Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beszéljek a tesómmal a gyerekv...

Beszéljek a tesómmal a gyerekvállalásról, ha nem akarom, hogy tolakodásnak vegye?

Figyelt kérdés

Mindig elvarázsolt lány volt, nagyon az érzelmei irányították már kicsinek is (8 év van közöttünk).

Hatalmas a szerelem az életében. Boldog, ki van virulva, ez látszik is rajta. 3 hónapja vannak együtt a párjával, mint kiderült, babát szeretnének...

Azt mondja, hogy ő 18 éves kora óta anyuka akar lenni, odavan a kisbabákért és a két legjobb barátnője is nemrég lett anyuka, ez csak erősítette benne a baba iránti vágyat. És hogy ő még egy ilyen férfit sosem fog találni, már az első találkozásunknál tudta, hogy előttük nagy jövő áll.


22 éves, tehát már nem kislány. Mégis naiv nagyon... Nem mondom, hogy baj van a párjával, mert amennyit láttunk belőle, az pozitív volt. De 3 hónap nagyon kevés idő. A pasi idősebb is, neki már megvan mindene. Jól menő karrier, egzisztencia, pénzügyi biztonság.

A húgom elsőéves, mert amit először kezdett szakot, otthagyta. Egy napot nem dolgozott még.


Sok minden érdekli, de közben nem tudja még, mivel szeretne foglalkozni. Engem az zavar, hogy azt mondja, hogy úgyis mindegy, mert gyerek mellett ő biztos nem fog dolgozni, a párja jól keres és nem szorulnának rá ők arra a pénzre. Oké, most nem. De mi van, ha 8-10 év múlva szétmennek, akkor ő ott lesz 2-3 gyerekkel, egy érettségivel és nulla munkatapasztalattal?

Nekem beszélt erről még csak, én azóta sokkhatás alatt vagyok. Olyan érzésem van kicsit, mintha ő nem csak a pasiba lenne szerelmes, hanem abba az életbe is, amit ő nyújtani tudna neki. Egy kisbaba hatalmas felelősség és áldozat, ő ezt szerintem nem is látja át. Annyit mond, hogy ő "babázni akar".

A férjem szerint maradjak ki ebből, mert csak veszekedés és sértődés lesz a vége.


2022. máj. 23. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyszer megemlítheted neki az aggodalmaidat, de ne erőltesd. Te szóltál, a többi az ő döntése.
2022. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Mondd neki, hogy a sulit azért ne hagyja félbe, folytassa addig is, amíg összejön a baba, aztán passziváltasson egy-két félévet, míg pici. Erre szerintem nyugodtan rávilágíthatsz, ha nem is feltétlen úgy, hogy mi lesz, ha kidobja a pasi, hanem hogy mi lesz, ha idősebb lesz a gyerek, és szeretne csinálni valamit mellette, akkor ott fog állni érettségis pályakezdőként.


Ha a pasi picit is értelmesebb nála, akkor ő is erre fogja biztatni, hogy ne hagyja félbe a sulit.


(Egyébként a húgom dettó ezt csinálta, csak ott nem ennyire rövid kapcsolatra, ő előtte átment levelezőre és dolgozott egy évet, hogy kapjon ellátást azért a gyerek mellett. A suli passziváltatva, szerintem nem fogja már befejezeni, mire a nagylány két éves lett, már úton volt a tesó, úgyhogy még egy pár évig ellesz otthon. A többire meg csak az idő ad választ.)

2022. máj. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Félig a férjed véleményét osztom. De ha egyszer elmondod neki, hogy miért kételkedsz, gondolja át reálisan, abból csak nem lesz nagy sértődés. Én is éreztem már 22 évesen azt az elsöprő vágyat, de hiába volt párkapcsolatom akkor már 3 éve, még 2 évet kellett várnunk, amíg lehetőséget teremtettünk rá.
2022. máj. 24. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
8gaza van ferjednek, abszolút kozod nincs a hugod életéhez.
2022. máj. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Ha 22-23 évesen annyira hülye hogy nem adja ki magától az esze, hogy három hónap nagyon kevés idő, akkor baj van fejben.

