Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha el akarnak...

Mit tegyek, ha el akarnak költözni a legkisebb gyerekeim is? 17 évesek.

Figyelt kérdés

4 gyerekem van. Az első lányom 31 éves, a második 22, a legkisebb lányom és az egyetlen fiam 17 évesek, szeptember 4-én töltik a 18-at.


A lányom Pestre költözik az apjához az egyetem miatt, az egyetlen fiam meg albérletet akar bérelni a barátaival. Iskola mellett dolgozik, van összespórolt pénze. Nyilván nem rögtön fog költözni, de van egy olyan érzésem, hogy 2023-ban már nem fog velünk lakni.


Van egy élettársam, akivel nem jövünk ki jól, csak amikor itt vannak a gyerekek. Színt visznek az életünkben. Annyit tudunk nevetni, hogy az már nem is igaz. Ha nincsenek itt, csak a veszekedés van. 52 éves vagyok, nem most fogok új párt keresni.


Tudom, hogy az élet rendje, hogy kirepülnek a gyerekek, és nem is akarok az a tipikus anyós meg anyatipus lenni, mint amilyen a filmekben van, de félek a magánytól, nem tudok monotonan élni.


A nagyobbik lányom már anyuka, Németországban él, de nem akarok hozzájuk költözni, mert ő az apjával él és nem akarok a volt férjemmel egy fedél alatt lakni, nem véletlenül váltunk el. A középső lányom tőlem 100 km-re lakik, vele minden hónapban szoktam találkozni, de az kevés.


2022. ápr. 23. 21:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ülj a mocsárban, de erre ne kényszerítsd a gyerekeidet is!
2022. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
96%
A járt szar utat tényleg ne is hagyd el a nyugalomért. Megérdemled.
2022. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, hülye vagy minden szempontból.

52 évesen képtelen vagy feltalálni magad, helyette a gyerekeid nyakába varrnád magad.. 👏

Nem hiába költözött el mindegyik sietve..

2022. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, hát akkor mi itt a probléma? Élvezd a járt utadat, a gyerekeidet meg hagyd békén.
2022. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy ezek szerint az első gyerekednek az apja, mint az utolsó kettőnek, vagy összekeverted a sztorit. Azt írtad, a legnagyobb az apjával él Németországban, a kicsi meg Pestre költözik az apjához. Nem fura, hogy 4 gyerekből kettő is inkább az apjával lakik, mint veled, miközben más az apjuk? Lehet, hogy a hiba a te készülékedben van.

#24

2022. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
91%
A szüleim kapcsolata amióta az eszemet tudom, borzalmas volt, és náluk is akkor tetőzött ez be, amikor én is (én vagyok a legkisebb gyerek) kirepültem otthonról. Sok-sok év feszültség után anya 52 évesen szakított végre apámmal, majd 54 évesen megismert egy aranyos férfit, azóta is boldog párt alkotnak. :) A végén már olyan puskaporos volt otthon a légkör apámmal (pedig ha otthon voltunk, türtőztették magukat, mégis mindent átjárt a feszkó), hogy nem volt kedvünk a tesóimmal hazajárni, és egyre ritkábban mentünk - anyának is ez lehetett az egyik löket, hogy lépjen végre, pedig esze ágában sem volt akkor még, hogy úgy kapcsolatba kezdjen. De happy end lett, és büszke vagyok rá. :)
2022. ápr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!