Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen körülmények között nem...

Ilyen körülmények között nem vállalható gyerek?

Figyelt kérdés
4éve vagyunk házasok, és saját házunk van. A férjem már 6éve építgeti a napelemes rendszert, és tavaly már csak 14ezer forintos villanyszámlánk volt egész évben, idén pedig mégkevesebb lesz. Elektromos autónk van, tehát üzemanyagra sem költünk, és a téli fűtés is gazdaságos. Kertünk és néhány csirkénk is van, tehát ez is besegít kicsit a spórolásban, de a férjem még mindig azt állítja, hogy nincs elég pénzünk egy gyerek felneveléséhez. Igaz, hogy a kettőnk jövedelme csupán havi 410ezer, de ebből minden nehézség nélkül félre tudunk tenni legalább 200ezret.

2022. jún. 26. 14:40
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
250ezret keres, de csak mert közben a házon is dolgozik. 8éve mielőtt a házat vette ugyanúgy kamionsofőr volt, csak akkoriban külföldön dolgozott és csak 4napot töltött itthon egy hónapban.
2022. jún. 26. 16:36
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
nEM élnék egy ilyen emberrel, túl nagy stresszet okoz, nincs semmi közös programotok, igazából a gyereket sem akarja. Nem fog tudni változni, állandó pénzszámolás és rettegés az élete, ami ugye nincs is neki és neked se lesz mellette.
2022. jún. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
58%

Szóval a férjed a fiatal éveit külföldön dolgozta, hogy itthon vehessen egy házat, majd mikor meglett, itthon vállalt állást 250ezerért, és közben egyedük építkezik is. Te közben havi 160at viszel haza és a szüleiddel nyaralsz.

Egyikőtök sem normális. A férjed majd 50 évesen belepusztul a munkába, te pedig majd éhenhalsz a 160ezreddel, ha csak a szüleid nem mentenek meg.

2022. jún. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jobb így nem vállalni. Nem az anyagiak miatt, hanem minden más miatt, amit a férjed okoz.
2022. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Férjed nem akar gyereket és kifogásokat keres.
2022. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond a körülményeitekkel, de a férjed klinikai eset. Soha nem szülnék gyereket ilyen embernek, mert egy szenvedés lesz mellette az élet.
2022. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg szimplán vagy nem érzi még késznek rá, és ezért keres mondvacsinált kifogást, vagy lehet nem is akar.
2022. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy nem hiszem, hogy ez kifogás lenne, mert valójában nem akar gyereket. A leírtak alapján ez az ember tényleg ilyen anyagiak miatt örökösen szorongó, irracionális típus. Őszintén, szerintem ez rosszabb, mintha szimplán kifogásként használná azt a 10 milliós megtakarítást.
2022. jún. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
95%

A férjed pszichológiai eset…


Ennél nem sokkal többől 3 gyereket nevelünk.


( több lesz, ha én is visszaàllok a munkába)

2022. jún. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
95%
23as, vidéken ennyit keresnek az emberek... Én is többet keresek egyedül mindkettejüknél, de itt Budapesten ez csak az éhenhaláshoz elég, mert most a férjem jelenleg olyan munkát végez ami nem hoz sokat.
2022. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!