmodozom, mert felesleges, úgysem válhatnak valóra, a terveimnek szintén lőttek
2022. ápr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Az összes görcsöm és parám a múlté, sokkal fontosabb dolgok foglalkoztatnak már mint azon szorongani h ki mit gondol rólam, milyennek lát.
2022. ápr. 14. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én pont hogy mindig hirtelen haragú voltam. Mióta gyerek van nagyon sokat fejlődtem ezen a téren. Sokkal jobban vissza tudom magam fogni. Meg sok dolgot elengedek. Más a fontossági sorrend az életemben.
2022. ápr. 14. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Én sokkal türelmesebb vagyok, mint hittem. Nem jelenti, hogy nem tud nagyon felidegesíteni a gyerek, de képes vagyok türtőztetni magam. A kontrollt is többször hagyom, pedig ez is a komfort zónámon kívül eső dolog, de muszáj volt alkalmazkodnom, mert hiába tervezek én el bármit, ha utána muszáj variálni a gyerek miatt. És empatikusabb lettem, főleg a kisgyerekek felé. Már nem csak egy idegesítő görcsöt látok az összes gyerekben, hanem látom ha alapvetően jó gyerekek álmosak/éhesek, akármi bajuk van és még tanulják az érzések kezelését. Meg már a többi anyát is látom, ha nem aludt, ha sz.ar éjszaka volt, ha belefeszül, hogy gyorsan elhárítsa a boltban a hisztit, de mégse sikerül, és szégyelli magát, pedig igyekszik. Ezek már feltűnnek, eddig észre se vettem. Férjemmel is sokkal nehezebb a közös idő összehangolása, de mindketten sok energiát ölünk abba, hogy működjön és ezt becsüljük egymásban.
2022. ápr. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rájöttem, hogy önzetlen is tudok lenni és sokkal erősebb/kitartóbb vagyok mint gondoltam. :)
2022. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!