Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nekem nem...

Lehetséges, hogy nekem nem kéne gyereket vállalni majd?

Figyelt kérdés

23/f vagyok. A közeljövőben még nincs tervben, de mostmár egyre jobban gondolkozok azon, hogy jó ötlet lenne e bármikor is gyereket vállalnom. Eléggé frusztrált, stresszes ember vagyok, nagyon hamar feltudom magam idegesíteni sajnos. Apàm is ilyen valószínűleg tőle örököltem ezt a természetet. Gyerekkoromban nagyon sokat ordítozott, ha ideges volt valamiért és mondjuk mi meg a testvéremmel épp civakodtunk. Emiatt nem szeretném én is ezt tenni a gyerekiemmel.

Rólam azt kell tudni, hogy nagyon sok én időre van szükségem. Amikor haza érek a munkából kell legalább fél óra nekem, hogy csak egyedül legyek és vègig gondoljam a dolgokat.

Sokszor van az, hogy hallom a rokon vagy a szomszéd gyerekét, amikor hisztizik. Nem vagyok rá büszke, de ilyenkor arra tudok gondolni, hogy én már rég elüvöltöttem volna magam.



2022. máj. 31. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Még nagyon fiatal vagy, kár ezen rugózni. Rengeteget fog változni a jellemed a következő pár évben. Az apaságra meg kell érni. Arról nem beszélve, hogy ha megtalálod az igazit, akivel összekötöd az életed majd lehet változni fog a véleményed és vágyni fogsz a gyerkőcre.

Ebben a korban engem is kifejezetten idegesítettek a rokon gyerekek, pedig én lány vagyok. Most meg már anya vagyok és imádom a gyerekem. Néha persze felemelem a hangom, ha nagy hülyeséget csinál, de ki nem???

Úgyhogy ne idegeskedj ezen!!

2022. máj. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sokat fogsz még változni, mire oda jutsz, hogy ezt el kell döntened.



A férjem egészen 32-33 éves koráig nem akart, aztán kattant nála valami. Lehet te így maradsz, ki tudja, de nagyon korán vagy még, hogy tudd mi lesz 10-15 év múlva.

2022. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Egy biztos: csak akkor vállalj, ha 100%-ban akarod! Ne engedj a nyaggatásnak, a nyomásnak, annak nyögés a vége!
2022. máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Ne rágódj ezen, ha jól alakul, lesz egy csodás párod, a gyermeke(i)d anyja, akivel együtt megoldjátok a problémákat! Papírforma szerint amúgy is anyuka van többet a gyerekkel, meg nem biztos, hogy a te természeted fogja örökölni. Egyenként már eleve jó dolog, ha felismered a gyengeségeid.
2022. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
Egyenként helyett Egyébként. :)
2022. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
23 eves vagy es itt vege is a sztorinak. Kar ezen feszulni, raersz meg. Es ha soha nem lesz gyereked, az se baj.
2022. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan 26-7 éves koromig fogalmam sem volt, mi a jó a gyerekekben, mihez kezdenék velük és nem is akartam, mert hát a túlnépesedés, meg felelősség és kötöttség, meg olyan furák és cikik és biztos totál alkalmatlan lennék... - pedig nő vagyok. Most 40-esként van 3 és szerintem a legnagyobb ajándék az életben. De ha te nem így fogod gondolni, nem szeretnél, az is teljesen oké. Csak azért írom, hogy az ember változik. A lényeg, hogy ahogy érsz, majd úgy ismerd meg magad, mert erről csak te tudsz dönteni.
2022. jún. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!