Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt csak olyan emberek vannak,...

Itt csak olyan emberek vannak, akik sosem ültették/járatták a babájukat, vagy csak azok mernek írni?

Figyelt kérdés

Lányom pont 5 hónapos lett, amikor elkezdett kúszni, de csak 9 hónaposan állt fel és kezdett mászni. Én 7-8 hónapos korától már 1-2 etetés alkalmával vagy egy kis hintázáshoz párnával kitámasztva leültettem pár percre a székben, hiszen a kezemben konkrétan már ült, nem volt hajlandó rámfeküdni, hanem eltolta magát és ült a kezemen. (8 és fél hónaposan ült magától)

9 hónaposan állt fel, de csak 14 hónaposan indult el. Előtte pedig egy hónappal már párszor sétáltunk kézenfogva, mondjuk napi 15 percet (bútor mellett sokkal többet lépegetett), egyébként egész nap mászott.


Igazából azért teszem fel ezt a kérdést, mert ami anyukákat én megismertem, MINDENKI ültette és járatta a gyerekét, sokan sokkal többet, mint mi. És mindenkinek Tök változatosan fejlődött a gyereke.

Sőt, olyat is ismerek, akinek a gyógytornász azt javasolta, hogy gyakorolják az ülést, úgy, hogy leteszi az ágyra széttett lábakkal, tehát nem kitámasztva hanem úgy magába.


Sőt, még régen amikor sok időm volt, követtem amerikai youtubereket, és ott mindenhol ez a szokás: pár hónapos kortól rakják őket bele az ültetőbe, az ágyon ültetik, pár hónaposan 'álltatják' őket kézenfogva. (Ezt azért túlzásnak érzem)


Természetesen szerintem meg kell keresni a középutat.


Mondjuk amikor már a kúszással/mászással megerősödött a gyermek, nem hiszem hogy napi 15 perc üléstől baja lesz, illetve azt sem hiszem, hogy napi 15 perc járatás nagy gondot okozna. Nektek mi a véleményetek?


(Még csak 2.5 éves a lányom, de egyelőre nem látok rajta problémát, amit ez okozott volna. Nagyon jó az egyensúlyérzéke, mindenhová esés nélkül mászik, nem szokott elesni sem.)


A felnőttkori derékfájás a mozgásszegény életmód miatt alakul ki (nálam is volt, gyógytorna meggyógyította).

Nálunk alapból nagy az esély a gerincferdülésre sajnos, mert a férjem, és a húga is nagyon magasak és nagyon gyorsan nőttek meg, mind a kettőjüknek ezért nem bírta a gerince és fűzőt kellett hordaniuk. De remélem az én génjeim is közbeszólnak, és a lányom nem fog ilyen hirtelen nyúlni (bár már most ugyanakkora mint a 3 évesek :/ )


2022. júl. 2. 08:03
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
10, nem azért írtam a bekötést... hanem valaki (lehet, hogy pont te) írta, hogy milyen társaságban vagyok már... hát nem én választom a babamama klub társaságát, csak írtam, hogy mindenhol vannak hülyék és kevésbé hülyék.
2022. júl. 2. 08:42
 12/35 anonim ***** válasza:
88%
8. Én meg csak olyan anyukát ismerek, aki nem ültette. Lehet, csak a gyakorin vannak ilyenek akik ültetik? 🤔
2022. júl. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Én annyira féltettem a kis csontjait,hogy egyáltalán nem ültettem/jártattam.

10 hónaposan ült,1q hónaposan állt fel,14 hónaposan indult el stabilan.

2022. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
38%

Nemhiszem.


Tény, hogy nem kellene erőltetni egyiket sem, de napi pár perc nem tud ártani. Gondolj csak arra, aki egész napra bébikompba teszi a gyereket. Tudjuk, hogy nem optimális, de attól még nem biztos, később baja lesz. Bár lehet összefüggés.


