Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeim rosszul érzik...

A gyerekeim rosszul érzik magukat, mert nem telefonozhatnak, tv-zhetnek, de a mostohatestvéreik igen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Páromnak 8 és 6 éves, nekem 7 és 3 éves gyerekeim vannak.

A problémát nálunk az okozza, hogy én ellene vagyok a kütyüzésnek, főleg a 3 évesem esetében. Tv nincs, tablet csak akkor, ha mesét akarnak nézni (1 héten maximum 2x), vagy a nagynak fel kell tölteni a házi feladatát.

Ezzel szemben a párom gyerekeinek már saját telefonjuk van (részben a kapcsolattartás miatt, részben mert kihisztizték maguknak), amit maximum 2-3 óráig szabadna használniuk, de amint le kell tenniük, nézik a tv-t.


Az én gyerekeim hisztiznek, mert nekik nem szabad ilyen sok ideig telefonozni, a mostohatestvéreiknél meg csak azt látják, hogy folyton néznek valamit. Már lett a gyerekeknek mondva, hogyha kütyüznek, akkor menjenek a szobájukba, ne azt lássák a gyerekek, de abból meg az lett, hogy egész nap ott ültek a szobájukba.

Próbálom őket kizökkenteni ebből, de nem mindig lehet programokat szervezni, nekem is van elfoglaltságom hétvégén, és akkor szoltuk a nagyobb takarításokat is végezni.


Páros heteken szombaton és vasárnap, páratlan heteken csak szombaton vannak nálunk.


2022. máj. 8. 17:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%
De gondolom könyv 1 db nincs az egész lakásban.
2022. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

"Az elv olyan, mint a fing: tartod, amíg bírod."

Bocs, ez jutott eszembe a problémádról.

2022. máj. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ebben akkor is érdemes kitartanod, ha a párod gyerekei esetén nem sikerül változást elérned. Nyugodtan mondd el a gyerekeknek, ha kell naponta 20x vagy ahányszor kérdezik, hogy őértük te vagy a felelős, a másik gyerekekért más, ezért nekik a te szabályaid kell követni.
2022. máj. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Borzasztó tragédia lenne, ha a 7 és 3 éves gyerekeid nézhetnék egy kicsit a Tv-t, mikor a mostohatestvéreik ott vannak. Kevesebbet nyígnának, és te is nyugodtabb lehetnél. Lehet, hogy érdemes lenne mérlegelni, hogy annyira káros-e heti 2x30 perc tv, mint az állandó frusztráció, csalódottság...
2022. máj. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
van két idegen gyerek, akiket "szeretsz", mert hiszen megengeded nekik a vágyott szórakozást, meg vannak ők ketten, akik gondosan el vannak tiltva tőle... de most komolyan miért utálod a saját gyerekeidet? mert a szuperanyu blog azt írta hogy a tvtől bzik és sorozatgyilkosok lesznek? mert egy-két rajzfilm biztos sokkal nagyobb károkat okoz, mint hogy ilyen szinten meg vannak különböztetve a (mostoha)testvéreiktől??
2022. máj. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem hagyni kéne legalább addig amíg ott vannak,hogy legalább ők is jól érezhessék magukat. Szerintem szörnyű,amit csinálsz velük...rosszabb,mint a tv nézés...
2022. máj. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

Akkor gondolom te sem nézel tv-t, nem használsz tablet-et, és nincsen okostelefonod sem, igaz?


A tv nálatok nem a nappaliban van, hanem szigorúan a hálószobádban, ahova a gyerekek nem mehetnek be, kizárólag az engedélyeddel. Te magad egyébként nem is nézel tv-t, filmeket, stb-t, csak és kizárólag akkor, ha a gyerekeid már mélyen alszanak, igaz?


A számítógéped/laptopod/tableted is hasonlóan a tv-hez egy széfben, vagy egy zárható szekrény mélyén pihen és csak kivételesen akkor veszed elő és kapcsolod be, ha nagyon szükséges. Például a gyerek házija miatt, vagy azért, hogy kérdést írj ki a gyakorira szuperanyu stílusban. Igaz?


