Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császárosként kötelező depress...

Császárosként kötelező depresszióba esni vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Egy éve szuletett kislányunk a 35. héten. Minden előzmény és problémamentes terhességet követően levált a lepeny. Az a fajta szules volt ami a kórházakban mindent borít. Borzaszto sok ember aki körülötted tesz vesz, konkretan tépik rólad a ruhát h mihamarabb a műtőbe érjünk. Altatás volt, nem volt ido érzésteleniteni. Aznap este tudtam meg miutan magamhoz tértem hogy par percen mulott mind a kettőnk élete. Nemhogy arany ora semmi sem volt. 16 ora utan lathattam elsonek a lányom.


Par hetig ezután azert fajt a dolog. De a csaszar lelkileg sosem. Az fajt hogy lenyegeben nem volt szules élmény mert nem voltam magamnal, hogy nem lattam megszületni a gyerekem. Hogy majdnem meghaltunk. Hálás vagyok a csaszarert. E nelkul mar nem lennénk.


Na mar most szinte mindenkitől, de leginkább csaszaros anyukától hallgatom hogy Jajj Te milyen eros vagy, hogy biztos sokat jartam szakemberhez (nem jartam), hogy ezt milyen nehez feldolgozni. Többen furcsán néznénk ram hogy en jol vagyok.


Kérdem en tenyleg kotelezo depisnek lenni csaszar utan? Pl egyik baratnomnek 2. Programozott császára volt. Minden szepen alakult naluk, tobb órás aranyora, irtó jo orvosok, es megis azt mondja ki van a lelke a császártól. Pedig tudta mi vár ra es ez lesz a vege.

Mintha a csapból is az folyna csaszaros vagy, szar vagy, legyél lelki beteg.


A lányomnak most volt szüli napja, es meg most is azzal jonnek nekem hogy ha megsem lennek jol menjek el pszichológushoz… azt hiszem mostmar ez kiverte a biztosítékot 😅

Vagy azert kellene elmennem mert jol vagyok? 🤔


2022. máj. 15. 22:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben még nem hallottam ilyet... nekem is császárom volt, igaz, programozott, de nem lett tőle semmilyen problémám. Ha neked sincs, ne hagyd hogy beléd magyarázzák, mert ez hülyeség. Szerintem 🙂
2022. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem, talan az egesz depit az is meg inkabb elnyomja, hogy egy ilyen rossz élményed volt, vagyis az életveszély, és inkább hálas vagy, hogy vagytok.

Ez teljesen normalis..mindenki mashogy dolgoz fel egy ilyen eseményt. Barátnődet talán jobban zavarja a császár körül lengő sztereotípiak, és ezert kevesbe kertekesnek tartja magat.

2022. máj. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
91%
Én sem értem sokan miért zuhannak össze, ha császár lesz a vége🤷‍♀️ És igen, az összes cikk, tv műsor szinte beléd magyarázza, hogy ez mennyire megterhelő dolog stb.stb.és szinte magyarázkodni kell, ha nem érzed rosszul magad testileg/lelkileg utána.🤷‍♀️
2022. máj. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem.Én magától a folyamattól fordultam be kicsit.Programcsaszar,beontes,kateter,mutoasztalra fel, aztán vágnak,gyereket odalogatjak aztán órákig semmi,azon kívül hogy minden ok vele is meg velem is.Egyszer hozták le és kb annyi időt töltöttünk külön mint te az életveszélyes csaszaroddal a babadtol.

Hálás vagyok az egészséges gyerekért,a sima szulestol is szarul lettem volna mert baromi gatlasos vagyok.Nekem semelyik szülés se lett volna,,megborulastol" mentes.Mindegyik trauma lett volna 😊Ennyit tesz hogy különböző a mentalitasunk.

2022. máj. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem, semmI gond nincs veled. Én azokat nem értem, akik összezuhannak. Én hálás vagyok, hogy időben meghozták a döntést a császárról, és egészségesen született meg a lányom. Nem élem meg tragédiának, hogy műtőben született, és nem a szülőszobán. Én az elejétől úgy álltam hozzá, hogy jó lenne természetes úton, de ha indokolt, a császár sem gond.
2022. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem annak megterhelő lelkileg a csàszàr, akinek nem volt indokolt, vagy durvàn, megalàzóan bàntak vele közben a kòrhazban.

Mikor èletmentő műtèt, vagy a gyerek vagy az anya eletminősège múlik rajta, akkor jó, hogy lètezik ilyen.

Ha az orvos türelmetlensege vagy hibàja miatt törtènik, akkor szülèszeti erőszak.

2022. máj. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
90%
Én sem élem meg tragédiaként, a baba egészséges és veszettül nem zavar hogy nem volt szülés élményem, ellenben mindenki vergődik császár után hogy nem ő szülte és a következő reméli természetes lesz... sürgősségi esetén még megértem az ijesztő tud lenni de programozottnál mint nálam van több hónap erre felkeszulni. Mindegy megértem ha valakinek ez rossz,de azt is elhiszem ha másnak ez meg se kottyan🤔
2022. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
91%

Mindhárom gyerekem császárral született. Jómagam is császárral születtem és a két tesóm is császárral született.

Soha nem hallottam erről a császár utáni depiről csak itt gyk-n először. Élőben soha. Nekem se jutott eszembe ezen rágódni a szüléseim előtt, soha nem kaptam ilyen jellegű megjegyzést vagy bántást. Illetve csak itt egy kérdés alatt mikor le mertem írni, hogy nem bánom különösebben hogy császározni kellett, mindjárt megkaptam, hogy kényelmes lusta pcsa vagyok, akinek nem a gyerek érdeke az első...mikor leírtam, hogy gyerekkori szívműtét miatt írtak ki császárra biztos, ami tuti, nem lustaságból, akkor meg megkaptam, hogy minek szaporodik aki beteg( nem, nem vagyok az) Én csak neten látom ezt a shaminget.

2022. máj. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
Nem, sőt, én örültem neki, de még hogy. Rosszul vagyok a hüvelyi szülés gondolatára is. A kisfiam farfekvéses volt, így szerencsére indokolt volt a műtét. Pontozzatok le nyugodtan, de ha nem lett volna rá indok, akkor fizetek a császárért. Végül sürgősségi lett, mert 37 héten beindult a szülés. Minden tökéletesen sikerült. Nem értem, miért kell depressziósnak lenni a császár miatt. Inkább örülnének, hogy ott az egészséges baba.
2022. máj. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!