Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeim rosszul érzik...

A gyerekeim rosszul érzik magukat, mert nem telefonozhatnak, tv-zhetnek, de a mostohatestvéreik igen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Páromnak 8 és 6 éves, nekem 7 és 3 éves gyerekeim vannak.

A problémát nálunk az okozza, hogy én ellene vagyok a kütyüzésnek, főleg a 3 évesem esetében. Tv nincs, tablet csak akkor, ha mesét akarnak nézni (1 héten maximum 2x), vagy a nagynak fel kell tölteni a házi feladatát.

Ezzel szemben a párom gyerekeinek már saját telefonjuk van (részben a kapcsolattartás miatt, részben mert kihisztizték maguknak), amit maximum 2-3 óráig szabadna használniuk, de amint le kell tenniük, nézik a tv-t.


Az én gyerekeim hisztiznek, mert nekik nem szabad ilyen sok ideig telefonozni, a mostohatestvéreiknél meg csak azt látják, hogy folyton néznek valamit. Már lett a gyerekeknek mondva, hogyha kütyüznek, akkor menjenek a szobájukba, ne azt lássák a gyerekek, de abból meg az lett, hogy egész nap ott ültek a szobájukba.

Próbálom őket kizökkenteni ebből, de nem mindig lehet programokat szervezni, nekem is van elfoglaltságom hétvégén, és akkor szoltuk a nagyobb takarításokat is végezni.


Páros heteken szombaton és vasárnap, páratlan heteken csak szombaton vannak nálunk.


2022. máj. 8. 17:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
Itt a jó idő. Tessék kimenni piknikezni,kirándulni, játszani a szabadba,kivágni az összes pulyát'. Kütyük nélkül, labdákkal,tollassal, etc. Probléma megoldva.
2022. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem egy kicsit lazábban kellene kezelned ezt a kérdést és nem ennyire túllihegni. Valahol meg kellene találnotok az arany középutat és nem átesni a ló egyik oldalára sem. És igen, a ló egyik oldalán te állsz az elveddel, a másikon pedig a párod gyerekei.


A párodnak egyébként mi a véleménye erről? Gondolom a saját gyerekeivel kapcsolatban engedékeny, hiszen ott a leírt példád erre, de mi a véleménye a szigorúságodról a saját gyerekeiddel kapcsolatban?

2022. máj. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudok újat írni, csak amit a többiek. Szörnyű, hogy egyszerűen inkább sírnak, nyávognak és téged utálnak a hét minden napjának minden órájában, minthogy engedd Őket tv-ni. 3 éves fiam van, imádja a fejlesztő meséket, válaszol a kérdésekre, megjegyzi amit hall, és én is nyugodtan megkávézok reggel.Sőt, a tabletemen rengeteg neki való fejlesztő/aranyos játék van amikkel imád játszani. Biztos szörnyű anyának tartasz ezek miatt, de egyszerűen nem fogom fel, miért hiszed azt, hogy leáll a világ, ha napokta megnéznek egy mesét.
2022. máj. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
15%
Kedves 7 es! En pl nem nezek tv-t es videokat sem. Arra hasznalom a telot hogy kapcsolatot tartsak, tajekozodjak, banki ugyeket intezzek. Semmi szuksege a gyerekeknek kutyuzesre, azért mert a tobbi hulyegyerek, hulyeszuloje megengedi ,es ők vannak tobben , nem jelenti azt hogy ez a jo, es hogy a kerdezonek kene engednie .szerintem ha nalatok vannak akkor a mostohakolykok se kutyuzzenek. Nalatok legyen ez a szabaly. Ti vagytok a felnottek. Majd otthon anyunak lehet. Ide ne azert jojjenek. Alkalmazkodjanak ok is, a Te gyerekeihez. 4 gyerek remelkul el tud szorakozni kutyu nelkul is. Csinaljatok olyan programokat hogy ne jusson eszukbe. En ne haragudj nem engednek a zsarolasnak, a saajt gyermekeim erdeke fontosabb lenne.
2022. máj. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Sosem értettem ennek mi ertelme...

Miert jo neked hogy a 21.században nem nezhet a gyerek tvt? Hülyeség

2022. máj. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
21%
Mert az idegrendszere nemtudja feldolgozni az ingereket. Total hulyek lesznek tole. Nem veletlen ennyi a figyelemzavaros, hiperkativ, kepernyofuggo
2022. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

16

Igen tudjuk, a gyerek mar semmit nem tud feldolgozni, megemészteni, megoldani, felfogni... szerencsére etelőtt 20 évvel ilyen baj nem volt.


Nekem volt egy osztálytársam akinek nagyon öreg volt az apja (nagyapja korú)

Aki vallotta, hogy a tv rákot okoz, ezért nem is volt nekik.

Soha nem volt kèpben a szerencsétlen mikor beszéltünk egy filmről vagy bármiről ami tvben volt.

2022. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

Hat nem nyonattak ilyen mertektelenul a kepernyot 20 eve az biztos hogy ez sok nekik. Eleve sokkal tobb inger eri oket. Felgyorsul eletritmus.

Ja o a szerencsetlen biztos akinek nem vol5 tv je. En azokat.sajnalom akik 150 kg osan sirnak a tv elott kajaval hogy koverek. Nem azt aki nem nez tv t

2022. máj. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
97%

18

Na ez most hogy jön ide?

Mi köze ugyan a kettőnek egymáshoz?

Vagy ebböl leszűrted az említett személy testsúlyát is?

2022. máj. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
Egyszeruen utalom a tv t meg a semmittevest. Idopocsekolas. Es nem kell ezt a gyereknek nevelni
2022. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!