Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerek esetén mennyivel...

Egy gyerek esetén mennyivel nőnek a kiadások, ha jobb életszínvonalon szeretnék családosként is élni?

Figyelt kérdés

Igazából eddig nem nagyon gondolkoztam családalapítások, az utóbbi hetekben, hónapokban kezdett el foglalkoztatni a gondolat.

Egy gyereket szeretnék, mellé megtartani a jelenlegi életszínvonalamat.


7-800 ezer között költök egy átlagos hónapban, tehát amikor nincs karácsony, nagyobb utazás kifizetve, orvosi költségek vagy egyéb váratlan kiadás. Kb ugyanennyit igyekszem is félretenni.

Nekem ennyi kell a kényelmes élethez, nyilván ha muszáj lenne, kevesebből is megoldanám.


Nem sietek sehová, a párkapcsolatom is friss még viszonylag, de 4-6 éves belül szeretnék gyereket.



2022. jún. 11. 12:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
3 szobás pesti lakásod is van saját?
2022. jún. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Édesapám elhunyt évekkel ezelőtt, örököltem elég sokat/sok mindent utána (nem házasodott újra az anyámmal való válása után, egyedüli gyereke voltam).

Marketing területen helyezkedtem el, de volt egy kis hátszelem.


"Mire költesz havi 700-800 ezret úgy, hogy abban még csak nagyobb kiadás se?"

Ezek mindennapos dolgot. Étkezések, nagybevásárlások. Színház, mozi, néha 1-1 buli vagy csak iszogatás valahol barátnőkkel. Sportolással kapcsolatos kiadások, hobbikra is költök pénzt. Szépítkezéssel kapcsolatos programok, pl. fodrász, arckezelés, hetente egyszer masszíroztatni járok. 3-4 napos utazások Európán belül, esetleg Magyarországon valamilyen kirándulás 1-2 napra. Az autóm is elég sokat fogyaszt, az elektromos autók még annyira nem győztek meg, az az igazság. :)


Rengeteg minden van, amin spórolhatnék, ezzel tisztában vagyok.

Pl. Netflix előfizetés sem létszükséglet, de kényelmesebb, mint különböző videomegosztókon keresgélni. Autó helyett járhatnék gyalog vagy biciklivel. Edzeni tudnék itthon is egyedül Rubint Rékára a Youtube-ról, nem kéne 3 havonta bérletet vennem és személyi edző mellett mozogni. Utazni is lehet úgy, hogy hostelben laksz és nagyon minimálisan költesz külföldön magadra. De én szeretek kényelmesen lenni utazás alatt is, esetleg enni 1-2 jobb fine dining helyen, ha már ott vagyok, kipróbálni olyasmiket, amikre itthon nem lenne lehetőségem.

Vagy pl. nagybevásárlást is lehet úgy intézni, hogy figyeled, mikor mi akciós és 3 boltba mész el értük vagy nem egyszerre vásárolsz be, hanem tényleg mindig csak azt, ami éppen olcsó. Én ezzel nem nagyon foglalkozok, kéthétben egyszer megrendelem, amire szükségem van, amit megkívánok és kész. Ami még sokat dob a kiadásaimon, az az, hogy főzni nagyon ritkán szoktam, inkább étteremben eszem.

És Budapesten élek, szóval az árak is ehhez mérten alakulnak.

2022. jún. 11. 13:29
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan számolhatsz a gyerekre minimum annyit, mint magadra.

Olcsóbban is ki lehet hozni, de nem úgy ahogy te élsz.


Mi sokkal kisebb igények mellett költünk havonta jellemzően ~5-600 ezret két gyerekkel és ez is rengeteg. Főleg úgy, hogy az életedből szinte semmi nincs a miénkben.

Rendelni sokat szoktunk főzés helyett, de nem fine dining, hanem fast food. Külföldre évi egyszer jutunk el és ennek is nagyon örülünk, mert 4 főre FP-vel egy mediterrán repülős út nem luxus szállodában, hanem 4-5 csillagosban ~1 millió.

2022. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mi is kb ennyit költöttünk gyerek előtt, és most 2 gyerekkel is 700-1m között mikor, hogy. Változtak a prioritások, ezért amit eddig magamra költöttem, azt most a gyerekekre költöm. Amúgy olyan 100-150.000Ft “plusz” kiadást jelentenek , ha tippelnem kéne + magánbölcsi 150.000Ft a 2-nek havonta.
2022. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én is 1,3-1,5 millió körül keresek, de még úgy sem költöttem el havi 700-800 ezret, hogy csak az albérlet volt 225. Szerintem még a nyaralásokkal együtt se jön ki átlag havi 700-800 ezerre, pedig Kubában meg Angliában voltunk, plusz két helyre megyünk még az idén.

Szerintem ha most úgy el tudsz verni ennyi pénzt, hogy ezek csak a teljesen hétköznapi kiadások, akkor gyerekkel minimum a kétszerese lesz....

2022. jún. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi nem élünk ekkora lábon, szóval nem tudom mennyire releváns a válaszom, de 2X összeg helyett 3X összeg kell. Nem Magyarországon élünk, szóval ennyivel példalóznék.
2022. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez leginkább az igényektől függ, de neked az átlag költésed 700 ezer, akkor a leendő gyerekedre számolj legalább ennyit, határ meg a csillagos ég. Valaki 500 ezerért vesz babakocsit, más aki szintén megtehetné, hogy ennyiért vegyen, beéri mondjuk egy 120 ezressel, mert nincsenek ekkora igényei.
2022. jún. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!