Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik hasonlóan kevés korkülönb...

Akik hasonlóan kevés korkülönbséggel vàllaltak gyereket, a második és a harmadik baba között 1-2-vagy 3 évet hagynátok ki?

Figyelt kérdés
Adott két fiú testvér. 1 év (13 hónap korkülönbséggel). Mindenképp szeretnénk harmadik babát, csak azt nem tudjuk, hogy kevesebb vagy inkább több időt hagyjunk.

2022. jan. 24. 17:15
A kérdező szavazást indított:
2 év
3 év
Több év
37 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már mőjjön csak össze mind, ne legyen kivételezés meg klikkesedés a korkülönbség miatt. Ha már személyiségük vagy temperamentumuk miatt lesz ellentét, az egy dolog. De az szerintem rosszul esne a kicsinek, hogy a két nagy mindent együtt csinál, ő meg kimarad.
2022. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja, szerintem is legyenek egymáshoz korban közel

Középső gyerek vagyok és a nagyobb tesóimmal nem tudok semmit se kezdeni. Az egyikkel csak small-talkolunk pár havonta, a másikkal gyakran veszekedtünk, míg felnőttem, a mai napig nem tudom szeretni, kedvelni, pedig kedvelem.

A kisebbel rendben vagyunk, de szerintem azért, mert kb hozzá menekültem, mert a nagyobbak nem akartak velem játszani. 8-9 évvel idősebbek nálam, a kisebb 3-mal fiatalabb. Mondjuk ez is valahol, valakinek sok lehet, de nekem nincsenek nagyon emlékeim 3 éves korom előttről, arra viszont emlékszem, hogy oviban átmentem vigasztalni tesómat, mikor anya után sírt meg, hogy sokat játszottunk (igaz, hisztiztünk, veszekedtünk is eleget)

Ugyanakkor, ha 2 tesó korban közelebb van egymáshoz, mint a másik, akkor kialakulhat ilyen klikk tényleg. Pl a nagy nem akar a legkisebbel foglalkozni, mert "fúj, dedós" a középső meg a nagyot választja, mert ő a "nagy és menő", a kicsi pedig magára maradhat, hallgathatja, hogy idegesítő. Tehát azt javasolnám, hogy ilyen 2-2.5 év legyen max az utolsó 2 gyereked között, ha fenn szeretnéd tartani az egyensúlyt.

2022. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kettő nagy között egy hónap híján van 2 év korkülönbség. Mindig is így terveztük, hogy kb 2 évet szeretnénk köztük. Amikor a párommal a család alapításról beszélgettünk én mindig mondtam, hogy minimum 2 gyereket szeretnék, de beleférne a három is akar, de 3 “kikötésem” volt ami alapján ha oda jutunk majd döntünk. Az egyik, hogy a másik kettővel milyen lesz majd. Ha azonos nemű lesz az első kettő. Vagy ha már a kettő kicsit nagyobb lesz és még úgy éreznénk, hogy babáznánk.

2 kisfiúnk született, de mégse fogalmazódott meg bennem, hogy legyen még egy, de a férjem nagyon szeretett volna egy kislányt így ő mondta, hogy nem-e adunk még egy esélyt ennek.

Ez volt akkor amikor a kisebbik volt 1 éves.

Sokáig mi is azon tanakodtunk, hogy mennyi legyen a korkülönbség, én annyit mondtam, hogy a kisebbik legalább legyen már óvodás.

Így visszatértünk rá amikor elérkezett az ideje. Majd jött egy újabb gondolkodási idő, hogy ne várjunk-e. De végül nem vártunk és így van most 6-4-1 éves kis csodáink. És a harmadik kislány lett nagy örömünkre!:)

Ami nagyon jó volt, hogy a középső és a nagy ugye egy óvodába jártak, így egy helyre kellett őket vinni. Plusz így délutánig csak a babával voltunk otthon ketten.

