Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni, ha...

Hogy lehet feldolgozni, ha valakinek egyedül kell mennie szülni?

Figyelt kérdés

Tegnap volt itt egy kérdés amit egy egyedülálló édesanya írt ki, aki teljesen egyedül van, egyedül megy majd szülni is.

Úgy elszomorodtam ezen a kérdésen. Én tele voltam félelemmel, izgalommal, dúltak a hormonok, én már szülés előtt is teljesen máshogy láttam a világot mint addig.

Beleőrültem volna, ha egyes egyedül, a párom és a családom nélkül kellett volna végigcsinálnom mindezt.

Aki egyedülállóként ment szülni, az hogy élte meg lelkileg ezt az egészet?


2022. jún. 25. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a párom nem akar bejönni velem, szerintem a vajúdásra sem, de engem mondjuk nem zavar.. ez inkább személyiség függő, van aki bírja az egyedüllétet, van aki nem. De ha alapból aki egyedül vállal gyereket annak azért szerintem nem ekkora törés, mert másra nem is készülhet.
2022. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

2x szültem, mind a 2x egyedül vezettem be a kórházba, mind a 2x egyedük vajudtam, szültem. Nekem így volt jó


Szülések után is a férjemen kívül senki nem volt mellettem. Online egy barátnőm, az ország másik feléről keresett sokszor.

Nekem nem is hiányzott több

2022. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Szültem a férjem társaságában és szültem nélküle is (győri kórház, covid). A férjemnek sokkal rosszabb volt. Én úgy tekintettem rá, mint egy megoldandó feladatra, ami főleg rajtam (és nem a férjemen) múlik. Sokat gondoltam rá közben, de inkább csak azért, mert tudtam, hogy velem szeretne lenni.

Ha a szülésznő, nőgyógyász rendes, akkor a körülményekhez képest tök jó is lehet. Később annyit sajnáltam, hogy nem látta, mennyire ügyesek voltunk a kislányunkkal, de ezerszer elmeséltette velem és így is nagyon büszke ránk.

Sokkal vészesebb lehet szerintem utána egyedül lenni otthon, de biztos erre is van túlélt példa.

2022. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Félreértettétek a kérdést.

Nem csak arra gondoltam, ha valakk egyedül megy be a kórházba.

Hanem pl egyedül megy haza is, nincs aki várja stb csak ezt már nem fejtettem ki.

Az más, ha van férjed, aki otthon vár, felhívhatod bármikor, meg akitől elköszönsz mielőtt indulsz szülni, ha nem megy veled.

2022. jún. 25. 18:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit feldolgozni, el kell fogadni. Én is egyedülállókent szültem - apuka a 12. heten ugydontott, mégsem akar apuka lenni és eltűnt mint szürke szamar a ködben.
2022. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi kérdésre gondolsz, ahol írja, hogy nehéz a táska és egyedül nem fogja elbírni?


Engem is szíven ütött.

Nagyon nehéz lehet.

2022. jún. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6


Igen

2022. jún. 25. 19:07
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Volt rá néhány hónapja, hogy elfogadja a helyzetet. De biztos van anyja, barátnője vagy valaki aki el tudna menni vele.
2022. jún. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A tegnapi kérdező írta, hogy nincs neki, mert elköltözött.
2022. jún. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Akkor el megy egyedül,majd elfelejti, ha meglátja a gyerekét.
2022. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!