Ami pedig a telefont illeti, nos biztosan nincsen okostelefonod, nehogy a gyerek meglássa a kezedben. Csakis vonalas régi telefonról beszélsz otthon, illetve a gyerekek jelenlétében mindenkivel. Vagy van okostelefonod, de példamutató szuperanyu módjára soha nem látják a kezedben a gyerekek. Tehát soha nem készítesz róluk képet, nem netezel/facebook-ozol/chat-elsz/stb. róla, hanem szigorúan mélyen a zsebedben lapul és csak akkor veszed elő, ha megcsörren. Akkor is csak úgy veszed fel, hogy átmész másik szobába. Igaz?


Szerintem nem ördögtől való egyik dolog sem, amitől tiltod a gyerekedet. Nem azt mondom, hogy a 3 éves gyereknek legyen saját mobilja, de azért tiltani, hogy tv-t nézzen elég erősen szélsőséges gondolkodás már.


Amúgy meg elvileg következetességre kellene szülőként törekedni. Ez magába foglalja azt is, hogy a párod gyerekeire is ugyanazok a szabályok vonatkoznak, amikor nálatok vannak, mint a tieidre. Ergo, ha a te gyerekeid nem nézhetnek tv-t, akkor a párod gyerekeinek is tilos. Vagy fordítva, ha a párod gyerekei nézhetik, akkor a tieidnek is legyen engedve.


Egyébként meg halkan megsúgom, hogy attól nem leszel jobb anya, hogy minden most divatos ostoba és gyakran szélsőséges nevelési elvet ráerőltetsz a gyerekeidre. Ez a "ne nézzen tv-t" a gyerek dolog is ugyanolyan, mint a vaj és a margarin esete. Éveken át szajkózták, hogy a vaj mennyire egészségtelen és egyél margarint, most meg az folyik a csapból is, hogy a margarin csak olajból készült egészségtelen borzalom és csak a minőségi valódi vajat szabad megenni, semmi mást sem.


És még egy gondolat a végére: Képzeld egy kicsit magadat a gyerekeid helyébe. Vajon te mennyire csalódnál nap mint nap az anyádban, ha ugyanezt csinálná veled is? A gyerekeid szempontjából rohadt nagy kivételezés az, hogy a párod gyerekeinek olyan dolgot engedsz meg, amit nekik nem. Ez olyan, mint amikor egy masszív dohányos szülő veszekszik a gyerekével, mert cigarettázáson kapta őt.

2022. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
98%
A telefont meg kell mondani miért van a többieknek és nekik nem kell, a tvt meg az apjukkal kell megbeszélni vagy engedni mindenkinek.
2022. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Azért egy felnőtt és egy 7 és egy 3 éves gyerek között van némi különbség. Akkor ennyi erővel ihatnak is alkoholt, meg cigizhetnek is.

Használom a telefont, de mértékkel. Egy 3 évesnek elmondanátok, hogy mi szüksége van ilyen ingerekre?


#4

Itt nem 2x30 percről van szó, hanem egész napokról. Csak akkor teszik le a kütyüt, kapcsolják ki a tv-t, ha wc-re mennek, vagy esznek. A fennamaradó időben vagy tableteznek, vagy telefonoznak, vagy tv-znek, de ha játszanak is, akkor is megy a tv-be a háttérzaj. Ha 2x30 percről lenne szó, engedném. De akkor most 30 perc után kihúzom őket a tv elől, akkor ugyanott vagyunk, hogy hisztiznek, megy a vita, a veszekedés.

2022. máj. 8. 20:46
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Nem irigyellek.

Próbáld meg a párodat is belevonni szerintem, valami hobbit kitalálni nekik, amit tudnának közösen csinálni. (Horgászás, barkácsolás, vagy csak séta, stb.) Így a szülő-gyerek és a gyerekek közti kapcsolat is erősödhetne. Te addig tudnál házimunkázni gyorsan, majd később kapcsolódni.

2022. máj. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!