Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csúnya lenne ezt csinálni a...

Csúnya lenne ezt csinálni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Gyerekem szerint parancsolgatós vagyok, folyton dirigálok. Nyilván, mert sosem csinál magától semmit, és sokszor akkor sem, ha rárivallok. Arra gondoltam tartok egy pár "önálló napot", amikor felelősséget vállalhat a saját tetteiért, hogy megnézze, a segítségemmel(utasítások) könnyebb e neki, vagy egyedül. Első nap nem csinálok semmit, nem mondok semmit, tudom, hogy szívni fog. Következő nap összeállítok egy listát, mit kell csinálnia nagy vonalakban, hogy jól menjenek a dolgai és megnézem foglalkozik e vele(fogadni mernék, hogy nem fog).


Csúnya dolog így szivatni a gyereket, hogy érezze, hogy én nem ellene vagyok, hanem érte mondom meg, hogy mit csináljon, mert jobban tudom? Sajnos a fogmosásnál nem lesz egyből következménye, ha elmulasztja, de majd gondoltam megbeszélem a barátnője anyjával, hogy a barátnője jegyezze majd meg, hogy büdös a szája, amikor nem mosott fogat, hogy megtapasztalja, hogy rossz, ha nem csinálja.


Sajnos elmondás alapján nem érti meg a dolgokat, mert gyerek. Iskolás, nem kicsit szivatnék. Szeretném, ha felelősséget tanulna a saját tetteivel kapcsolatban, és értékelné, hogy segítem őt ebben, ne mindig kibúvót keressen, hogyha valamit csinálni kell. Pl nem hozott ernyőt, elázik, nem adom neki az enyémet. Nem vett fel zoknit? Had törje fel a lábát a cipő. Nem írt leckét? Had viselje a szégyent a suliban. Nem eszik ebédidőben, mert nincs még kedve? Következő étkezés a vacsora, addig bezárom a konyhát. Nem gondolkodtam helyette, mit vigyünk a játszóra? Nem lesz labdája, nasija, vize. Nincs kész időben? Elindulok nélküle és hiányosan kell utánam jönnie szégyen szemre(csak különórára, suliba nem)


Szóval hagynám, hogy viselje a döntései súlyát, amikor tudom, hogy még gyerek, és nem képes ilyesmikre gondolni..8 éves és nagyon magas lovon ül.


2022. máj. 4. 13:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de kíváncsi lennék a kísérlet végére. Mondjuk a barátnős résznél meg fog bukni, ez borítékolható. A barátnő el fogja neki mondani, és ezért nagyon fog utálni téged.
2022. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Bár én már felnőtt voltam, de mielőtt elköltöztem, nekem is mindent megcsinált anyám. Az elején nehéz volt, de azóta tök jól megy. Mondjuk azt nem tudom, hogy egy 8 évesnél hogy működik.
2022. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ezeket inkább fokozatosan kéne bevezetni.

És van, akinél nem műdödik. A fiam pl. 12 éves, és kicsit sem érdekli, ha beírást vagy rossz jegyet kap az iskolában.

2022. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Az evős résszel nem értek egyet. Miért nem ehet akkor amikor éhes? Ezt sose értettem. Ha kihűl addigra, akkor berakja a mikróba, vagy eszi hidegen. Itt max azt kell csinálni, hogyha nem mossa el a tányért maga után, akkor mondjuk abba a koszos tányérba kapja a vacsorát is.
2022. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

8 évesnél ezt megcsinálni nagy szívtelenség lenne.

Én semmiképp se tenném.

Esetleg gondolkodj el azon, hogy nem rárivallni kéne a szerencsétlen 8 évesre, hanem kedvesen, emberi módon szólni hozzá.

2022. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk az idő segített. Fokozatosan önálósodott. Először nem kellett már vele tanulni, majd be is pakolt egyedül.... iskolába önállóan ment (2 busz átszállással).

12-14 éves kora között történt ez.

2022. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem benne van pakliban, hogy elboldogul:D
2022. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Borzasztó 8 éves lányom van, ennél nagyobb ajándékot nem is kaphatna!

Ott kezdődne nála a dolog, hogy nem menne iskolába... Fel sem kelne 9-10 előtt, aztán egész nap tv-zne és édességgel tömné magát - persze pizsamában. Fogmosást marha magasról lszrja ő is, pedig 2 fogorvosi látogatás között vagyunk, pár hete ki kellett fúrni ami előtt vagy 2 hónapig szenvedett miatta.

Házi nincs kész? Lszrja. Nem öltözik fel rendesen? Lszrja, pedig van egy stikkje ami ellen 4 éve küzdök, de őt nem érdekli, mert "senkit nem érdekel". Elázik? Ne röhögtess, örömmel rohangál az esőben 😒

2022. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 NTBS ***** válasza:
25%
Nem borzasztó dolog, sőt jellemfejlődést okozhat.
2022. máj. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő élvezné a helyzetet, hogy végre szabad, te meg belebolondulnál egy vagy két hét után.


Nem jó irány, nem tanulna belőle.


Ne veszekedj vele, inkább terelgesd őt. Utasítsd arra, hogy mit kell megtennie, kérdezz rá, hogy minden megvan-e. Ha a konkrét instrukciók ellenére is elmaradt valami, akkor így járt. Megmondom neki, hogy legközelebb legyen figyelmesebb.

2022. máj. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!