Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normàlis,hogy beparàztam?2gyer...

Normàlis,hogy beparàztam?2gyermekes anya leszek februàr vègèn.

Figyelt kérdés
Vasàrnap teszteltem,a kisfiam most 3èves.Mikor vele lettem terhes,minden màs volt.Most mindenen aggòdok,hogy jut e elèg idő majd mind kettőre gyerekre.Ott a fèrjem is,akivel mikor megszületett a fiunk elèggè megviselte a kapcsolatunkat vàrta ő is a fiùnk,meg minden jò volt.Csak hiànyolta,hogy rà nem volt időm.De közösen megoldottuk.Kicsit fèlek ettől is.Plusz most jelentett be a cèg ahol dolgozok szeptember òta,eddig napi bejelentèssel voltam.Ìgy nem lesz meg a 365nap se,hogy ne csak gyest kapjak.Szòlok majd a cègnèl is,hogy terhes lettem,ha gondoljàk jelentsenek ki.Nem ìgy terveztük,de ha ìgy alakult akkor most màr ezen nem vàltoztatunk.
2022. jún. 28. 14:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Én is paráztam/parázok a második gyerek érkezése miatt, de nálam első sorban tényleg az szerepel a gondolataim között, hogy az elsővel most olyan jó minden, nagy az összhang, tudok rá kellő időt és figyelmet szánni, és félek tőle, hogy miután megszületik a tesó, akkor ő sérül. De másfelől meg látom a baráti körben a nagyobb gyerekeket, hogy egyáltalán nem sérülnek attól, mert testvérük születik, szóval így vigasztalgatom magam ezzel, apránként megnyugszom (az első trimeszterben rosszabb volt, szóval szerintem itt a hormonok is közrejátszanak).

Viszont a ti helyzetetekben valószínűleg én is jobban aggódnék. Most oké, hogy jobb lett a kapcsolatotok, de nyilván egy 3 éves gyerekkel nem úgy és nem annyit kell foglalkozni, mint egy újszülöttel, ha a férjed akkor zokon vette, valószínűleg most is zavarni fogja. Az anyagi helyzet meg aztán főleg kérdéses, nem is értem, hogy gondolod, hogy a munkahelyed "jelentsen ki, ha akar", miafene? Még azt a kevés bevételt is bukni akarod, ami egyébként a szülésig járna? A napi bejelentésnél nem él a terhesek védelme, simán megszüntetik az egészet oszt' csókolom, maradsz munkanélküli a következő 9 hónapra. Ezt nem értem, miért akarhatod. A munkahelyed nem szívességet tesz neked és te nem akkor vagy korrekt, ha direkt szopatod magad.

2022. jún. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
Először azt hittem, hogy fejenként van meg a 350 (most nem tudom, ez bruttó vagy nettó, de még nettóban is kevés. Ez nagyon-nagyon kevés 2 gyereket és magatokat is eltartani. Tartalékot nem fogtok tudni képezni. Akik azt mondják, hogy nem lesz semmi baj, nem vesznek fölösleges dolgokat és majd így kijönnek, hol élnek? Nagyon komolyan üljetek le kérdező a férjeddel és vázoljátok fel a büdzsét.
2022. jún. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
70%

Éhenhalni pont elég lesz..

Ne viccelj már. Még csak most kezd el drágulni igazán az élet..

2022. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a 350ből albérletet ugye már nem kell fizetnetek?


Nyílván az első gyerkőcöd születése negatív változásokkal ís járt, így érthető a pánikod.

2022. jún. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Szia,csak próbálj a nagyal is törődni,ne legyen elhanyagolt,a gyed extra jó ötlet,nálunk van egy 4 gyermek apa aki igénybe vette úgy hazavisz 600 ezret nettó,utóirat gratula a kisbabához és jó egészséget
2022. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

350.000 négy főre? Ez a kevesebb, mint a fizetésem harmada. Uramisten!!! Ezt még meg kell emésztenem.


Az első gyerek után is behisztizett a férjed és most is be fog. Borítékolhatod.

Örülök, hogy nem a Te cipődet kell hordanom, kedves kérdező.


Miért, MIÉRT kell a bizonytalanra, semmi fizetésre gyereket vállalni? Pláne többet?

2022. szept. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!