Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy baj, hogy még most sem...

Nagy baj, hogy még most sem érzem magamat késznek a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Idén lettem 35 és úgy érzem, még a kanyarban nincs a gyerek nálam…


Rólam: A párommal jó a kapcsolatunk, olyan, akit simán el tudok apának képzelni, így ezzel nincs gond. Ő már akarna gyereket (évek óta beszélünk róla, hogy majd lesz). A baj velem van, bár szeretnék, de még mindig nem érzem magamat késznek rá, ennyi idősen sem. Évek óta csak halogatom, lent leírom, miért:


Félek is sok mindentől, hogy hogy alakulna a terhesség, stb, stb, de ezek talán természetes aggodalmak, ezeknek mind igyekszem addig utána nézni.

Elsősorban az életem végéig tartó felelősségtől ódzkozom: nem tudom elképzelni, hogy mostantól mindig ott lesz valaki akit mindig el kell látni, hogy nem lehet sose olyan napunk, amikor 10-ig alszunk vagy egész nap lustálkodunk, mert fel kell kelni a gyerekhez, már sosem lennénk kettesben, meg hát egy gyerek is egy emberi lény, ezer feladat jár vele. Magamat, magunkat is elég kihívás ellátni, nemhogy még egy embert. (Kisállatunk sincs emiatt).


Nem tudom azt sem, hogy fog úgymond “tetszeni”, mennyire bánnám meg, és ez nem olyan dolog, amit vissza lehet csinálni, mert mondjuk meggondoltam magamat (csúnyán hangzik tudom, hogy mi lesz, ha megunom, akkor nem tudom sehova visszavinni?). Nem akarok olyan döntést hozni, amit később megbánnék, de elképzelni előre meg nem tudom. Csak pár gyerekes van a közelemben, de csak a feladatokat látom, amik vannak a gyerekekkel, nem tudom elképzelni, mi lehet jó ebben a robotolásban.


Leszek erre a felelősségre valaha készen? Biztos lesznek akik írják majd, hogy nekem nem való gyerek, de igazából valahol szeretnék, csak a vele járó felelősségtől félek… És persze mindenhol azt lehet olvasni, hogy a nők mennyire élvezik az anyaságot, így bűntudatom van, hogy nekem ez csak egy letudnivaló feladatnak tűnik az életben.

Lassan meg kifutok az időből, nem lehet örökre várni, hogy megjön bennem a felelősségérzet…


Köszönöm, hogy elolvastátok, várom a véleményeiteket! Bármilyen ötletnek örülök, vagy sztorinak, nektek hogy volt.



2022. jún. 22. 16:35
A kérdező szavazást indított:
Egyszer kész leszel rá
Inkább nem való neked a gyerek
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj, az a baj, hogy hitegetted vele egészen idàig is a párodat, elvéve tőle a lehetőséget, hogy apa lehessen más révén.
2022. jún. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es, de szeretnék gyereket, ezt írtam. Nem hitegettem, mert szeretnék én is. Csak a felelősség...
2022. jún. 22. 16:38
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem túlgondolod és túldramatizálod. Lehet, hogy érdemes lenne erről pár alkalommal egy pszichológussal beszélned, hátha segít előrelendíteni a dolgot.
2022. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag hitegeted, mert az egész könnyen kifuthat oda, hogy addig addig gondolkodsz, míg lekésel róla, biológiai okokból.

Pár éved van dönteni.

2022. jún. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Túlgondolod az egészet. A legtöbb, amit leírtál, téves közhely.

Az életed gyerek nélkül és gyerekkel is olyan, amilyenné alakítod.

Pár kérdéssel lentebb irt egy anyuka, hogy a gyereke lassan oviba megy, de amióta megszületett, ő nem volt kint a faluból.

Ilyen is van. Meg olyan is, aki 5 honaposan repülőre ül vele.

2022. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy előttem írták. A gyereknek nagyon hamar nem lesz rád 0-24ben szüksége akkor már akár ketten is mehettek nyugodtan programozni ha akartok. Elviszed a mamához vagy valakihez és alszotok 10ig..stb.. Ha akarod bármit meg lehet oldani.. de ha csak kifogásokat keresel már most, akkor nem is akarod..és akkor csak hitegeted a párod bizony.. jól látod, hogy fogy az időd és ahogy idősödsz úgy lesz kevesebb türelmed is az egészhez, plusz nőnek a kockázatok és válik nehezebbé a terhesség. Gondold végig, ha kell kérj segítséget, de így nem fogsz előbbre jutni.
2022. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Mire 35 leszek, megint fogok tudni 10-ig aludni, addigra akkora lesz a lányom. 🤷🏼‍♀️


Persze, nagy felelősség, de akkora szeretet, hogy ezt csak megtapasztalni lehet, leírni nem.

