Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyaraláskor gyerekek mellett...

Nyaraláskor gyerekek mellett hogy lehet pihenés a pihenés?

Figyelt kérdés

2 és fél éves a nagy, fél éves a pici.

1-1 napokra szoktunk elmenni fürdőzőbe nyáron. Ami a pihenésről meg az élményekről szólna, az nálunk elmarad. Semmi nem élvezetes, mindig gyerekprogramok, aminek az a vége, hogy jobban elfáradok, mert ha a nagyot sok új inger éri, akkor iszonyú hisztis tud lenni. Ráadásul a gyerekek napi 24 órát rajtam lógnak, jól esne egy napra (vagy kettőre) kikapcsolódni, elmenni a férjemmel közösen, mert ránk férne 2 nap, a válasz az, hogy nem, mert a gyerekek nélkül nem megy sehova. Ő könnyen mondja, hétköznap felnőtt társaságban van, én meg állandóan gyerekdalokat hallgatok.


Most lenne alkalom több napra Balatonlellére menni, mert a férjem munkahelyének van családi nyaralója, ahova el lehetne menni 5 napra. De így, hogy egy nap alatt kikészülünk, így az 5 napot se bírnánk, ráadásul dög unalmas lenne, ilyen pici gyerekekkel.

Meg lehet érte kövezni, meg jöhetnek a "minek ennek gyerek" típusú kommentek, de nekem gyerekekkel nem nyaralás a nyaralás, főleg hogy a lányom túlpörög, ha sok új inger éri. Se egy koncert, se egy éjjeli kimaradás, se szex (egybe van a szoba, a nappali és a konyha, tudom lehet a budin meg a mosógépen is szexelni, a pázsiton is lehet szexelni, meg a bokorban is), semmi. Mások mit csinálnak?


2022. máj. 11. 14:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
26%
Kövesd be instan a világjarocsaladot. 67 orszagban voltak eddig a 3 evessel. Mondjuk neki egy kis medence nem is akkora egetrengeto inger hogy egesz nao hisztizzen.
2022. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább neked lenne szükséged pihenésre, egyedül, mert teljesen azt érzem a soraidból, hogy nagyon el vagy fáradva, magadra vagy maradva. Mivel fél éves a pici, egész napos programok biztos nem jönnek szóba, de ha partner a férjed, papa-mama, akkor lógj el egy pár órára, és csinálj valami olyat, amikor esélyed sincs az otthoni dolgokon kattogni (pl. menj el moziba, amíg a filmet nézed, legalább elfelejted a gyereksírást kicsit). Nagyon nehéz lehet két ilyen kicsivel, de ha túllendültök ezen a szakaszon és ellesznek együtt, nagyon jó lesz, csak addig kell ép ésszel kibírni.
2022. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%
Én biztos nem megyek nyaralni velük, amíg nem lesz a kicsi is minimum 4-5 éves. Kétszer voltunk, a fiam 1 és 2 éves korában (akkor még csak ő volt), az első borzalom volt, a második tűrhető, de csak mert családostól (mamák, papák) mentünk, így nem 0-24 rajtunk lógott. De még tűrhető nyaralásért sem vagyok hajlandó százezreket kiadni, hogy aztán fáradtabban jöjjünk haza a férjemmel, mint ahogy elmentünk. Az amúgy jól alvó gyerekem mindkét nyaraláson órákkal kevesebbet aludt éjszaka mint szokott, későn aludt el este, hajnalban kukorékolt, a délutáni alvással is küzdeni kellett, holott itthon simán elaludt 2 perc alatt egyedül, csak hát gondolom a nem megszokott környezet megborította kicsit őt is. 2-3 nap után már semmihez nem volt kedvem, olyan fáradt voltam, pedig rohadt szép helyen voltunk, de csak arra tudtam gondolni, hogy vigyék el valahova, én meg hadd aludjak. A hét második felében meg a férjem volt igyanígy. Hát most ezért fizessek? Ettől még nyilván akinek megfelel, az menjen nyugodtan babával/kisgyerekkel, nem vagyunk egyformák, de ez az én véleményem.
2022. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Nekem már alapból az kikapcsolódás, hogy végre nem otthon vagyunk. A napokat nem kell teletömni programokkal. Mi pl. mindig úgy mentünk nyaralni, hogy délelőtt programoztunk, délután pihentünk a parton. Most is így van, csak már vadasparkba megyünk, vagy állatkertbe, sétálni a túra helyett, stb. Délután a strandon eszegetünk, csobbanunk egyet, aztán pihenünk. Ha a nagyobb nagyon pörög, akkor egyikünk megy vele egy kört, vagy bemegy a vízbe. Én életemben nem aludtam olyan jókat, mint a babánkkal a strandon az árnyékban. :D

Hát igen. Ez már nem a bulikról, a romantikus vacsikról, meg a mindenhol is szexelésről szól, dehát ez a gyerekekkel jár. Otthon sem így megy ez már. Ha úgy érezzük szükségünk van nyugis estékre, akkor nagyszülőkkel megyünk nyaralni és este ők vannak a gyerekekkel, van hogy együtt is alszanak amióta nem anyatejes a pici, így az egész éjszaka a miénk.

Én nem mondom, hogy nem alakult át totálisan egy-egy nyaralásunk, de én ezt így is szeretem. Neked pedig többet kellene pihenned a hétköznapokban is. :) A férjed pont azért nem akarja valószínű otthon hagyni a gyerekeket, mert amúgyis keveset van velük. Mi lenne, ha egy-egy estére ráhagynád őket, te meg elmennél mondjuk barátnőzni, vagy egy masszázsra, kozmetikai kezelésre, bárhova, ami jól esik.

2022. máj. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk már csak attól is pihentető, hogy új helyet látunk, főznek ránk, takarítanak ránk (fp ellátás alatt nem foglalunk, max. szuvenírért vagyok hajlandó nyaraláson boltba járni, főzni meg véletlenül sem).

Nem programozunk aktívan. Strand, kaja, alvás, fektetés után iszogatunk beszélgetünk a teraszon, szex (nem a teraszon, hanem külön szobában).

2022. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én meg gyerekeimel szívesen nyaraltam,nyaralók aktívan óvodás korukban is hegyekben kirándultunk,múzeumba elmentünk olyanba ami gyerekeknek is érdekes lehet,kisvasutaztunk stb rengeteg érdekes helyre elvittem öket hogy ne a lakásba unatkozanak ha szállodában szálltunk meg csak is félpanziós hely lehetet ,próbáltam a önelatosat is az nekem nem jött be .

Minden hétvégén elvittem gyerekeimet kirándulni szórakozni ,legalább az egyik nap 2 nagyobb már felnőtt ,lányomal szoktam kirándulni menni.

2022. máj. 12. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek 16-ossal, én se mondtam volna le arról, hogy én ismertethetem meg a világot, az erdőt-mezőt, kisvasutat stb. a gyerekekkel.

Szerintem fontos, hogy legyen egy családban közös élmény kisgyerekkortól kezdve, amire később jó szívvel emlékszik vissza a kamasz vagy fiatal felnőtt. És nekem is nagy öröm volt mindig látni az ő örömüket. Csak sajnálni tudom azt a szülőt, aki nem tud együtt örülni a gyerekével ilyenkor.

2022. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kirándulni, állatkertbe, Tropicariumba, gokartozni, stb stb 1 napokra mi is megyünk velük, nem is keveset. Csak a többnapos/hetes nyaralásokra értettem, hogy inkább még nem. (#13)
2022. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!