Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha el akarnak...

Mit tegyek, ha el akarnak költözni a legkisebb gyerekeim is? 17 évesek.

Figyelt kérdés

4 gyerekem van. Az első lányom 31 éves, a második 22, a legkisebb lányom és az egyetlen fiam 17 évesek, szeptember 4-én töltik a 18-at.


A lányom Pestre költözik az apjához az egyetem miatt, az egyetlen fiam meg albérletet akar bérelni a barátaival. Iskola mellett dolgozik, van összespórolt pénze. Nyilván nem rögtön fog költözni, de van egy olyan érzésem, hogy 2023-ban már nem fog velünk lakni.


Van egy élettársam, akivel nem jövünk ki jól, csak amikor itt vannak a gyerekek. Színt visznek az életünkben. Annyit tudunk nevetni, hogy az már nem is igaz. Ha nincsenek itt, csak a veszekedés van. 52 éves vagyok, nem most fogok új párt keresni.


Tudom, hogy az élet rendje, hogy kirepülnek a gyerekek, és nem is akarok az a tipikus anyós meg anyatipus lenni, mint amilyen a filmekben van, de félek a magánytól, nem tudok monotonan élni.


A nagyobbik lányom már anyuka, Németországban él, de nem akarok hozzájuk költözni, mert ő az apjával él és nem akarok a volt férjemmel egy fedél alatt lakni, nem véletlenül váltunk el. A középső lányom tőlem 100 km-re lakik, vele minden hónapban szoktam találkozni, de az kevés.


2022. ápr. 23. 21:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Fogadd el a donteset és támogasd benne. Nem tudsz mást tenni. Ha nem jó a párkapcsolatod, akkor szerintem meg éppen, hogy most keress magadnak új párt.
2022. ápr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy rossz neked a mostani pároddal, miért vagy még vele? Ha a gyerekek kirepülnek, mert a maradék is kifog, neked nagyon nem lesz jó, az alapján, amit írsz.
2022. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Sztem próbálj keresni egy hobbit ami eltereli a figyelmed. Akár olyan hobbit ahol többen vannak és akkor magányos se leszel. Illetve próbáljatok több programot össze hozni amit mindenki élvez 😊
2022. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kereshetnél párt magadnak? Ne viccelj! Igenis állj a sarkadra! A gyerekeknek is élni kell az életüket és neked is. Fiatal vagy, ahhoz, hogy boldogtalan légy. Tudom, hogy fáj, de had menjenek a gyerekeid. Lehet, hogy nem lesz kiről gondoskodj, de elmarod magadtól, ha nem engeded.
2022. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ideje lenne egy SAJÁT életet felépíteni, az ugyanis nem az, hogy csak másokkal tudsz meglenni, egyedül nem.

A helyedben a "párodat" kidobnám, mert ha nem müködik, akkor minek együtt lenni, elfogadnám, hogy a gyerekek felnöttek és elköltöznek, és egyedül kezdenék magammal valamit, lehet tanulni, hobbikat keresni, stb

2022. ápr. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Inkább légy büszke a gyerekeidre, hogy nem otthon laknak, hanem saját magukat tartják fent.
2022. ápr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
52 évesen ki az, aki párt talál? Regisztráljak fel társkereső oldalakra?
2022. ápr. 23. 21:51
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért az az 52 nem a világ vege. Anyukám pl 44 évesen lett özvegy, mert meghalt az apukám. 9 évig volt utána egyedül, aztán lett neki egy párja, aki egy elvált ember. Már 14 éve együtt vannak, szerintem ha boldogtalan vagy, akkor inkább legyél egyedül, mint egy, olyan emberrel akivel nyűg lenni.
2022. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha olyan sz.r a kapcsolat, már rég "elválhattál volna". Lehet, már rég lenne egy jó párkapcsolatod. Esetleg azt is kipróbálhatnád, milyen egyedül lenni. Nem ördögtől való. Ne telepedj a gyerekeidre, nem ők tehetnek róla, hogy te társfüggő vagy. Bár, a leírásod alapján pont olyan leszel, mint a filmekben. Nem hiszem, hogy nem számítottál arra, hogy a gyerekeid fel fognak nőni, a kapcsolatod meg nem jó. Mi volt a terv?
2022. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
52 évesen még találhatsz magadnak párt, de olyannal semmiképpen se legyél együtt, akivel folyamatosan csak veszekszel.
2022. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!