Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velem van a gond, ha a semmire...

Velem van a gond, ha a semmire (valóban szinte a semmire) nem szívesen vállalnék gyereket?

Figyelt kérdés

Összesen öten vagyunk testvérek és abból én vagyok az egyetlen fiú, rajtam kívül már mindenkinek van családja, gyereke. A testvéreim egy kivételével szinte mind jól házasodtak és nem is mondanám őket hülyének (diploma, több nyelvet beszélnek), de sokat nyomott a latba, hogy jó emberhez mentek férjhez is. Az az egy pedig, aki nem így tett, az hozzáment egy alkoholista segédmunkáshoz, aki sajnos a munkahelyére is gyakran nehezen tud betalálni. Örökségre gyakorlatilag egyáltalán nem számíthatunk, a szüleink szószerint mindent elherdáltak (nem hibáztatom őket, sajnos ez a valóság). Amikor nézem a hitel lehetőségeket ingatlanra, akkor az élettől is elmegy a kedvem, amikor látom a havi törlesztőt és a 20-30éves futamidőt. Néha azt érzem, hogy ugyan nincs semmim, de amíg egy ilyen rabszolga levél aláírására nem adom a fejem, addig legalább szabad vagyok.

Mindemellett foglalkozok a tanulmányaimmal, de három év múlva harminc leszek gyakorlatilag és szinte semmit sem tudok felmutatni.



2022. máj. 10. 07:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Nincs veled gond.


De ha szeretnél családot, miért nem változtatsz az életeden?

2022. máj. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezen vagyok, most szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát stb. Csak amire ezek beérnek, az sok idő.
2022. máj. 10. 07:47
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igazad van.
2022. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%
Külföld ott jobbak az esélyek, és ha 20 év múlva elveszel egy 30 ast vígan lehet családod
2022. máj. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Nagyon sok embernek nincs semmije 27 éves korában , hacsak nem kapna vagy örökölne a családjától egy házat, autót. Kevés olyan ember van, aki 5-6 év alatt összeszed annyit, hogy tudjon venni egy ingatlant, hitel nélkül nehezen. Főleg manapság. Ha ketten vagytok, feleséggel, barátnővel, akkor könnyebb ezeket megvalósítani.
2022. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szabad vagy de mégsem, mert laknod azért kell valahol és az albérlet drágább, mint egy törlesztőrészlet. Egy százezres albérletnél ez 5 év alatt már hatmillió forint, amit nem a saját lakásodba fektettél, hanem máséba.

A gyerekvállalás pedig nem csak pénz kérdése, hanem a stabil, harmonikus párkapcsolaté is. Albérletbe is születnek ám gyerekek.

2022. máj. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak 180ezer a törlesztő 20 évre. Azért meg nem megyek vidékre, hogy olcsóbb legyen. Sajnos vagy nem sajnos, de szeretek itt élni, itt is születtem. Apámnak van egy lakása, de abban ő él.
2022. máj. 10. 08:01
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a fedezet, akkor le kell adni az igényekből.
2022. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Én sem szültem volna a semmire. Csakis akkor kezdtünk bele a próbálkozásba, amikor már volt saját házunk (hitel nélkül, mondjuk kint a világ végén és három évig újítottuk fel, de akkor is hitel nélkül a miénk, a belünket is kidolgoztuk érte), volt mindkettőnek msc diplomája és stabil, jól fizető munkahelye. Enélkül én nem mertem volna, pedig tudom, hogy rengetegen jóval kevesebbe is vállalnak. Sőt, nem is vállalunk több gyereket, mert ez az egyet biztosan el tudjuk tartani és az életben elindítani.
2022. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Igen, a fő szempont nálam is ez.

Tehát sokaknál azt veszem észre, hogy a gyerek azért kell, mert ez egy társadalmi elvárás, illetve boldoggá teszi az embert. Én a gyerekben mást látok és nem hiszem, hogy elégedett lennék, ha egy takarító lenne (nem nézem le őket), ergo körülményeket kell biztosítani ahhoz, hogy ki tudjon a kis világa alakulni. Gyermekkor legyen stressz és problémamentes, lesz neki gondja majd, ha felnő.

2022. máj. 10. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!