Férjednek igaza van, nem folynék én sem bele.

2022. máj. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

31 éves vagyok és tudom, hogy sokszor meglehetősen szeleburdi méh mindig. Most várom az első gyermekünket és mivel első nekem sincs semmiféle személyes tapasztalatom csak, amit magamkörül látok és ez a legtöbb nőnél így van. Nagyon sok embernél onnan indul a dolog, hogy "babázni szeretnének". A sulit egy darabig tudja csinálni ha teherbe is esik egyből akkor is, aztán passzíváltat és utána majd folytatja. Sokkal jobb, mint egy csomó esetben mikor munkába kéne visszaállniuk ovis betegségek, gyerek szempontjából. Anyagilag nem jó, de arra eszerint nincs gondjuk. Nem tudjuk még az apuka jelölt mit gondol, mert nyilván ebbe neki is van beleszólása, ha idősebb, egzisztenciával rendelkező felnőtt férfi, akkor azért ő is tudja majd koordinálni a hugodat. Ráadásul attól, hogy most beszél erről a tesód van, akiknek évekig nem sikerül.


Egyedül a kapcsolat fiatalságát tartom aggasztónak picit, de erre is láttam ellenpéldát. Szerintem mond el a saját gyermeknevelési tapasztalataid (ha egyáltalán vannak) mentén a véleményed neki kedvesen, de ennél jobban ne avatkozz bele. Az ő életük.

2022. máj. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Van több barátnőm is, akik 1-2-3 gyerek mellett diplomáztak vagy váltottak szakmát valami képzés után, szóval nem lehetetlen. De persze szorgalom kell hozzá és támogató környezet. Ha ez a férfi szereti, először is elveszi és csak utána gyártanak babát, másodszor pedig gondolni fog a jövőjére is, mert bármit hozhat az élet, neadjisten lehet, lerokkan, meghal, szerintem egy családnál mindig fontos több lábon állni. Van olyan ismerősöm is sajnos, aki özvegyen maradt a második gyerek 1 éves korában egy hirtelen szívroham miatt, amire senki nem számított. Szóval ezt így én simán elmondanám a húgomnak, vagy akár a párjának. Ha nem kioktató a hangnem és csak egyszer mondod el, szépen leülve vele, nem nonstop a fülét rágod vele futtában, nem hiszem, berágna rajta (legalábbis az én tesómból kiindulva). Sőt még kívánhatsz is nekik sok sikert is mellé, hiszen tényleg alakulhat jól is. De ez egy nagy döntés, hallgasson az eszére is és ha jó anya akar lenni, akkor bizony itt kezdődik, hogy olyan 20 éves távlatban kell gondolkodni, nem csak amíg cukiii :) és otthon lehet dédelgetni.
2022. máj. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Ne szólj bele
2022. máj. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Le leszek pontozva, de én csak annyit kérdeznék, hogy nem akarnak-e esküvőt előbb. Szerintem is túl fiatal a kapcsolat ahhoz, hogy rögtön a babával kezdjenek. Amíg szerveznek egy esküvőt, lenne idejük kicsit jobban megismerni egymást, meg a gyerek se csak ilyen átgondolatlanul érkezne, készülnének rá addig is.

De amúgy az ő élete, döntse el ő hogy mit szeretne, nem a te felelősséged.

Neked van már férjed, gyereked? Tudnál neki segíteni a babával, ha nem boldogulna?

2022. máj. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszer elmondanám neki a véleményem meg hogy mi van, ha jön egy gazdasági válság, esetleg meghal a pasi vagy lelép.

Legalább 1 évet dolgozzon, mielőtt baba, mert nem szolgáltathatja ki magát annyira, hogy havi 12200ft bevétele legyen 3, ha véletlenül történne valami.

Ha meg gyereket akar, legyen annyira érett, hogy felkészül minden eshetőségre.

2022. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!