Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem kíváncsiak a nagyszülők...

Nem kíváncsiak a nagyszülők az unokákra. Ti hogy élitek meg?

Figyelt kérdés

Sajnos az én részemről nincs senki, férjem részéről is csak anyósom és apósom, szóval így is híján vagyunk a nagyszülőknek. Ami a legrosszabb, hogy ők vannak, de még is olyan mintha nem lennének. Amikor a nagyobb megszületett akkor jöttek havonta egészen 8 hónapos koráig. Utána mi mentünk, mert hogy "már elég nagy a gyerek". Aztán mikor terhes lettem a 2.-kal, akkor nagykegyesen eljöttek karácsonykor, de ebből is vita volt, hogy miért nem mi megyünk. Nem értették meg, hogy nekünk nem egyszerű ugrálni egy kicsivel ráadásul rengeteget hánytam a terhesség elején. Aztán megszületett a kisebb, megint jöttek havonta féléves koráig. Azóta eltelt több mint 3 év és 1x voltak nálunk akkor is maximum 1 órát. Mi 2x is mentünk volna hozzájuk, előre meg volt beszélve, de utolsó percben mikor már a kocsiban ültünk 2 gyerekkel teljesen összepakolva, akkor hívtak, hogy inkább elmennének otthonról valahova, úgyhogy ne menjünk.

Férjemnek ez volt az utolsó csepp a pohárban. Eddig is fájt neki, hogy nem kíváncsiak a gyerekekre most hogy már nagyok.

A nagynál legalább néha telefonon érdeklődtek, de már az sem.

Anyósék egészségesek, aktívak. Folyamatosan járnak el együtt kirándulni, programokra. Anyós 4 órában dolgozik csak. Szóval nem értem miért mondják, hogy nincs idejük.

A gyerekek előtt mi mentünk mindig hozzájuk, rengeteget segítettünk (kerítésfestés, padlás rendbetétel stb). Kicsit úgy érzem, hogy mivel mi nem tudunk most annyit segíteni a gyerekek miatt, mint régen, így lesz.rnak.

Akiknél szintén ez a helyzet, hogy élitek meg? Sokszor majd elsírom magam, amikor nagymamákat látok kisgyerekekkel a játszótéren vagy boltban. Sajnálom a gyerekeimet, hogy ez nem adatik meg nekik.


2022. jún. 24. 12:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak szimplán nem érdekelné, az engem sem érdekelne, de az a cirkusz amit anyósom művelt, az katasztrófa volt. Hívtuk hogy jöjjön el megnézni a babát. Egyszer eljött miután hazajöttünk a kórházból. Aztán mondta hogy inkább menjünk mi, mert ő nem tudja megoldani. Egy darabig jártunk, majd megsértődött hogy mi sosem hívjuk. Ez és egyéb dolgai miatt a férjem megszakította vele a kapcsolatot, így nyilván az unokájával sem találkozik. Én azért valahol sajnálom, mert nem ilyennek ismertem meg.
2022. jún. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy jól esik, szóvá is szoktam tenni a férjemnek. Az én szüleim nem élnek, neki is csak anyukája van. Dolgozik, az oké, de 12 órában, ami azt jelenti, hogy 2 napot megy, 2 napot otthon van. De ő olyankor inkább programokat csinál, vásárolgat, csavarog. Heti 1x jön felénk, akkor is max 1 órára.

Nekem ez fura, mert anyukám nem ilyen volt. Ha ő élne, ő teljesen másképp viselkedne. De Férjeméknél ez ilyen.

Van 3 másik unokája anyósomnak a nagyobbik fiánál. Ők 200 km-re laknak, kb.évente 4x látja őket. De szerintem neki ennyi elég is belőlük. Ő nem az a tyúkanyó fajta. A fiaival sem volt az soha sajnos.

Mivel az első gyerekemet 7 évig neveltem segítség nélkül, így nekem nem újdonság, hogy nincs kire számítani. A férjemnek rosszabbul esik azért. De ő se veszi szerencsére annyira komolyan.

2022. jún. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
12, heti 1 alkalom miert nem eleg?
2022. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13. Nem az, hogy nem elég. Csak olyankor leül egy székre, és ott ül egy órát. És a gyereknek nagyjából a közelébe sem megy. Ez így elég kevés. :)

Ha abban az 1 órában legalább kézbe venné, vagy bármi, egy szavam se lenne.

2022. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ja ertem, azt hittem akkor lrgalabb veluk foglalkozik.
2022. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!