Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött mellett lakásfelújítás?

Újszülött mellett lakásfelújítás?

Figyelt kérdés

2 napja szültem, holnap

mehetünk haza. Tegnap a falszomszédunk lakás átalakításba kezdett, nem tudtunk róla. Anyósom és férjem nem bírnak megmaradni a lakásban a hatalmas zajtól. A munkások csak annyit mondtak, nyár végére szeretnék befejezni a zajjal járó munkálatokat. Emeletes ház, közös a szobánk fala is.

Hogy vigyem így haza az akkor 3 napos újszülöttet? A gyermekorvos az első hetekre csak néhány perces sétát engedélyez a picúrnak, nekem pedig 6-8 hét pihenést. Egyelőre menni sem tudok a vágásom miatt.

Ti mit tennétek a helyemben?

A nagy öröm helyett teljes elkeseredésben vagyok.


2022. máj. 25. 15:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

"Ti mit tennétek a helyemben?"


Elfogadnam, hogy a vilag nem kezd el körülöttem forogni csak azért, mert szültem.

A szomszéd felújítása semmivel sem kevésbé fontosabb neki, mint neked a gyereked. De nyugi, nem fog senki belehalni. Először is egészen biztosan nem hajnali háromtól éjfélig dolgoznak, másodszor meg simán lehet hogy a gyereket marhára nem zavarja majd, mert ezt szokta meg.

2022. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
61%

Hullamzik a mama az agyba a felujitas miatt 🤣🤣🤣

Igen, persze....

Mi is panekba lakunk. A falszomszédunk és a felső szomszédunk egyszerre újít fel. Mégis hallom amikor telefonálok 🤦‍♀️ sőt, mikor mi tavaly ujítottunk, meg akkor is, pedig aztán az ott volt a házba


Nem kell eltúlozni, felfújni...mindenki latott már felujítást

2022. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért támadtok. Megköszöntem a válaszokat. Tényleg létezik az a zaj, hogy nem hallani a telefonban a másikat, nem ma költöztünk oda, volt már rá példa, arra is, hogy hónapokon keresztül hangos munkálatok voltak, nem kitaláció, aki nem tapasztalt ilyet, szerencsés.
2022. máj. 25. 16:44
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg létezik az a zaj, hogy nem hallani a telefonban a másikat..."


Ehhez elég a porszívó is. Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a gyereknek.

2022. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennék?🤣🤣A híd alatt nem alhatsz.
2022. máj. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

kedves kerdezo, a babáknak szerencsére nem kell a csend :) max rá lehet oket szoktatni. Sok családban tapasztaltam, hogy suttogni kellett, ha a szomszéd szobában épp aludt a pár hetes-hónapos baba, pedig nekik még annyira mindegy! Az unokaocsém a porszivó vagy a konyhai mixer kozvetlen kozeleben is nagyokat aludt, es nem ebredt fel.

Szerintem téged jobban zavar majd, de lehet olyan fáradt leszel, hogy tokmindegy lesz neked is....én egy 24 órás ugyelet után simán tudok jókat aludni, úgy, hogy a szomszéd lakásban fúrnak.

Másrészt ahogy irták, nem egesz nap fognak dolgozni, es nem 3 honapig fognak olyan munkálatokat végezni, ami folyamatos nagy zajjal jár.


Mindenesetre persze kellemetlen, en se orulnek neki, teljesen megértelek. Amint irtak, a legrosszabb esetben kibéreltek valahol egy masik lakast egy-két honapra. Kitartást!

2022. máj. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
67%
Olyan 3 hónapos korukig nem zavarja őket a zaj, utána már igen.
2022. máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat! Igazán örülök és megnyugtat, hogy a babának nem ártalmas és őt nem fogja zavarni! Ennek tudok most örülni.

Ma jöttünk haza, baba alszik, én pedig a marha kényelmetlen kórházi ágy miatti napok óta nem alvás ellenére, még nem tudok elaludni, mert 2 órája egy percre sem hagyták abba a fúrást, de remélem, szeptemberig majd csak megszokom.

És tényleg érezni, hogy remeg a padló, a pohár vizet is mindig vissza kell tolni, hogy ne essen le az asztalról, mert az is remeg, sajnos nem túlzott a párom.

2022. máj. 26. 14:49
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak addig ilyen, amíg a falakat bontják, utána már nem lesz ennyire problémás.
2022. máj. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
23%
Azért ez durva, kitartás!
2022. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!