Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velem van a gond, ha a semmire...

Velem van a gond, ha a semmire (valóban szinte a semmire) nem szívesen vállalnék gyereket?

Figyelt kérdés

Összesen öten vagyunk testvérek és abból én vagyok az egyetlen fiú, rajtam kívül már mindenkinek van családja, gyereke. A testvéreim egy kivételével szinte mind jól házasodtak és nem is mondanám őket hülyének (diploma, több nyelvet beszélnek), de sokat nyomott a latba, hogy jó emberhez mentek férjhez is. Az az egy pedig, aki nem így tett, az hozzáment egy alkoholista segédmunkáshoz, aki sajnos a munkahelyére is gyakran nehezen tud betalálni. Örökségre gyakorlatilag egyáltalán nem számíthatunk, a szüleink szószerint mindent elherdáltak (nem hibáztatom őket, sajnos ez a valóság). Amikor nézem a hitel lehetőségeket ingatlanra, akkor az élettől is elmegy a kedvem, amikor látom a havi törlesztőt és a 20-30éves futamidőt. Néha azt érzem, hogy ugyan nincs semmim, de amíg egy ilyen rabszolga levél aláírására nem adom a fejem, addig legalább szabad vagyok.

Mindemellett foglalkozok a tanulmányaimmal, de három év múlva harminc leszek gyakorlatilag és szinte semmit sem tudok felmutatni.



2022. máj. 10. 07:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
Ha úgy érzed, hogy nem megy, és annyira nem is vágysz rá, akkor ne vállalj. Ez nem egy kötelező dolog, ami nélkül kevesebb az életed, még ha sokan szeretnék is így beállítani.
2022. máj. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Pont azért tettem fel a kérdést, mert vágynék rá. Csak tudom milyen úgy felnőni, hogy mindig megy a veszekedés, hogy nincs pénz és apám sokszor engem okolt, hogy azért nem ment vissza külföldre dolgozni, mert engem elhozott a nevelőszülőktől. Nem akarom ragozni, csak tudom azt, hogy a gyermeket a rossz körülmények megviselhetik mentálisan. Félreértés elkerülése miatt azonban kiemelném, hogy nem elkényeztetni szeretném, ha lenne.
2022. máj. 10. 08:25
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nevelőszülőknél voltál? Az azért extrém. A szűkösebb élet még nem vezet oda, amit te átéltél. Könnyen lehet, hogy a te gyerekkorod nem a pénz miatt volt olyan, amilyen, hanem a szüleid mentalitása miatt. Hidd el, vannak szülők, akik ha kétszer annyit keresnek is, és csak feleannyi gyerekük is van, akkor is megkeserítenék a gyerekeik életét a maguk módján. Az én apám jól keresett, ketten voltunk tesók, de így is egy idegroncs volt. Ha csórók vagyunk, ugyanúgy idegroncs, csak épp a pénzre fogja.
2022. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Van igazság abban, amit mondasz. Anyámnak komoly pozíciója volt (nagyon komoly lehetőségekkel), de idegroncs volt. El is vesztett mindent.
2022. máj. 10. 09:06
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy nagyon csóró falusi családban nőttem fel, de mégis nagyon szép gyermekkora emlékszem, mert szeretet volt otthon. Nem mondom, hogy a csupasz fenékre vállaljon mindenki, de luxus se kell.
2022. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Hát párommal is tavaly született az első közös gyerekünk. Eddig nem találta meg azt, akivel családot alapítana plusz a munkája is olyan, hogy alig van itthon. A munkája is azért ilyen, hogy ne éhbérért dolgozzon.

Szóval 54 évesen lett apa. Szerintem sosem késő :)

2022. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Morzsi007 ***** válasza:
100%

Gratulálok hozzá! De ha nem muszáj ne várjon valaki ennyit, hogy apa lehessen, 10 éves kisgyereknek 64 éves lesz az apukája.


Egy gyerkőc nem pénz kérdése, természetesen legyen hol laknia, a szükséges dolgok meglegyenek, normál körülmények között.

2022. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a másik véglet, a pénz hajtása. Sosincs otthon, szülőként nem lehet rá számítani, apaként nem vesz részt a gyerek (és a család) életében, csak hogy több cuccot lehessen venni. Aztán hatvanévesen elviszi az egyik stresszbetegség és kiderül, hogy nem is élt.
2022. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon nehéz válaszolni így a kérdésedre, hogy alig lehet rólad tudni valamit.


Nem lehet tudni, mennyi a kereseted, milyen végzettséged van, hol dolgozol, milyen a perspektívád, stb.


Párkapcsolatod van-e, hogy áll jelenleg? Gyerekvállalásról beszélsz, ahhoz azért 2 ember kell, lehet, hogy a párod (majd) hozzá tud segíteni pár dologhoz.


Itt van az én példám:

30 éves koromban én is elgondolkodtam nagyon komolyan azon, hogy mit is tettem le eddig az asztalra, és én is nagyjából ezt a következtetést vontam le: szüleimnél éltem, állami szférában dolgoztam éhbérért, nem volt saját lakásom, és párkapcsolatom sem, de én is szerettem volna megházasodni és gyerekeket. Különösen zavart, hogy rájöttem, hogy apám is 30 éves volt, amikor én születtem, és utánam még jött 3 testvér.


Komolyan elhatároztam, hogy változtatnom kell. Külfölre (Anglia) adtam be pályázatot, amit megnyertem, és kimentem 4 évre dolgozni. Ott összeszedtem magam anyagilag, és megismertem a feleségemet, akivel utána hazaköltöztünk, lakást vettünk, és most várja a második gyerekünket.

Közben sikerült munkahelyet is változtatnom, amihez nagyban hozzájárult a külföldi tapasztalat is. Itt kifejezetten jól keresek magyar viszonylatban.

Első gyerekem 37 éves koromban született, a feleségem 29 éves volt.


Nem vagy még semmiről lekésve, de gondolkozzál el arról, hogy milyen lépéseket kell megtenned a célig (=családalapítás).


A párválasztásban s tudatosnak kell lenned. Nekem is volt több "feleségjelöltem", én már a kapcsolat korai stádiumában tisztáztam, hogy tartós kapcsolatban (=házasság) gondolkodik-e akar-e gyereket, hányat és mikor, hol akar élni, milyen családja van, stb. Ha valami nem stimmelt, akkor gyorsan leépítettem a kapcsolatot.

2022. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az alberlet a rabszolgasag, nem a hitel. En hitellel belevagnek, persze megfelelo partner mellett.
2022. jún. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!