Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha el akarnak...

Mit tegyek, ha el akarnak költözni a legkisebb gyerekeim is? 17 évesek.

Figyelt kérdés

4 gyerekem van. Az első lányom 31 éves, a második 22, a legkisebb lányom és az egyetlen fiam 17 évesek, szeptember 4-én töltik a 18-at.


A lányom Pestre költözik az apjához az egyetem miatt, az egyetlen fiam meg albérletet akar bérelni a barátaival. Iskola mellett dolgozik, van összespórolt pénze. Nyilván nem rögtön fog költözni, de van egy olyan érzésem, hogy 2023-ban már nem fog velünk lakni.


Van egy élettársam, akivel nem jövünk ki jól, csak amikor itt vannak a gyerekek. Színt visznek az életünkben. Annyit tudunk nevetni, hogy az már nem is igaz. Ha nincsenek itt, csak a veszekedés van. 52 éves vagyok, nem most fogok új párt keresni.


Tudom, hogy az élet rendje, hogy kirepülnek a gyerekek, és nem is akarok az a tipikus anyós meg anyatipus lenni, mint amilyen a filmekben van, de félek a magánytól, nem tudok monotonan élni.


A nagyobbik lányom már anyuka, Németországban él, de nem akarok hozzájuk költözni, mert ő az apjával él és nem akarok a volt férjemmel egy fedél alatt lakni, nem véletlenül váltunk el. A középső lányom tőlem 100 km-re lakik, vele minden hónapban szoktam találkozni, de az kevés.


2022. ápr. 23. 21:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Mi hárman vagyunk testvérek, pechemre én vagyok a legkisebb.

A kezdetek kezdetén még úgy volt vele, ahogy te. Ekkor voltam 16 éves. Majd amikor 18 lettem, mindenféle úton-módon megpróbálta ellehetetleníteni a költözésemet. A vége az lett, hogy lassan már 20 éve nem beszéltünk.

2022. ápr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Elég baj, hogy CSAK egy párkapcsolat az életcélod! NEM KELL feltétlen valaki melléd, légy végre felnött és állj meg a saját lábadon!
2022. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg nem véletlenül menekülnek otthonról a gyerekeid. 17 évesen már tudják, hogy amint lehet mennek. Valószínűleg még sem olyan jó otthon.
2022. ápr. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is ez jutott eszembe, valószínűleg nem véletlenül lépnek le otthonról. Biztos hogy elég mérgező a környezet. Másrészt, nem láncolhatod magadhoz őket. Ne a gyerekeidtől várd hogy tartalmasabbá tegyék az életed, hanem magadtól. Ha a kapcsolatod nem jó, akkor szakítani kell. És nem kell azonnal új kapcsolatba rohanni. Bármilyen hihetetlen, az emer képes párkapcsolat nélkül is élni. Ne csak egy kapcsolat legyen a célod.
2022. ápr. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
96%
A legjobb, amit tehetsz, ha szakítasz. Nem tudsz monoton életet élni? Hát akkor miért vagy valakivel, akit nem szeretsz? Ne a gyerekeidtől várd a nevetést meg a jókedvet, nekik most a saját életüket kell már élni, nekik nem dolguk téged boldoggá tenni. Ne csüggj rajtuk, mert tényleg tönkreteszed a kapcsolatotokat. Ideje a saját életedet élni neked is. Szerintem jobb egyedül, mint egy rossz párkapcsolatban.
2022. ápr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
27%
Azért bárki bármit mond, nem könnyű párkapcsolatot kialakítani 52 évesen. De ettől még lehet 52 évesen hobbid, barátaid, életcéljaid.
2022. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
96%

Ne viccelj, Németországban a 60 -70 felettiek még javában társkeresőznek.

52 évesen nem vagy öreg.



Ne a gyerekeidre akarj rátelepedni. Találd meg önmagad. Keress barátokat, akár új társat, hobbit..

2022. ápr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
95%
Anyósom 66 évesen talált új párra és nem is az első jelölt volt a befutó. Apósom halála után egy évvel kezdett randizni. 7 év alatt volt 3 fickó is és a negyedikkel lett szorosabb.
2022. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek előbb utóbb úgyis elköltöznének. Ez az élet rendje. Ha nem most, akkor 2-3-4 év múlva. Sajnos a te alapvető problémád, a rossz párkapcsolatod akkor is fent fog állni, ha nem változtatsz. Szóval maximum időt nyernél, ha nem most költöznének el.

Én is azt javaslom, hogy a párkapcsolati problémára koncentrálj, azt próbáld meg kezelni, vagy pontot tenni a végére. Fiatalabb senki nem lesz, inkább most lépj ki belőle, mint 5 év múlva. Mindenki megérdemli a boldogságot, legyen bármilyen korban.

2022. ápr. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hülye lennék elhagyni a járt utat a járatlanért.
2022. ápr. 24. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!