Hiába a kettő nagy fiú, mégis rengeteget játszanak a kishúgukkal és az első nekik, hogy ha haza érnek megszeretgessék, mindig mindenbe segíteni akarnak az eleje óta. De az eleje óta sokat beszélgetünk velük szánunk rájuk külön időt is mindig. Például néha hétvégén van fiús nap amikor a férjem és a fiúk csak így hármasba csinálnak valamit. Nálunk nagyon nagy az összhang hál istennek.:)

2022. febr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legidősebb és a középső között 1,5 év van, a kicsi viszont csak 6 évvel a középső után született. Azért így történt, mert a középső majdnem megszületett 3 hónappal a kiírt időpont előtt, aztán befeküdtem a kórházba és szerencsére bentmaradt, sőt egy héttel többet is. És ekkor egy kicsit megijedtem, valamit nehéz volt 2 kisgyerekkel, főleg hogy ilyen kicsi a korkülönbség. Ettől független szerintem jó hogy csak másfél év van a két nagy között, mondhatni együtt nőttek fel, bár igaz még mindig gyerekek. Jelenleg 15, 13 és 7 évesek. Egyébként az nem feltétlen igaz hogy a kicsi kitaszítottnak érzi magát, eljátszanak vele azért a testvérei, bár az igaz hogy jobb lenne, ha mondjuk már 11 éves lenne, és kisebb lenne a korkülönbség.
2022. febr. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szathmary89 ***** válasza:
100%
Két nagyobb között 19 hónap van. Iszonyú nehéz volt két kicsivel, depressziós is lettem. Eredetileg három gyereket szerettem volna, de többször is azt mondtam nem akarok még egyet. Aztán növögettek. Nagyon jó tesók, könnyű is velük (lány, fiú) és olyan szépek, hogy jöhet a harmadik. Mire megérkezik a nagy 7 éves lesz, a középső 5 és fél. Biztos vagyok benne hogy sokat fognak segíteni. 😊 Én idegileg nem bírtam volna kis korkülönbséggel 3 gyereket.
2022. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 21 hónap az első és második, 24 hónap a második és a harmadik, és 29 hónap lesz a harmadik és a negyedik között. Én másfél éveket terveztem, de így sikerült. 6,4,2 évesek most, az első 4 hónap volt nehéz mindig, de az viszont jó, hogy mindenféle kombóban tudnak azért együtt játszani, vagy hogy a közös programok a kicsinek is izgalmasak már, de még a nagynak is. Ettől függetlenül nyilván a 6 és 4 éves nőtt össze igazán, a kicsi néha azért el van küldve, de reméljük, hogy majd a két kisebb is olyam páros lesz,mint a két nagy.
2022. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te hogy érzed magad? Készen állsz már most egy újább várandósságra? Ha igen, akkor én minél hamarabb belevágnék. Még mindenki pici, és ti is pici babára/kisgyerekre vagytok berendezkedve. Nehéz lesz, de annyi könnyebbség talán lesz benne, hogy mindig nagyjából hasonló korosztályhoz kell alkalmazkodni. (Ovi, suli, kamaszkor ilyenekre gondolok)


Nálunk az ikrek 14 hónaposak lesznek, mikor megszületik a 3. baba, szóval egyik nap be vagyok tojva, másnap viszont csak azokra tudok gondolni, amiket fentebb írtam/írtak. 😊

2022. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hárman vagyunk lányok testvérek.

Nővérem és köztem 2,5 év van , húgom és köztem 6 év.

Azt kell, hogy mondjam ez már sok.

Húgom a mai napig kitaszítva érzi magát. Nővérem egy anya típus neki, pedig testvére, nekem meg mer nyílni, de nem teljesen. Bezárkózott, és még most is anyunk mellett érzi magát biztonságban.

Gyerekként is nehezen élte meg, hogy nem jöhet velünk bárhová és a szüleink is máshogy álltak hozzá, mint hozzánk, ami nekünk volt nehéz.

Második babámat várom, 3 év lesz a korkülönbség , de én már most félek, hogy ez sok lehet.

2022. júl. 3. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Azóta belevágtunk, és úton a harmadik baba. Így nem egészen 21 hónap lesz a második és a harmadik gyerkőc között. Sok kérdés kavarog bennem.. pl. hogy, hogy lesz minőségi idő mindenkire?! Kicsit fèlek, biztos nehéz lesz, de nagyon boldog is vagyok.

2022. júl. 3. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!