Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császárosként kötelező depress...

Császárosként kötelező depresszióba esni vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Egy éve szuletett kislányunk a 35. héten. Minden előzmény és problémamentes terhességet követően levált a lepeny. Az a fajta szules volt ami a kórházakban mindent borít. Borzaszto sok ember aki körülötted tesz vesz, konkretan tépik rólad a ruhát h mihamarabb a műtőbe érjünk. Altatás volt, nem volt ido érzésteleniteni. Aznap este tudtam meg miutan magamhoz tértem hogy par percen mulott mind a kettőnk élete. Nemhogy arany ora semmi sem volt. 16 ora utan lathattam elsonek a lányom.


Par hetig ezután azert fajt a dolog. De a csaszar lelkileg sosem. Az fajt hogy lenyegeben nem volt szules élmény mert nem voltam magamnal, hogy nem lattam megszületni a gyerekem. Hogy majdnem meghaltunk. Hálás vagyok a csaszarert. E nelkul mar nem lennénk.


Na mar most szinte mindenkitől, de leginkább csaszaros anyukától hallgatom hogy Jajj Te milyen eros vagy, hogy biztos sokat jartam szakemberhez (nem jartam), hogy ezt milyen nehez feldolgozni. Többen furcsán néznénk ram hogy en jol vagyok.


Kérdem en tenyleg kotelezo depisnek lenni csaszar utan? Pl egyik baratnomnek 2. Programozott császára volt. Minden szepen alakult naluk, tobb órás aranyora, irtó jo orvosok, es megis azt mondja ki van a lelke a császártól. Pedig tudta mi vár ra es ez lesz a vege.

Mintha a csapból is az folyna csaszaros vagy, szar vagy, legyél lelki beteg.


A lányomnak most volt szüli napja, es meg most is azzal jonnek nekem hogy ha megsem lennek jol menjek el pszichológushoz… azt hiszem mostmar ez kiverte a biztosítékot 😅

Vagy azert kellene elmennem mert jol vagyok? 🤔


2022. máj. 15. 22:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szültem (igaz programcsászár volt), de egy percig nem éreztem rosszul magam miatta. Volt orvosi ok, tudtam, hogy mindkettőnknek ez a legbiztonságosabb, sőt én olyan jól voltam utána, hogy azt mondtam, ha csak ezen múlna mèg négyet szülnék. A kórházban a szoptatós nővér szólt be egyedül (szegény lány, 22 évesen már császározni kellett), de azt is elengedtem a fülem mellett. Én is, öcsém is császárral születtünk, anyu sem volt emiatt depressziós, mindkettőnkkel sürgősségi császáros volt, mert majdnem meghaltunk. Mondjuk én nem is igazán olvastam anyukás szülés feldolgozós csopikat, a császárvonalra kétszer néztem rá, de nem igazán tetszett az összkép, amit láttam, szóval velem így nem igazán jött szembe ez a megbánás-feldolgozás téma.🤷🏻‍♀️
2022. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagy köteles depisnek lenni, felfogtad, hogy szükséges rossz volt, ez egyáltalán nem baj, sőt.


Én is remélem ilyen jól viselem, ha valamiért kelleni fog, de ha nem indokolt én semmiképp nem szeretném, mint itt néhányan...

2022. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!