Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg dúrva vagyok a gyereke...

Tényleg dúrva vagyok a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, annyira szeretem, de úgy érzem dúrva vagyok vele. Mikor öltöztetem vagy tisztába teszem forgolódik, sokat mozog így nagyon nehéz és úgy érzem mintha cibálnám, mikor felveszem az ölömbe vagy leteszem érzem ahogy a kis csontocskái mozognak és félek hogy kárt teszek benne,amikor megéhezik és még nincs kész a pépje/tápszere elkezd sírni és nem tudom felvenni megnyugtatni mert sietnem kell, hogy elkészüljön az ennivalója így hagyom sírni. Amikor a házimunkát akarom elvégezni és ő már unja a játékait sír utánnam és nem tudok azonnal odarohanni. Többször előfordult hogy elbukott a kiságyába és megütötte a fejecskéjét. Ezek miatt nagy bűntudatom van, annyira szeretnék rólla megfelelően gondolskodni,mindig lelkiismeret furdalásom van és sajnálom őt, hogy engem kapott és nem valaki jobbat. Anyagilag semmi hiánya, szeretetből úgyszintén de nagyon félek hogy ártok neki. Félek hogy a pépeket sem készítem finomra és moslékot adok neki, közben meg szépen megeszi és tátsa a kis száját. Mi lehet a baj velem. Már 7 hónap eltellt nem lehet depresszió.
2022. máj. 30. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

de lehet depresszió

nagyon sokan vannak így, ne rágódj ezen

2022. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

"megéhezik és még nincs kész a pépje/tápszere elkezd sírni és nem tudom felvenni megnyugtatni mert sietnem kell, hogy elkészüljön az ennivalója így hagyom sírni. Amikor a házimunkát akarom elvégezni és ő már unja a játékait sír utánnam és nem tudok azonnal odarohanni."


Ilyenkor annyit tegyél meg, hogy beszélsz hozzá, nyugtatgatod. Sokszor az anya hangjától már megnyugszik egy kisbaba.

2022. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kiválóan készítek tápszert fél kézzel 😄

Jobb tippem nincs, tényleg így csinálom, ha nagyon sír.


Püréket előre párolom és turmixolom, mikor itthon van a férjem is, így napközben csak előveszem, és a mikróban kiolvasztom. Szintén megy fél kézzel, a minden kötél szakad.

Nekem is nagyon erősen kell már fognom, sokszor szinte kiugrana a kezemből. Fürdetésnél például szinte szorítom. Nem lesz attól baja, ha stabilan tartod. Persze oda kell figyelni, hogy mi az, ami már sok.

Mindent jól csinálsz, ne aggódj.


Egy szintén 7 hónapos, türelmetlen baba anyukája

2022. máj. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én emiatt szinte semmit nem tudok csinálni a fiamtól.

2 hét múlva 1 éves.

De ha ülök mellette kapaszkodik belém, nyűglődik, hisztizik, semmi se jó. Egész nap ezt tolja, iszonyatosan idegesítő.

Ha felállok, akkor meg ordítva mászik utánam.

Olyan mint egy sziklával téli hátizsák, amit egy percre sem tudsz letenni és iszonyatosan fárasztó és idegőrlő.

Nem tudom mikor fog ez megváltozni. Van két kislányom is, ők egyáltalán nem csinálták ezt. Nekem is lelkiismeretfurdalásom van, mert sokszor ott kell hagynom üvölteni mivel helyettem senki nem csinálja meg a házimunkát, a kosz meg nem ehet meg :/

Őt pont nem érdekli ha szólok hozzá, sőt, még jobban ordít. Szóval nem tudok rá megoldást, csak hogy túl kell élni :(

2022. máj. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, nálunk is ez van az egyéves kislányommal. Borzasztó, a szívem szakad meg amikor üvöltve sír utánam, de nem tudom mindig azonnal felvenni. És nem hatja meg ha beszélek hozzá.

Annyira rossz, hogy elterveztem, hogy én majd nem hagyom sírni a babámat, de kivitelezhetetlen.

2022. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!