Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények között nem...

Ilyen körülmények között nem vállalható gyerek?

Figyelt kérdés
4éve vagyunk házasok, és saját házunk van. A férjem már 6éve építgeti a napelemes rendszert, és tavaly már csak 14ezer forintos villanyszámlánk volt egész évben, idén pedig mégkevesebb lesz. Elektromos autónk van, tehát üzemanyagra sem költünk, és a téli fűtés is gazdaságos. Kertünk és néhány csirkénk is van, tehát ez is besegít kicsit a spórolásban, de a férjem még mindig azt állítja, hogy nincs elég pénzünk egy gyerek felneveléséhez. Igaz, hogy a kettőnk jövedelme csupán havi 410ezer, de ebből minden nehézség nélkül félre tudunk tenni legalább 200ezret.

2022. jún. 26. 14:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

Hát az kemény, a csok-osok most elgondolkodhatnak ha 10 misi tartalék kell egy gyerekhez🤣


A férjed túlaggódja a dolgot és le kéne vele ülni megbeszélni miből jön neki ez a félelem. Van valami nagy traumája amúgy a pénzzel, ez nagyon látszik, illetve bocsánat, de az is tök ramaty lehet neked, hogy szabadságot se vesz ki. Ti nem mentek nyaralni? Nem rabszolgának születtetek erre a földre, nem minden a munka és nem minden a biztonság. És ebbe bele lehet amúgy ragadni, ezek az emberek akik nyugdíj után 1 évre meghalnak, mert nincs miért élniük. Na akkor aztán volt értelme lerobotolni egy életet…


A helyedbe pszichológushoz vinném első körbe.

2022. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Te hozzámentél egy szorongó, komplexusos munkamániáshoz és még szülni is akarsz neki?
2022. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

"Ilyen körülmények között nem vállalható gyerek?"


Nem, mivel a férj nem akar gyereket. 150 ezer Ft-ból meg nem fogod tudni egyedül eltartani a gyereket. A ház egyébként az övé, vagy közösen vettétek?

2022. jún. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ő vette a házat 8éve, de akkor még csak egy szoba-konya volt. Lassan épített még hozzá és felújította, mindent ő csinált egyedül, még napszámost sem hívott. Persze mióta együtt vagyunk már két forrásból sokkal jobban haladtunk, de ő még mindig elégedetlen.
2022. jún. 26. 15:44
 15/33 anonim ***** válasza:
92%
A párod véletlenül nem erdélyi sváb? Mert ezek eléggé sztereotíp jellemzők és az én apám is ilyen. 65évés és a napi 8óra meló után minden nap még otthon is dolgozik. A megtakarítás már hegyekben, de semmi lazítás, csak a robot.
2022. jún. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
#15 hátborzongató, hogy ebbe mennyire beletrafáltál! De igen, erdélyi sváb és apósomék is ilyenek!
2022. jún. 26. 15:53
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen emberrel és körülmények között felesleges gyereket vállalni, főleg ha ő nem is akarja. Még többet dolgozna, mert nem akar a gyerekkel foglalkozni, meg mert több pénz kell, mert te nem dolgozol, soha egy program a gyerekkel, kirándulás vagy nyaralás, és te se menj vele, mert az pénzbe kerül, meg milyen már, hogy ő értetek dolgozik, ti meg szórakoztok.
2022. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nagyon nem szimpatikusak az ilyen emberek, mint a férjed és sosem mentem volna hozzá, gyereket meg pláne nem vállalnék vele. Neked viszont gondolom bejön, de ő egyszerűen nem akar gyereket szerintem és kamuzik neked valamit a pénzről. Ilyen határokat bármit ki lehet találni, 10, 20, 100 millió fölött akarok gyereket, baromság, aki akar gyereket az nem így gondolkodik.
2022. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Én azért nyarolok nélküle is a szüleimmel,csak őt nem lehet elrágatni a munkától, mert fél hogyha egy napot nem dolgozik akkor éhen hal.
2022. jún. 26. 16:13
 20/33 anonim ***** válasza:
59%
De ha valaki ennyit dolgozik, akkor hogy lehet, hogy csak 200 ezer körül keres? Miért nem képzitek inkább magatokat a spártai spórolás helyett? Nem úgy halad előre az ember, hogy a fogához veri a garast, hanem hogy folyamatosan fejlődik. Én 44 éves vagyok, és most szerzem a 3. végzettségemet, hogy kényelmesebben éljünk.
2022. jún. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!