Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az Anna névből...

Miért van az Anna névből ilyen sok variáció? Annazsófia, Annaléna...

Figyelt kérdés

MTA listát nézem és feltűnt, hogy az Anna névből van vagy 30.

Más nevekből nem tűnt fel ennyi, ez úgy listaszerűként kitűnt ki, csak néztem mi ez a sok Anna.

Pl.ezek olyan hatást keltenek mintha csak valaki nagyon szereti az Anna nevet és különböző nevet hozzáadna. Annazsófia, Annaléna, Annalujza.

Van külön, hogy Kisanna :D. ennek mi értelme van? kis előtagot csak ennél a névnél láttam.

Ennyire közkedvelt az Anna név, hogy kell több variáció belőle? Sosem hallottam még valakit akinek ilyen 2 név van egybe, mióta divat ez, mit gondoltok ezekről a nevekről? Nekem nem tetszenek, mert ha 2 nevet akarnak ott a második név mint lehetőség így egybe 2 név mint keresztnév elég fura. Úgyis max Annának hívná a többség, felesleges szerintem, de ez csak egy vélemény és kíváncsi vagyok ki mit gondol erről a sok Annáról.:D



2022. jún. 9. 03:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az Annamária indította el ezt a trendet. Nem tagadom, van amelyik nem rossz, de annyira nem fognak meg. A Kisanna amúgy valami erdélyi variáns.
2022. jún. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
És még van sok, aminek a vége "anna". Bíboranna, Julianna, Lilianna, Lizanna, Marianna, Rozanna, Szofianna, Vivianna, Zsófianna, Zsuzsanna... stb. No és Pannaróza :) Szerintem ez mind olyan lehet, hogy ha már egy volt, aztán valakinek eszébe jutott hasonló logikájú "saját találmányt", mert de neki pont az tetszik, akkor nem volt indok visszautasítani. (Mint a Banánvirág :D )
2022. jún. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Anna a lányom. Konkrétan Anna Míra. A születési után pár évvel lett az Annamíra engedélyezett név. Nekem tetszik egyben is.


Az Anna amúgy egy közkedvelt név, de mivel kb 20 éve az első pár helyen van a leggyakrabban adott nevek listáján, így sokan szeretnék egy kicsit egyedibbé tenni, innen jön a sok összetett név.

Az, hogy szerinted mi felesleges és mi nem aza te magánvéleményed és nagyjából rajtad kívül senkit nem érdekel- ahogy az enyem sem, és a többi emberé sem, mindenkinek csak a saját velemenye a lényeg. Mindenki olyan nevet ad a gyerekének, ami neki tetszik és mindig lesz olyan, akinek az adott név nem tetszik. Neked nem tetszenek az Anna variációi, de biztosan van olyan név, amit szépnek tartasz, más viszont attól van rosszul.

2022. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2, Ha már van Banánvirág, akkor ezt simán ki lehetne terjeszteni a többi gyümölcsre is :D Almavirág, Bodzavirág, Málnavirág, Barackvirág, Epervirág stb. Lehet a következő a Dinnyevirág lesz :D
2022. jún. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

4!


Jázmin, Amarillisz, Begonia, Boglárka, Dália, Kála, Füzike, Hortenzia- mind viragnev, hogy csak egy párat soroljak....

2022. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Én ismerek egy 30 év fölötti Annasárát és egy 2 éves Annarózát. Mindkettőt a második tagnév alapján becézik, szóval tök fölösleges az Anna előtag mindkettejüknél. Ja és mivel ugye ez egy név, még van második nevük is mellette, aminek ebben a formában én szintén nem látom sok értelmét.
2022. jún. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5, Nekem nem kell sorolni, ismerem az adható botanikus nevek 98%-át :D Csak a Banánvirágféle kreálmányra reagáltam új gyümölcsös ötletekkel :D
2022. jún. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Más nyelterületen is elég gyakori a dupla név. Pl a franciáknál meg a spanyoloknál. Jean-phillipe, jean-antoine, jean-babtise, jose-maria, jose-armando, stb
2022. jún. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Nekem se tetszenek ezek a nevek, de sokkal kozelebb vannak a normálishoz, mint néhány másik név. Az Anna az egyik legszebb név, szóval legalább a fele szép:D
2022. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
6 Ez olyan mikor 3 név közül nem tudsz dönteni, ezért az első kettőt összepárosítod, aztán a harmadik megmarad utónévnek :D
2022. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!