Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem aggaszt ? Gyerek...

Titeket nem aggaszt ? Gyerekvállalás ilyen helyzetben/ világban ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Sok mindent olvasni és tapasztalni manapság.

Covid, most ez az új fajta májgyulladásos vírus ami terjed a gyerekek körében.

Aztán ott a háború..


Olvastam ,hogy 2030ra nagyon le akarják csökkenteni a föld népességèt.

Vízhiány ,éhínség...

Mégis nagyon sokan vállalnak ennek ellenére gyereket.

Nem féltek/ félnek az emberek ?

Nincs emiatt rossz érzésetek?

Vagy csak èn gondolom túl ?



2022. máj. 17. 13:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Miért kell minden hónapban feltenni ezt a kérdést? Jelenleg igen jó világ van, nem muszáj 20 évesen csupasz popóra gyereket vállalni, lehet előtte spórolni, akár külföldön, tartalékot félrerakni, lakást venni meg vállalkozásokat indítani, ha az ember így érzi magát biztonságban.


Májgyulladás, hagyjuk már, 150 éve még tízszer ennyi betegségben halt meg minden harmadik gyerek.


Igen, én felelősen gondolkodó emberként természetesen tisztában vagyok a mostani problémákkal, ezért az anyagiakat megalapozva vállaltam gyereket, és igyekszünk félig önellátásra beállni, és ezt továbbadni a gyereknek, amellett, hogy nem pazarlunk semmit.


Azt gondolom, ennél többet nem lehet tenni, de ennyit mindenki megtehet.


A Föld népességét meg senki nem akarja lecsökkenteni, ne higgyél már a gyíkemberekben...

2022. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek utáni vágy erősebb mindennel
2022. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

"Olvastam ,hogy 2030ra nagyon le akarják csökkenteni a föld népességèt."

Hol olvastad? Mert én egyetlen komolyan vehető forrásból sem olvastam ilyesmit.

"Vízhiány ,éhínség..." Ja. Afrikában.

"Nem féltek/ félnek az emberek ?" Nem.

"Nincs emiatt rossz érzésetek?" Nincs.

"Vagy csak èn gondolom túl ?" Igen.

2022. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Megjött a napi gyerekellenes kérdés.
2022. máj. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

A háború érv a kedvencem. A világon mindig van valahol háború. Az eddig nem volt baj?

A délszláv háború nem volt gond? Az is közel volt.

Ivóvíz hiány. Hagyjuk. Itt ülünk a rengeteg gyógyvizen, annyi vizünk van, hogy tiszta vizzel húzzuk le a budit. Ez nem Afrika.

2022. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
2# egyet értek
2022. máj. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Levagy maradva. A májgyulladásról már annyira nem cikkeznek, most a majomhimlőt kapták fel (Angliában találtak pár esetet, összefüggés még nincs, hogy honnan). De régebben is volt sok ilyen, csak lassabban terjedtek a hírek, mamár 5 perc alatt bejárja a világot. Volt sars, h1n1. Sok halottal világszerte. A covid a terjedési sebesség miatt volt "csak" neccesebb, ha nem korlátoznak mégjobban bedől az ellátás, de a többi is volt hasonlóan veszélyes, csak kisebb fertőzési rátával.
2022. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

Szokasos kerdes. 🤦🏻‍♀️

Haboru nem nalunk van, es 10 evig is eltarthat, mint ahogy mar eleve 8 eve tart ( 2014 ota haboruzik a ket orszag)


Vízhiány ,éhínség... eddig is volt, ezutan is lesz, mig vilag a vilag.


Mégis nagyon sokan vállalnak ennek ellenére gyereket. ez az elet rendje, sokan is halnak meg.


Nem féltek/ félnek az emberek ? nem, amelyiknek van egy csoppnyi jozan paraszti esze


Nincs emiatt rossz érzésetek? nincs


Vagy csak èn gondolom túl ? igen

2022. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Mert régen jobb világ volt???

Nem... sőt!

Korábban is voltak háborúk. Hatalmas szegénységek. Nem lehetett kapni a boltban szinte semmit! Amit háznál megtermeltek pl krumpli, disznó azt is elvették. Nem lehetett az embernek vagyona. Termőföldeket is elvették. Apákat- fiúkat behívták katonának.

Nem volt autó se a családban. Ha valaki mégis venni szándékozott, akkor éveket kellett várni egy új autóra.

Ja és rengeteg gyerek halt meg különböző betegségekben, mert védőoltàs sem volt.

Illetve felnőttek is, mert nem volt gyógyszer egy esetleges tüdőgyulladásra. Járványok meg mindig is voltak: pestis, spanyolnátha, fekete himlő, stb.

Manapság minden is van! Van mit enni, van autó a segged alatt, a férjed- fiad ott van veled, nem viszik el golyófogónak (egyelőre), a boltban mindent lehet kapni, amiről régen álmodni sem mertek volna, ja és ha bármi bajod van ellát a magyar eü, ami tudom egy "kalap szar", de a korábbiakhoz képest mégiscsak nagy dolog.

Szóval aki ebbe a "jó" világba nem akar szülni, annak még a szar is ízetlen.

Egyébként igen, rossz felé tartunk, a sok pazarlásnak, környezetszennyezésnek ára lesz. De ha belegondolunk régen is volt jégkorszak meg olyan is volt amikor felperzselődött a föld. Ez persze előbb- utóbb kihaláshoz vezet, de egyben valami új kezdete lesz, mint ahogy most is itt vagyunk.

Mondjuk ha emiatt senki nem vállalna gyereket, akkor hamarabb halna ki az emberi faj, mint a globális felmelegedés miatt. 🤣

2022. máj. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Talán a sötét középkorban jobb volt? Oda szívesebben vállalták volna gyereket? Csak olvas egy kis történelmet és rögtön rájössz hogy milyen jó dolgod is van.
2022. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!