Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 11 és egy 9 éves gyerek...

Egy 11 és egy 9 éves gyerek még tényleg nincs olyan értelmi szinten, hogy megérintse, hogyha az anyjuk haldoklik?

Figyelt kérdés

A nagynéném kómába esett, agyvérzése volt, és az utóbbi 1 évben járta folyamatosan a kórházakat. Az utóbbi időben az anyjuk nem igazán tudott velük foglalkozni, olyan szinten leépült. Az orvosok azt mondták, hogy a nagynéném meg fog halni, már csak napjai vannak hátra, de csodák csodájára magához tért. Kiengedték a kórházból, már hétről hétre jobban van, de a fél oldalát még mindig nem tudja mozgatni.


A gyerekei meg a férje élik világukat. Folyamatosan az van a facebookon, hogy cukrászdába vannak, gyereknap, ugrálóvár, strand. Egyszer sem kérdezték meg, hogy hogy van az anyjuk, amíg bent volt. Az se érdekelte őket, hogy él-e még.

Most kiengedték a nagynénémet a kórházból, mert otthon ápolják majd. 2 hónapot volt bent, addig nem is látta a gyerekeit, mert nem engedte a kórház, hogy ilyen gyerekek bemenjenek.

És komolyan mondom úgy felhúztam magam, hogy le se kakilják az anyjukat. Behozták az anyjukat, és csak odavágtak neki egy ennyit, hogy szia anya, és játszottak tovább. Nekem kellett szégyenszemre mondanom, hogy gyertek már és pusziljátok meg anyátokat.

És akkor azzal jön mindenki, hogy nem 15 évesek, hogy felfogják. Hát de nem is 2 évesek, hanem 9 és 11. Nemcsak az van, hogy előttem játszanak. Az apjuk is megmondta, hogy nem is kérdeznek felőle, meg semmi.


2022. júl. 1. 13:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%
*hívtam a mentőket, nem hívták, nem volt senki rajtam kívül, csak javít a teló...
2022. júl. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
95%

#10 Tényleg, most ahogy így belegondolok... én is totál érzéketlen lettem a második szülésem után. Amikor 2 napos volt a lányom, az ortopéd orvos felvázolta, milyen kezelés vár rá, hogy a dongalábát helyrehozzák. És ott valami eltört. Nem nagyon érzek, csak gépiesen teszem a dolgom. Olyankor könnyezek be, amikor mérföldkövekhez érünk, és lassan lekerülnek rólam terhek.

Ugyanígy a fiamnàl is. Amíg arról beszélünk, hogy milyen feladataim vannak, addig semmit sem érzek. Amikor azt mondják, hogy XY területen fejlődést tapasztaltak, akkor bőgök, mint egy kisbaba, mert akkor jön ki rajtam a hónapok óta lenyelt feszültség.

Valószínűleg így küzdenek meg a gyerekek az anyjuk betegségèvel: távolságot tartanak. A haldoklókkal egyébként sem tud mindenki mit kezdeni. Érthető, hogy furcsállod a gyerekek reakcióját, és tökjó, hogy kiírtad ezt a kérdést. Így megismersz picit más nézőpontokat is, és talán jobban tudsz segíteni.

2022. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!