Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fair állandóan egy...

Mennyire fair állandóan egy ocd-s gyerek igényeihez igazítani mindent a testvérei kárára?

Figyelt kérdés

Párommal 2 hónapja költöztünk össze, neki 3, nekem 2 gyerekem van. Az ő 6 éves kisfia OCD-s.

Mániája a sorbarendezés, a sorrendiség, amit ő megálmodik magának, azon változtatni nem lehet, mert dührohamot kap, amit ésszel és idegekkel nem lehet kibírni, pedig én viszonylag egy türelmes ember vagyok. Mindig ő van nézve, mindig az ő akarata érvényesül, máskülönben dührohamot kap, amivel egyrészt az idegeinkre megy szegény, másrészt meg nemcsak magára, de ránk is veszélyes. Mindig ő van nézve, és nemcsak magam miatt, de elsősorban a saját gyerekeimet és a mostohagyerekeimet is sajnálom.


Például:

Mostohalányom azért nem fürödhetett meg, mert az öccse dührohamot kapott volna, ha felborul a fürdési sorrend, így addig ott ült izzadtan a szobájába.

A fiam nem kért levest, mert forró volt, nem tudta megvárni, míg kihül, így inkább másodikat akart enni, és akkor is elkezdett "idegsokkoskodni". És hiába magyarázta neki én is, az apja is, az anyja is (a telefonban), hogy délutánra megy iskolába, nem tudja megvárni a levest, mert akkor elkésik, nem értette meg. Az egész délután az ő nyüszítésével, csapkodásával, kiabálásával telt.


Pedig én próbálok a kedvére tenni, próbálok nem a saját fejemmel gondolkodni, egyszerűen nem lehet vele bírni, és mindig a többiek vannak háttérbe szorítva miatta.


2022. máj. 5. 16:34
1 2
 11/20 Derjaderja ***** válasza:
92%
Szerintem azt ne szabhassa meg, hogy más mit eszik vagy mikor fürdik. De tényleg az orvosával kellene beszélni. A saját gyerekeim lelki egészségét én se kockáztatni miatta, bár nyilván nagyon nehéz, ha amúgy a párkapcsolat jó.
2022. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
67%

nem fair, de minden családban ez van, a sérült gyerek mindenek előtt van, a többi meg vagy felneveli egymást vagy elkallódik valahol, mert ugye teljesen logikus, hogyha van négy esélyed sikeres, egészséges embereket nevelni, akkor tuti meg sem próbálod, hanem elpazarlod minden időd arra az egyre, aki ezt a legkevésbé fogja meghálálni. (le lehet pontozni, de ez van)

meg az sem fair, hogy tönkretetted a három gyereked életét. remélem legalább apjuk van azoknak a szegényeknek, és lesz hova menekülniük tőletek.

2022. máj. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%

Sajnálom, de nem lennék ilyen emberrel együtt , akinek ilyen gyereke van

Nem a te dolgod, vele foglalkozzanak a szülei, te meg a te gyerekeiddel! Nem varrhatsz ilyen gyereket a nyakukba. Nem a kisgyerek ellen beszélek, nem tehet róla, de neked nézned kell a te gyerekeidet

2022. máj. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Én még sose találkoztam ezzel a betegséggel, se az autizmussal, nekem azt mondták, hogy ocd-s.
2022. máj. 6. 06:19
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

12-es!


" hanem elpazarlod minden időd arra az egyre, aki ezt a legkevésbé fogja meghálálni"


Csak a nárcisztikus, mérgező szülők gondolják úgy, hogy akár az egészségesnek, akár a sérült gyereknek bármit meg kell hálálnia a szülő felé! A szeretet és törődés amit kapnak, az a mi boldogságunk miatt van, amiért nem tartoznak semmivel. Nem azért szültünk, hogy majd nekünk jó legyen "cserébe", hanem azért, mert akartunk gyereket nevelni. És ilyenkor mindig benne van a pakliban, hogy valamelyikkel nehezebb lesz, valamelyikkel könnyebb. Nem lehet mindent szűrni.


De a meglátás, hogy háttérbe szorítja a többit egy kedvéért, az teljesen helyes, nekem sem tetszik, ilyet nem szabad, le is írtam hosszan.. a világ nem fog alkalmazkodni, a gyereknek kell.

2022. máj. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Derjaderja ***** válasza:
94%
Esetleg családterápia? A Magyar Családterápiás Egyesület oldalàn vannak képzett szakemberek. Vki nagyon szakavatott és rutinos kellene, mert nagyon nehéz a helyzet. A családteràpia hihetetlen jó tudomány és terápiás ágazat, és ilyen rutinos meg határok teljesen a témába esnek.
2022. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%
15, a "meghálálást" valahogy úgy érteném, hogy mondjuk üldögélsz hetven évesen a kis házadban a kanapén, és arra gondolsz, hogy milyen jó, az összes gyereked boldog és sikeres, béla a álomszakmájában dolgozik, zsuzsi most nyitott saját üzletet, és cilinek három gyereke van, pont ahogy szerette volna. életképesek, haladnak előre a céljaikkal, kiegyensúlyozottak, és nem nálad ülnek minden délután, mert olyan szinten képtelenek leválni. tehát rájuk gondolsz, és boldog vagy és hálás, hogy ilyen fantasztikus sorsa van a gyerekeidnek.
2022. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
13%

"A fiam nem kért levest, mert forró volt, nem tudta megvárni, míg kihül, így inkább másodikat akart enni, és akkor is elkezdett "idegsokkoskodni". És hiába magyarázta neki én is, az apja is, az anyja is (a telefonban), hogy délutánra megy iskolába, nem tudja megvárni a levest, mert akkor elkésik, nem értette meg. Az egész délután az ő nyüszítésével, csapkodásával, kiabálásával telt."


Ok, a gyerek nem százas, de ti se.

1, A levest,a ha forró, megfujod és máris ehető. Olyan 3 éves kor felett már megy rendesen.

2,Ha a te fiad hisztizhet egy leves miatt, akkor a másik gyerek is hisztizhet ugyanezért.

3, Röhejes, hogy két, elvileg felnőtt, gyereket nevelő ember képtelen egy szituációt megoldani és felhivnak egy harmadikat, hogy segítsen....

2022. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Derjaderja ***** válasza:
89%
Én úgy értettem, hogy a beteg fiú azt nehezményezte, hogy a másik nem eszik levest, mert az megzavarja a sorrendet. Nem az volt a baja, hogy akkor ő se akar levest enni, hanem a világ törvényeinek a vélt megsértése..
2022. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Szakadj már le erről a fújkálásról, könyörgöm! Beakadt a lemez vagy mi van?

Az meg, hogy nem volt ideje a forró levest fújkálni, az nem hiszti.

2022. máj. 6. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!