Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bevett szokása az a...

Miért bevett szokása az a rokonoknak, ismerősöknek, hogy a (friss) házasokat arról kérdezik, hogy mikor jön a baba?

Figyelt kérdés

Miért kell ezt kérdezgetni, azok után, hogy már kismilliószor agyon volt tárgyalva az, hogy mennyire tapintatlan.

Egy, ha nem szeretne gyermeket egy pár, az is az ő döntésük és nem kéne provokálni.

Kettő, szerintem az esetek többségében az a szituáció áll fenn, hogy merészelt nem teherbe esni a friss asszony, és nem sikerül nekik.

Ezt nem tudják felfogni az emberek? Miért kell forszírozni ezeket a kérdéseket?

Tőlünk is folyamatosan kérdezik. Idén leszünk 2 éves házasok, 2 éve próbálkozunk, nálam petevezeték elzáródást állapítottak meg, túlvagyunk egy sikertelen lombikon is.

Miért kell ilyen kérdésekkel bombázni a párokat? Nem fordul meg az emberek fejében, hogyha ott egy házastárs, akkor nagy eséllyel szeretnék, csak nem jött össze?

Nem szeretnénk beavatni az ismerősöket, rokonokat. Megmondtuk, hogy majd jönni fog, mert szeretnénk. Ha ennyiből nem értenek, akkor miből? Miért kell tapintatlannak lenni?

Ma a férjem nővérének a babájával játszottam, majd az anyós megemlítette, hogy jól áll nekem a babázás, igazán lehetne már sajátunk.

28/nő


2022. máj. 15. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy népszokás (nem csak) Magyarországon.
2022. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Mert a legtöbb ember nem szeret egyből nehézségre gondolni. Nincs ebben rossz szándék. Nálunk közeli családban teljesen nyíltan beszélünk arról kik mióta próbálkoznak, ki az aki lombiknál tart. Nem boldogan mesél erről az ember és persze fáj, de a családom jóban, rosszban is az. Ha tudják a dolgot helyén is kezelik.
2022. máj. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ma megmondtam az anyósnak, mérgemben, hogy jönni fog, nekünk is idegőrlő ez az időszak. Remélem, ebből ért.
2022. máj. 15. 16:50
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Mert az emberek még mindig azt képzelik, hogy a gyerekvállalás közügy és csettintésre megy, amire a mostani populista politikai kommunikáció még inkább ráerősít, holott egy pár legbensőbb magánügyei közé tartozik.
2022. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Ez egy baromi bunkó szokás, attól függetlenül, hogy van aki nem akar, van aki még nem akar, vagy hogy vannak akiknek nem lehet, vagy lehet hogy épp előtte vetélt el az illető. Sose értettem miért kell a másik méhében túrkálni.

Főleg mert nem lehet tudni mi áll a háttérben, lehet hogy a szívébe szúr a másiknak az ilyen. Gusztustalan szokás.

Mi 2 hete voltunk házasok mikor elkezdődött a kérdezősködés rendszeresen. Kettő hete. 🙈🙈🙈 Lassan 11 éve hallgatjuk, de lassan kezdik felfogni, hogy hiába várják, mi szerencsések vagyunk mert mi nem akarunk , és szimplán csak fárasztó, meg néha idegesítő már nagyon ez a dolog.

Akiknek nem lehet, pedig szeretnének, azoknak sokkal rosszabb ez a tapintatlanság.

2022. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Mert az emberek kíváncsiak és tahók.

Nyugodj meg, amíg termékeny korban vagy (még kb. 20 évig), folyton téma lesz.

Amíg nincs, mikor lesz. Ha már van 1 mikor jön a következő. Ha kettő van, mikor jön a harmadik...

És újra és újra megkérdezik, és akkor is lesz még érdeklődő, ha azt mondod, hogy méhed sincs, kivették. Ez van.

2022. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

És miért nem lehet ilyen kérdésre őszintén válaszolni? Most komolyan, fáj elmondani, hogy nem szeretnénk? Vagy szeretnénk, sajnos még nem sikerült?

Nekem pl pont egy ilyen rokon ajánlott szakembert az endometriózisomra, aki a kolléganőjét is kezelte. Nélküle lehet, hogy még mindig egy helyben toporognánk...

2022. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem családi körben miért nem lehet erre egyenesen és őszintén válaszolni. A szomszéd Mari nénit én is lerázom, de az anyósom miért ne tudhatná mi történik a fia családjában. Természezes, hogy várja az unokát.
2022. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Van olyan család, ahol ellehet, meg vannak a kellemetlen rokonok. A mi családunk, főleg Férj oldala problémás. Ezért.
2022. máj. 15. 17:38
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Én meg komolyan azt nem tudom megérteni, hogy hogy jön ahhoz bárki, hogy ilyen kérdést bárkinek csak úgy nekiszegezzen? D*gtok már rendszeresen, hogy jöjjön a baba vagy nem akartok még? Vagy nem sikerül? Vagy a férjednek vannak spermapromblémái? Kb. ilyen szinten vannak számomra ezek a kérdések, mondjuk hála Istnnenek nálunk elég intelligens volt a környezet, hogy ne tegyen fel ilyen kérdéseket.
2022. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!