Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak a párod gyerekeire, ha nálatok vannak? Enyhébb vagy ugyanolyan mint a te/ti gyerekeitekre?

Figyelt kérdés
Nálunk folyamatos a vita azon, hogy milyen szabályok vonatkozzanak a párom lányaira. A volt felesége mindig engem hord el minden rossznak, amiért szerinte túl szigorú vagyok a lányokkal. Mégis mit kellene tennem? Csak azért kivételezni velük, mert ők nem az én gyerekeim?
2022. máj. 6. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét példa?

Én nem vagyok ilyen helyzetben, de vannak dolgok, amiket mindenképpen betartatnék, akárhogy hápog a volt feleség.

2022. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nálunk például az a szabály, hogy este 8-kor van lefekvés, 9-ig lehet olvasgatni, telefonozni, de utána alvás. Náluk viszont nincs konkrét lefekvési vagy alvási idő, kidőlnek amikor kidőlnek. Volt, hogy éjfélkor arra ébredtem, hogy a kisebb (8 éves) még a telefonon nézett videókon kacag... Másnap persze nem akart felkelni suliba menni, anyuka szerint ilyen napokra adjak neki igazolást és ne terrorizáljam...

Én szinte mindig 2 féle ételt készítek, mert az én gyermekeim is elég válogatósak (egyikük szelektív étkező). Ha nálunk vannak, akkor velük is előre megbeszélem a menüt, ennek ellenére van, hogy a reggel megbeszélt ételt vacsorára már nem akarják megenni. Én ilyenkor nem állok neki mást főzni, kapnak szendvicset és kész, ha az se kell, akkor nem esznek. Ezért meg megkaptam, hogy ilyen esetbe rendeljek nekik 1-1 pizzát, mert kell, hogy egyenek minden nap főtt ételt.

Ez csak egy két példa, de szinte semmiben nem egyezik a véleményünk. A férjem szerint csináljak mindent úgy, ahogy eddig, ne foglalkozzak az exével, de ettől még ugyanúgy megkapom a beszólogatásokat.

2022. máj. 6. 12:50
 3/15 Derjaderja ***** válasza:
56%

Szerintem ez nem a Te döntésed kellene, hogy legyen. Ha Nálatok van a párod gyereke, akkor az ő (párod) feladata a szabályokat felallítani. Megkérhet Téged, hogy pl kapcsolj villanyt a gyerekeknél, de ő kellett hogy döntsön erről.

Én ebben a helyzetben biztos nem vállalnám magamra a konfliktust, hanem megmondanàm, hogy a szülőpár beszélje meg.

Emellett azért a volt feleség túllèpi a hatáskörét a saját volt párja ellenében. Ha az apanál van a gyerek, az apa dönt a szabályokról. Főleg itt ráadásul az apa szabályai a normálisabbak. Ráadásul nem helyes kivételezni azokkal a gyerekekkel (hacsak nem sokkal idősebbek).

Nálunk a párom fia 15 éves, 12 éves kora óta élek a párommal, a közös gyerekeink kicsik. Én pl sosem foglalkoztam vele hogy mikor megy vele mesélni vele az apja (még tavalyig olvastak este együtt) vagy mikor küldi aludni a párom. Vagy meddig filmeknek este. Sajnos amúgy én küzdök tovább a kicsikkel.

Az xbox miatt szoktam szólni, mert az a nappaliban van és sajnos átlátszik az ajtó a gyerekek szobájában. De ezt mindenki megérti.

Ha a párom éjszakás de nálunk van a fia (ez ritka kombó), akkor megkérdezem reggel, hogy mikor küldjem aludni, és azt is szoktam neki mondani. "Apa kérte, hogy 10kor szóljak neked" vagy ilyesmi. Azzal sosem foglalkozom, hogy a szobájában mit csinál, be se megyek oda. De ő ugye 15...

Esetleg érdemes lenne közösen leülni átbeszélni az anyukával, ha belefér a viszonyba.