Lehet, hogy te nem fogsz soha megérni rá, szerintem addig ne szülj, amíg kételyeid vannak, de minél idősebben szülsz, annál nehezebb lesz az egész, éjszakázni, szaladni utána, megérteni ha tini lesz, stb.

2022. jún. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

7, én is így gondoltam, de belegondolva akkor meg azért nem alszok majd, mert a 14 éves lányom lehet épp házibuliban lesz és aggódok érte 😅

Viccet félretéve, mindenképp fordulj szakemberhez kérdező. Szerintem alapból nem teljesen egészséges ennyire félni a kötöttségektől, ami kicsit fura nekem, hogy mivel férjed van valószínű nem minden téren jelenik meg nálad ez a kötöttségektől való félelem. 3 éves múlt a lányom, ugyanúgy eljárok vele jórészt mindenhova, mint előtte, őszintén szólva az elmúlt három évben max egyszer jutott eszembe, hogy ez mekkora felelősség és kötöttség. Nem tudom ez másnál hogy működik, nyilván mikor a gyerekkel vagy 0-24 nem azon gondolkozol, hogy most ez már életed végéig kötöttség. Nyilván hazudnék, ha azt mondanám, hogy jó minden reggel hatkor kelni tök feleslegesen GYED/gyes alatt, de azt sem tudja majd neked senki visszaadni, hogy úgymond mivel “kárpótolja” őket ezért a gyerek. A saját gyereked nyilván tesz majd olyan dolgokat, amikre baromi büszke leszel, és azt mondod na igen, emiatt megérte, lesznek olyan kis megmozdulásai, megszólalásai, amik miatt azt gondolod, hogy semmi másért nem cserélnéd el ezt, de ezt az ember csak akkor tapasztalja meg, mikor már benne van a szülőségben.

2022. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A szüléssel nem csak egy gyerek születik, hanem egy anya is. Én is úgy voltam a gyerekvállalással, mint te, tudtam, hogy akarok egyszer, csak azt nem mikor, én se tudtam elképzelni az életünket gyerekkel, féltem a nagy felelősségtől is. Én 30 éves koromig szerettem volna szülni, így 28 évesen elhatároztuk, hogy jöhet a baba, 29 évesen szültem, mostmár annyira természetes, hogy van gyerekünk, megszokod a felelősséget is, meg azt ami a gyerekkel jár. Nem mondom, hogy könnyű az anyaság, mert baromi nehéz sokszor, de én nem bántam meg, imádom a kislányunkat, nélküle már el se tudnám képzelni az életünket. 🥰
2022. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ideális időpont szerintem nincs a gyerekvállalásra, mindig lehet még tovább odázni. De ha nem érzed azt, hogy te a nehézségek ellenére is akarod és most belevágnál, mert nem teljes az életed nélküle, akkor akárhány éves is vagy, még teljesen normális azt mondani, hogy nem állsz rá készen.


Amúgy igen, kívülállóként valóban könnyebb csak a feladatokat és kötelességeket látni a gyerekben, hiszen egyrészt nem vagy ott nonstop, másrészt nincs is személyes kötődésed a kicsihez. A lányomból kiindulva meg amúgy sem a valódi személyiségét (amit igazán szeretni lehet) ismered meg egy idegen gyerek esetében, mert otthon, családi körben csak a szüleivel a legtöbb gyerek totál másképp viselkedik, mint bárhol máshol. Én nem tagadom, néha (sokszor) fárasztó ez a gyereknevelés dolog és tényleg tele van kötöttségekkel és rengeteg felelősség, ugyanakkor legalább annyi, ha nem több pozitív visszacsatolás, érzelem és megerősítés jár vele. Amióta gyerekem van, azóta fáradtabb de boldogabb ember lettem, azt kell mondanom. Szerintem sokat ad hozzá az ember életéhez, de aki nem áll készen elengedni a gyerektelen életet, annak valóban nehéz elképzelnie, hogy ennek az elvesztése több és jobb is lehet.

2022. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!