Érdekes, amit írsz az amerikai youtuberekről. 😊 En kerdeztem a gyógytornászunkat az ülés ügyében. Azt mondta, hogy az EU-ban, Mo.-n az az elfogadott irányelv, hogy addig nem szabad ültetni a babát, míg magától ki nem ül. Ellenben az USA-ban pedig az ajánlás az, hogy minél korábban, kitámasztva gyakorolják az ülést. 🤷🏼‍♀️


(Én pl muszáj volt "ültessem" őket, el kellett kezdeni a ht-t 5 hósan, de csak 8 és 9 hósan ültek ki maguktól.)


Jah, és igenis, szoktam "bűnözni". 😉 Van, hogy a praktikum, időhiány, a csillagállás miatt muszáj vagyok olyat tenni, amit "nem szabad".

2022. júl. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

ja és 10, még mindig nem a saját megnyugtatásom miatt írtam ki a kérdést... tanuljunk már értelmezni. Én beismertem, hogy néha ültettem, és járattam, és nem hiszem, hogy ebből baja lesz, hiszen nem 5 hónapos volt hanem 7-8, és nem azért ültettem hogy na tanulj meg ülni, hanem fekve nem szabad nekik falatokat adni (az ölemben ültetés is ültetés...).


Egy általános érdeklődés volt, hogy miért csak gyakori kérdéseken vannak azok az anyukák, akik soha egy pillanatra nem ültették/járatták a gyereket, és a való életben miért nem találkoztam még egyel sem?


De igazából nem csalódok soha a gyakoriban, mert ide mindenki csak kötekedni jár, nem a kérdésre válaszolni :D

2022. júl. 2. 08:45
 16/35 anonim ***** válasza:
30%
14. Nincs ilyen amerikai ajánlás. Ne terjessz baromságot, kérlek! Ugyanazt mondják az európai és amerikai gyógytornászok.
2022. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Na igen, rengetegen kengurut használnak, bébikompot, ezzel sem értek egyet, de mégsem lesz minden gyermek mozgássérült gerincferdüléses (tudom, elég ha 10-ből 1 az lesz tőle).


Arról nem is beszélve, hogy valószínűleg itt minden anyukát ültettek/járattak babakorában, hiszen akkor még nem volt ilyen ajánlás, sőt, még nagyon gyógytorna sem volt, nem küldtek minden babát dévényre, stbstb.


Jó pár felnőttet ismerek, akinek fáj a dereka/háta, egytől egyik ülőmunkát végeznek 8 órában, majd otthon a kanapén ülnek, semmit sem mozognak, jó, hogy fáj mindenük. Igazából honnan is tudhatnánk, hogy mitől alakul ki a gerincferdülés, derékfájás? Akármitől.


Ezt ismét nem azért írom, hogy magamat nyugtassam, előre mondom, h megelőzzem ezeket a válaszokat, csak leírom a VÉLEMÉNYEMET. Ennyi. Akkor is ez lenne a véleményem, ha egy percet nem ültettem/járattam volna a gyerekemet.

2022. júl. 2. 08:58
 18/35 anonim ***** válasza:
62%
16. Nem terjesztek baromságot, csak megjegyeztem az összefüggést a kérdező tapasztalata és a gyógytornászunk által mondottak között... 🤷🏼‍♀️
2022. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
26%

"hogy valószínűleg itt minden anyukát ültettek/járattak babakorában, hiszen akkor még nem volt ilyen ajánlás, "


Ne legyél ebben olyan biztos. Se anyósom, se édesanyám nem szorgalmazta egyik gyerek ültetését/járatását sem, mindketten tudták, hogy nem tesz jót, nem én "tanítottam" őket. 350 kilométerre nőttek fel egymástól és egyikük 70 múlt, másik közelít a 70-hez. Bőven tudták régen is elegen maguktól is.

Sőt, a korán hozzátáplálás se volt divat náluk, mindketten hosszan szoptattak.

2022. júl. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
88%

"Én 7-8 hónapos korától már 1-2 etetés alkalmával"

Így lehet ültetni, vagyis ez nem ültetés, pár hetes gyerekemet is "ülve" büfiztettem, ezt szabad. Más esetben nem ültettem és nem járattam, nem is értem miért kellene.

2022. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!