Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire veszélyes a csat?

Tényleg ennyire veszélyes a csat?

Figyelt kérdés

Lányomnak iszonyú hosszú haja van. Alapból nagy hajjal született, és nagyon gyorsan is nől neki.

Most 7 hónapos, ha elöl hagynám, leérne a szajáig. Hátul copfba is lehet már fogni.


Mivel a szemébe nem lógjon, elől vagy palmafába szoktam fogni, vagy egy csitcsatot beletenni. Nem kicsit, olyan kb 3-5cm nagyot.


Ma random kijött a védőnö. El volt csatolva a gyerek haja.

Fél órát okított arról, milyen felelőtlen vagyok, mert kiböki vele a szemét, megeszi, orrába dugja stb... 1x nem szedte ki a hajábol, és pont ezek miatt a nagyot adom neki



Megemlitettem, a szomszéd kislány 6 honapos, őt járatják, pedig allni sem tud. Arannyaklánc kell a nyakába, mert úgy szép... ezek nem veszélyesek?!

Ahol nincs probléma, ott miert kell generálni? Ahol van, ott pedig miért nem okoskodi?!


2022. máj. 10. 10:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Az olyan apróbb tárgyak, mint például egy hajcsat valóban veszélyesek, mivel lenyelheti, rosszabb esetben pedig megfulladhat tőle.


Az, hogy más a gyerekével mit csinál, az ő felelőssége. A te lányodért viszont te felelsz. Itt a védőnőnek van most igaza stílus ide vagy oda.

2022. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%
Én is a védőnővel értek egyet.
2022. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehetne levágni a haját? legalább elöl.
2022. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%
Kendő
2022. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
19%
jaj, a pálmafa, az még mindig van? már 30 éve is röhejesen nézett ki
2022. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
gumis fejpánt?
2022. máj. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
35%

"Megemlitettem, a szomszéd kislány 6 honapos, őt járatják, pedig allni sem tud. Arannyaklánc kell a nyakába, mert úgy szép... ezek nem veszélyesek?!"


Minek szólsz bele más dolgaba? Kiallhatatlan egy nő lehetsz.


Amúgy meg igaza van vedononek, a csat veszélyes. Hajpant, hajvágás a megoldás.

2022. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
67%
Mindkét lányom hosszú hajú, már picinek is akkora hajuk volt, hogy nekem is csatolnom kellett, mivel nem akartam levágni Nekik. Egyik sem babrálta a csatot, nem dugták az orrukba, nem kapták be. Olyan volt, hogy kivették a hajukból, de nem molyoltak vele. Én akkor vágtam Nekik frufrut, amikor bölcsibe kerültek, ott valóban kényelmesebb volt, a nagy játékban tényleg csúszkált a csat a hajukban. A nagyobbik lánykám most 7 éves, derékig érő haja van, a frufruja is hozzánőtt már a többihez, a kisebbikem 2 éves, Ő most frufrus a bölcsi miatt. Nekem egyik védőnő se szólt be soha a hajcsatok miatt, pedig költöztünk is az évek alatt, ismertem jó pár védőnőt.
2022. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Haját nem fogjuk levágni.


gumis hajpánt van vagy 5db, na azt tenyleg leveszi.


Semmit, sosem vesz a szájába

2022. máj. 10. 10:37
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Én is a fejpántot vagy pici copfot javaslom.
2022. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!