Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettegek a szüléstől, mit tegyek?

Rettegek a szüléstől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok már és részben azért nem vállaltam babát mert rettegek a szüléstől. Egy sima menstruáció is eléggé kikészít, akkor hogyan tudnék világra hozni egy gyermeket?


Koromból adódóan nem sokat tudok már ezen agyalni. Mit javasoltok? Félek, de sztem már kifutottam az időből. Főleg, h ki tudja teherbe tudnék e esni. Mivel sosem próbáltam a párommal.


2022. jún. 21. 18:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Bőven van időd még. 40 éves kor felett is lehet szülni, csak rizikósabb. De ott sem törvényszerű hogy baj lesz.


A szüléstől való félelmet úgy lehet szerintem elűzni, mint a fogorvost. Beülsz a székbe és nincs vissza út. Később jó vagy rossz emlék lesz. A szülés annyiban másabb a példában, (nyilván nem ugyanaz a kettő) hogy biológiailag úgy van kódolva a nő, hogy elfelejti a fájdalmat. Tehát a szülés többségében egy emlék foszlány lesz, aminek nagy részét elfelejted. Persze én is emlékszem mindkettőre, de nem tudom felidézni mit éreztem, hogy milyen részletek voltak. Csak a főbb részeket, amik főleg a babával kapcsolatosak.

2022. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha komolyan elhatározod, hogy márpedig te gyereket akarsz, akkor egy szülés rémtörténet sem fog eltántorítani tőle.
2022. jún. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Én is ugyanígy vagyok ezzel,én 32 vagyok,és nagyon nem bírom a fàjdalmat.a legapróbb kellemetlenség kikészít,pl tegnap voltam nőgyógyászati vizsgàlaton,és hánytam előtte a félelemtől.én nem felejtem a fájdalmat.volt pl egy gyomortükrözésem, utána fél évig alig tudtam ételt bevinni,fogytam is 15kgt.

Én úgy érzem belehalnék egy szülésbe.

2022. jún. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Én is nagyon félek a szüléstől, nekem az segít, hogy megpróbálok a legprecízebben felkészülni az egészre, számításba venni a lehetőségeimet, és a legrosszabbra is felkészülni, számomra ez a császár lenne. De már terhes vagyok, innen nincs visszaút. 😅

Ha nem tudsz sehogy sem felülkerekedni a félelmen, és mégis szeretnél kisbabát keress fel egy pszichológust, lehet tud segíteni neked valamilyen formában!

2022. jún. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Én is nagyon félek, mivel a menstruációm is nagyon fájdalmas ha nem vehetek be erős gyógyszert.

Engem az nyugtatott meg, hogy kerestem egy magánkórházat ahol megadják a lehetőséget a fájdalomcsillapításra (vagy a császárra is akár, de én attól jobban félek, mint a hüvelyi szüléstől).

Persze így is félek de sokkal megnyugtatóbb, hogy tudom hogy biztonságban leszek, figyelembe veszik az én véleményemet is. Meg persze a férjem jelenléte is sokat segít.

2022. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Felesleges rettegni. Nekem császárom volt, azzal nyugtattam magam, hogy az orvosok tudják a dolgukat.
2022. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Olvassátok el a szülés ahol én irányítok című könyvet. Nem mondom, hogy nem fájt, de megtanultam, hogy ezek a fájások a segítségemre vannak és kitudom őket használni. Egyébként, pedig szakember tud segíteni, hogy miért van benned ez az erős félelem és hogyan lehet feloldani.
2022. jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ha a császármetszés kevésbé zavar, van lehetőséged magánkórházban azt kérni, kifizeted és kész. Kb 1 millió jelenleg, 3 napnyi ellátással.

Más lehetőség nem nagyon van, maximum a nevelőszülőség, örökbefogadás, de ezeknek is megvannak a hátulütői, nehézségei.

2022. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
ha egyáltalán azt se tudod, hogy akarsz-e gyereket, akkor szerintem hagyd a témát. mert sok jó nem fog kisülni belőle, a terhesség és szülés csak egy dolog, egy rövid periódus, a gyereknevelés (a vattacukorfelhő mellett) tele kellemetlenséggel, lemondással, aggódással.
2022. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez a kor nem kor. Franciaországban él unokatestvérem, ő is 34 évesen szült tavaly, még mondták is neki ott, hogy hát milyen kis fiatal. Kb. 45 alatt semmi ok a pánikra.
2022. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!