Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bevett szokása az a...

Miért bevett szokása az a rokonoknak, ismerősöknek, hogy a (friss) házasokat arról kérdezik, hogy mikor jön a baba?

Figyelt kérdés

Miért kell ezt kérdezgetni, azok után, hogy már kismilliószor agyon volt tárgyalva az, hogy mennyire tapintatlan.

Egy, ha nem szeretne gyermeket egy pár, az is az ő döntésük és nem kéne provokálni.

Kettő, szerintem az esetek többségében az a szituáció áll fenn, hogy merészelt nem teherbe esni a friss asszony, és nem sikerül nekik.

Ezt nem tudják felfogni az emberek? Miért kell forszírozni ezeket a kérdéseket?

Tőlünk is folyamatosan kérdezik. Idén leszünk 2 éves házasok, 2 éve próbálkozunk, nálam petevezeték elzáródást állapítottak meg, túlvagyunk egy sikertelen lombikon is.

Miért kell ilyen kérdésekkel bombázni a párokat? Nem fordul meg az emberek fejében, hogyha ott egy házastárs, akkor nagy eséllyel szeretnék, csak nem jött össze?

Nem szeretnénk beavatni az ismerősöket, rokonokat. Megmondtuk, hogy majd jönni fog, mert szeretnénk. Ha ennyiből nem értenek, akkor miből? Miért kell tapintatlannak lenni?

Ma a férjem nővérének a babájával játszottam, majd az anyós megemlítette, hogy jól áll nekem a babázás, igazán lehetne már sajátunk.

28/nő


2022. máj. 15. 16:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

Ma a férjem nővérének a babájával játszottam, majd az anyós megemlítette, hogy jól áll nekem a babázás, igazán lehetne már sajátunk.


Pont az ilyen helyzeteket tudja megelőzni az őszinteség. A férjed anyukája, nem egy utolsó senki...

2022. máj. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

7. Nem mindenki szereti kiteregetni a magánéletét a rokonoknak, meg egyéb ismerősöknek.

Miért nem lehet felfogni hogy ehhez senkinek semmi köze?

+ Ha meg elmondjuk hogy mi pl nem szeretnénk, 10- ből 8x jön az ítélkezés, hogy önző rohadékok vagyunk, vagy győzködni próbálnak. Hidd el, baromi fárasztó egy idő után. És ha szólni mersz, hogy elég volt, vagy azt mondjuk ez magánügy, még mi vagyunk bunkók akikkel nem lehet beszélgetni. Lehet éppen, csak nem a méhem tartalmáról.

2022. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg idegőrlő, sajnos sok ember nem gondol bele ebbe.

Mi csak jártunk néhány hónapja, mikor a férjem rokonsága elkezdte húzni, hogy most majd neki is lesz gyereke (ismétlem, pár hónapja jártunk csak 🤦‍♀️), miközben én már tudtam, hogy vár rám a harmadik endo műtét és nincs egy darab petevezetékem sem, szóval ha együtt is maradunk, lombikoznunk kell. Eleve ilyen háttérrel 30+ évesen elkezdeni egy komoly kapcsolatot állati para volt, és az ilyen beszólásoktól rendesen levert a víz.

Amikor valaki konkrétan nekem szegezte a kérdést (a párom rendszerint témát váltott, ha őt "támadták"), akkor jellemzően azt válaszoltam, hogy már van négy kutyám, az pont elég 🖕. A hangsúlyból meg érthető volt mindenkinek, hogy le lehet kopni 😅.


Ha le tudod ezt kommunikálni nyíltan és őszintén az amúgy tényleg segít, miután már egy ideje együtt voltunk, lassan elterjedt a családban, hogy mi bajom van és többet nem szívóztak ezzel. Az én oldalamon meg ugye rég tudta mindenki.

A lombikhoz meg kitartást, másodjára nálunk sikerült, 34 hetes vagyok :)

2022. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönjük! Nem adjuk fel, remélem, hogy nekünk is sikerül legközelebb. :)

Gratulálok a babához!

2022. máj. 15. 18:19
 15/15 anonim ***** válasza:

Jézusom, itt a válaszolók fejében is van gond bőven...

"Pont az ilyen helyzeteket tudja megelőzni az őszinteség. A férjed anyukája, nem egy utolsó senki..."


Gondolkozzatok már könyörgöm, anyósnak lehet én sem mondanám el részletesen, mi a gond, mert lehet eleve nem tudok vele jól szót érteni... ha olyan stílusú, akkor pedig véletlen sem kötném az orrára. Van amikor az embernek a saját anyja is hatalmas tapló, tudok esetről amikor hasonló szituban azt sikerült mondani saját lányának, hogy: babázd ki magad, nektek úgy sem lehet....


Kérdező, sajnos nem gondolnak bele az emberek, hogy ezzel rossz érzéseket okozhatnak, de nem lehet velük mit kezdeni igazán...

2022. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!