Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ahol nagyobb a gyerekek...

Ahol nagyobb a gyerekek között a korkülönbség,ott tényleg "könnyebb "?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kislányom idén szeptemberben kezdi az iskolát. 7 éves.

Kisfiam ovis mèg , 5 éves lesz júliusban.


Tervezzük a harmadik gyerkőcöt.

És hát azért jóval nagyobb lesz a korkülönbség közöttük ,mint az első kettő között.


Érdekelnènek a tapasztalatok ,hogy ahol nagyobb volt a korkülönbség ,ott tényleg valamivel egyszerűbb volt az élet ?

Nagyobb gyerekek mellett, könnyebb egy csepp babát ellátni ?

Nekem az eleje megmondom őszintén nagyon nehéz volt. 😔


Köszönöm a válaszokat.



2022. jún. 14. 15:29
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
10es. Azt hiszem senki nem épít a gyerekre/ gyerekeire semmit és senkit. ☺️
2022. jún. 14. 16:17
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

Igen, sokkal könnyebb abban az esetben, ha a nagyobbik gyermek még nem tinédzser. Az egy nagyon érzékeny időszak, önmagában is sok gond van egy tinivel, de ha nem kap elég figyelmet, akkor katasztrófa lehet belőle...

Szerintem maximum 8 év korkülönbség fér bele.

2022. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem könnyebb, csak másmilyen módon nehezebb.


10 évvel idősebb a nővérem, az öcsém pedig másfél évvel fiatalabb nálam (11 év van a nővérem és közte).


17 éves vagyok, a kortársaimhoz képest komoly vagyok, a felnőttekhez még kicsit gyerekes. Sose tudtam normális kapcsolatot kialakítani a nővéremmel. Amikor 6 éves voltam és a legóval játszottunk, akkor a nővéremmel már javában ment a veszekedés, hogy fiúzik, nem hozhat haza egy fiút sem, stb.

Amikor pedig én vagyok annyi idős, mint ő, és nekem tartják a szent beszédet a szexről meg a fiúkról, akkor neki már 2 gyereke van és férje. Nincs egy olyan időszak, ahol normálisan tudnánk viszonyulni egymáshoz, egy lenne az érdeklődési körünk.


Ő feleség és anyuka, én nem értem meg az ő dolgait, én tinédzser vagyok és életemben először szerelmes, és ő nem érti meg az én gondjaimat. Vagyis megérti, vissza tud gondolni az első szerelmére, de sajnos úgy viszonyul hozzám, mint egy anyuka, nem mint egy hozzám hasonló fiatal.

2022. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8 év van a fiúk között. Hát van, amiben könnyebb, van, amiben nem. Féltékenység mondjuk pont nem volt, jutott ugyannyi, sőt, szerinte j több figyelem a nagyra, mint előtte, mert ugye otthon voltam, nem dolgoztam a kicsi miatt. A nagy meg már nem azt a fajta figyelmet igényelte, mint egy picike, hanem a beszélgetést, csavargást, közös filmnézést, tarsasozast, ezeket a pici mellett is lehetett csinálni.

Viszont amikor már a kicsi is nagyobb lett, 3-4 éves, rá kellett jönnöm, hogy marhára nem tudok nekik közös programot kitalalni, mert teljesen más az érdekes egy ovisnak, meg egy felsős iskolasnak.

Most a kicsi 6,a nagy 14, azt hittem, a nagy korkulonbseg miatt legalább veszekedni nem fognak. Hát a fenét nem.

Amúgy jó tesók, csak néha megorulok, hogy beszélnek egymással, és milyen baromsagokon tudnak balhezni.

2022. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Fura nekem 3 gyerekem van ,2 fiam közt 16 hónap van még sem bírják egymást most felnőttként sem míg a lányom és kisebbik fiam közt 6,5év van de tök jó el vannak el voltak mindig is sőt míg pici volt lányom fiam meg óvodás nem engedte hogy megnézek közölte a felnőttekel hogy ne bántsák húgát .

Legidősebb fiam és lányom között majdnem 8 év van .ő kapcsolatuk is jó.

Nálunk olyan probléma nem volt hogy milyen programra menjünk mert kirándulni,fürödni,játszótér,

Stb mindegyik szerete.

Amikor nagyobbak már nem akartak jönni akkor csak lányomal kirándultunk vagy most is lányomal kirándulunk.

2022. jún. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát.☺️
2022. jún. 15. 08:11
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 6 év korkülönbségnél előjön már az a gond, hogy a nagy vigyáz a kisebbre, kísérgeti, pótanyát játszik. Mi köztünk 3.5 év van, és szerintem ez ideális. Tudtunk együtt bulizni, kirándulni, megbeszélni a dolgainkat. És nem kell terhesen még emelgetni a nagyobb gyereket, pelenkázni, éjszaka 5x kelni hozzá, és stb. Szerintem jó, ha a legnagyobb gyermeknek is jár 2 év figyelem, amikor nem terhes az anyuka.
2022. jún. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%
Köztem és az öcsém közt 6 év korkülönbség van. Édesanyám nagyon jól csinálhatta mert sosem voltam féltékeny sosem éreztem magam elhanyagolva pedig két gyerekkel egyedül volt. Emlékszem az ultrahangokra vagy megmutatta hogy hogyan mozog a hasában a baba. Ez akkor nekem nagyon érdekes volt. Miután megszületett nagyon sokat segítettem neki a baba körüli teendőkben. Nem azért mert kellett hanem mert akartam. Olyan csodálatos kapocs alakult ki köztünk, hogy a mai napig bármiben segítünk egymásnak.
2022. jún. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolso ,szerintem gyerekfuggo is. Az en 8 honapos kisfiam maszott mar,mikor eloszor indult a feltekenykedes. Ult a nagy az olemben,odamaszott a kicsi es a hajánál fogva rantotta ki a lanyom az olembol. Ez azota sem valtozott. A nagyot csak akkor tudom dajkalni,ha a kicsi alszik vagy nincs egy szobában velunk. Eleg borzaszto. :(
2022. jún. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyerekfüggö az én 2 fiam nem bírják egymás társaságát sokszor ,pedig csak 16 hónap van köztük viszont kisebbik fiam és lányom közt nagyon jó a kapcsolat pedig 6,5 év van .
2022. jún. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!