Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rettegek a szülestől, ezért...

Rettegek a szülestől, ezért nem akarok gyereket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy 1 perces vervetel előtt is napokig stresszelek, nem tudok aludni annyira félek. És sokszor el is ajulok ilyenkor.

Egy szulesbe tuti belehalnek. Nem lennék képes rá. Ezért rettegek a teherbe esestol is. A szülés gondolata is borzalmas. Biztos nem lennék rá képes. Ezért soha nem akarok gyereket.

Lehet ez ellen tenni. Mert nem tudom ez mennyire normális. Gondolom semennyire.

És már 31 vagyok...


2019. febr. 7. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem keress fel szakembert, mast szerinted mit tudsz tenni? Ha ennyire felsz a verveteltol is akkor tenyleg ne ess teherbe, ott a 9 honap alatt van vervetel, cukorterheles, ha baj van vagy ha kered magzatviz vetel ami nagyon kellemetlen, ezeket sem birnad. Aztan persze a szules. Vahy fogadj orokbe vagy keress fel egy szakembert vagy hagyd a fenebe es torodj bele. Bocsi de ennyi lehetoseged van mast nem tudok ajanlani. Egy doki talan tud segiteni a szorongas lekuzdeseben
2019. febr. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

"...soha nem akarok gyereket..."


Akkor ne szülj. Ez ilyen egyszerű.


Csak annyit tegyél, hogyha partnerkapcsolatod kezd kialakulni, az illető férfinak ezeket mondd el, hogy tudja: ha gyereket akar, akkor nem passzoltok össze.

2019. febr. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Műtéti meddővé tétel.


Maszek kórház. 1 nap.

2019. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

" ezért soha nem akarok gyereket. "

Tehát , ha jól értem,"" csak"" emiatt nem akarsz.

Szerintem neked szorongásos panaszaid vannak, vagy legalábbis valami, ami pszichés zavarra utal. Pánik, vagy nem tudom...

Keress fel egy szakembert, elsősorban nem pszichiáterre gondolok, valóban nem normális, hogy egy vérvétel előtt napokig nem alszol és azt gondolod, hogy belehalnál a szülésbe.

De abban igazad van, hogy amíg ebben az állapotban vagy, nem vagy alkalmas egy terhességet kihordani, egy babát ellátni, stb...

2019. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá, hogy elsősorban azért keress egy szakembert, hogy ezektől a nyomasztó gondolatoktól, képzetektől megszabadulj, megkeressétek a probléma gyökerét és a megfelelő gyógymódban részesülj, ne a szülés miatt.
2019. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szakorvos adhat javaslatot a császárra. Na nem mintha az sokkal jobb lenne, de akár egy pszichiáter is kiállíthatja. Ezért kár lenne kihagyni az anyaság élményét. Ennyire nem voltam extrém szorongó sose, de a sima szüléstől nagyon féltem. A sors elintézte, császár lett a vége- nem biztos hogy azzal jobban jártam, de 2 kicsi után azt hiszem ezt mindenkinek at kell élni!
2019. febr. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
En is hasonloan ereztem regen mint te. Amikor nagynehezen elhataroztam hogy jojjon a gyerek, majd lesz valahogy, akkor a pozitiv tesztet a kezemben tartva a boldogsagomon felul az elso kerdesen az volt magamhoz: hogyan fogom megszulni? Es innentol egeszsn a szules napjaig nem telt el nap hogy ne foglalkoztatott volna a kerdes. Akinek meselem, mindig szoktam mondani hogy nalam jobban ember nem felt a szulestol meg ezen a vilagon. Ahogy elhagytam a 30. hetet kb, iszonyat szorongossa valtam emiatt (es ezt azota is nagyon banom) es allandoan, 0-24ben ezen porogtem. Akivel beszeltem, mindenkit errol faggattam, anyukamnak az agyàra mentem szerintem, tobbszor konzultaltam pszichiatettel is, meg a szulesznovel akit felfogadtunk, es azon se csodalkoztam volna ha a parom elhagy a 9. honap vegere. Aztan egyszercsak eljott a szules napja (inditott volt, 40+5 napra), es ahogy atleptem a klinika kapujat minden batorsag megszallt, minden felelmem elszallt es csak azon dolgoztam agyban hogy en innen mar csak gyerekkel megyek haza es kesz. A szuleskor mar nem volt idom gondolkozni, sodortak az esemenyek, de utolag megallapitottam; messze nem volt annyira dramai mint ahogy a szulestortenekben (igen kb az osszeset elolvastam hatszor ami a neten fellelheto), olvastam, mint amit masok elmondasa alapjan elkepzeltem. Gyors volt es komplikacio mentes, es ahogy megszuletett ugy ereztem magam mint aki a vilag legnagyobb hose! Soha ne hagyd hogy az elkepzelesed eltantoritson ettol, mert a nok igenis kepesek szulni ki segitseggel ki anelkul, de ha eljon az a pont, fognak segiteni! A terhessegnek pedig minden pillanatat elvezd ki! En nagyon banom hogy nem elveztem az allando kattogas miatt, ha leszek ujra terhes, megfogadtam hogycsak egy napot engedelyezek magamnak az izgalomra, meghozza a szules napjat! :)
2019. febr. 8. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező hasonlóan félek, mint te egy tű szúrástól is, a fogorvoshoz napokig készítem fel az idegrendszerem azzal, hogy muszáj menni. Volt, hogy el kísértem anyukámat vérvételre, mikor megszurták én ájultam el. Nagyon szeretnék gyereket bár én is rettentően félek a szüléstől, de semmiképp sem mondanék le ennyi miatt az anyaságról. Próbálom úgy fel fogni, ha már be ment ki kell jönnie valahol. A leendő gyermekem nekem ennyit megér, eszembe sem jutna a besz*ri természetem miatt nem vállalni. Más is ki bírta, én is ki fogom.
2019. febr. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmit, akkor ne legyen gyereked.

Nem fog összedőlni a világ és semmivel sem leszel kedvesebb másoknál. Én is rettegek a szüléstől és nem is igazán vágyom gyerekre. Akkor nem szülök és pont..

Egyébként ha úgy érzed, akkor érdemes lehet az örökbefogadáson elgondolkodni, így egy gyereknek esélyt adsz, hogy normális felnőtt legyen. Szerintem ez sokszor szebb út, mint szülni.

2019. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!