2022. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Derjaderja ***** válasza:
26%

Hozzáteszem, hogy ha a szüleik megegyeznek arról, hogy a gyerekeknek szabad későn ágyba menni, akkor onnantól csak olyan mértékig van jogod ezt kommentálni, hogy pl a kisebb gyerekeket ne zavarják, akik már pihennének.

Mondjuk nem értek ezzel egyet iskolás korú gyereknek, de ez van.

2022. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok ilyen helyzetben, de ha nàlunk csak úgy vannak gyerekek az én / vagy az erősebb szabàly él…

Tehàt hiába lennék valamiben lazább, ha náluk ezt nem lehet, betartom, de ha mi szigorúbban veszünk valamit, akkor az a szabály él.


Barát és rokon gyerekekkel is.


Ezt a harcot valóban egyébként a párodnak kell leboxolnia..


( pizza aem megoldás… nàlunk is így van, mjnt nàlatok, pedig hasonló cipőben járunk l, ahogy írod, nàlunk is gond van az étkezéssel, de nem hagyom, hogy ez fegyver legyen a kezében… pedig erősen próbálkozik)

2022. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, amit ti közösen a pároddal kitaláltok. Az ugyanolyanra szavaznék, hogy ne legyen belőle konfliktus a gyerekek között. Én is elvált vagyok, de megbízom a gyerekek apjában, nem szólok bele, hogy náluk mik a szokások.
2022. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát az alvás különösebben nem érdekelne. Éjfélig van fenn? Akkor addig van. Reggel keltem rendesen, megy iskolába. Alavaszavaros gyerekem van, egy éves kora óta éjfél után alszik el és reggel 6kor kel. Ha nem álmos, nem tud elaludni.


Válogatós ő is nagyon. Nálunk is készül neki külön étel, bár én nem kerdezgetem előre, mit akar, max hétvégén, amikor a menutervet készítem. Tudom mit szeret, mindennap készül valami, amit ő is meg tud enni. Ha épp nem tetszik neki, akkor csinal magának egy szendvicset, vagy betesz egy pizzát a sütőbe. Nem rendelünk külön, nem főzök mást.


Alapból pedig a szabály az, hogy ahol van, a haziur/háziasszony a főnök. Pl ha anyamnal eltalalja éjfélkor, hogy ő nutellas palacsintát akar, anyám megcsinalja. Nálam tudja, hogy esélytelen.

2022. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem is csinálj mindent úgy, ahogy eddig, teljesen jól csinálod és nem vagy túl szigorú. Telefonokat este érdemes begyűjteni vagy szülői felügyeletet rakni rá, hogy lekapcsoljon éjszakára. Nálunk is volt sunyiban nyomkodás, azóta nincs és megszokták. Viszont jó hosszú esti mesélés van, amíg be nem alszanak. (7 és 11 évesek)
2022. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Derjaderja ***** válasza:
42%

Azért ez nem olyan egyszerű. Milyen jogon veszi el egy másik gyerek telefonját? Ő egy idegen nő. Vegye el az apja, ha indokoltnak tartja. Ha meg a szülők engedik, ne bírálja őket felül.

Szimpi a kérdező meg a szabályai, azért állunk mellé, de ha egy másik kérdésben egy másik anya leírná, hogy bár ő meg a volt férje engedik, hogy csendben telefonozzon a gyerek, aki későn fekvő, nem tud aludni (mint az egyik kommentelőé), de a fickó felesége meg erőszakkal elkobozza a telefont és így a gyerek órákig forgolódik, fényt se gyújthat olvasni, akkor lehet, mást írnátok.

2022. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

"Ő egy idegen nő. "


Nem, nem idegen nő. A gyerekek apjának a felesége, konkrétan a jog szerint mostoha szülő. Amúgy ahhoz van joga, hogy ellássa a gyerekeket? Hogy az ő otthonába engedje oket?

2022. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!