Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt csak olyan emberek vannak,...

Itt csak olyan emberek vannak, akik sosem ültették/járatták a babájukat, vagy csak azok mernek írni?

Figyelt kérdés

Lányom pont 5 hónapos lett, amikor elkezdett kúszni, de csak 9 hónaposan állt fel és kezdett mászni. Én 7-8 hónapos korától már 1-2 etetés alkalmával vagy egy kis hintázáshoz párnával kitámasztva leültettem pár percre a székben, hiszen a kezemben konkrétan már ült, nem volt hajlandó rámfeküdni, hanem eltolta magát és ült a kezemen. (8 és fél hónaposan ült magától)

9 hónaposan állt fel, de csak 14 hónaposan indult el. Előtte pedig egy hónappal már párszor sétáltunk kézenfogva, mondjuk napi 15 percet (bútor mellett sokkal többet lépegetett), egyébként egész nap mászott.


Igazából azért teszem fel ezt a kérdést, mert ami anyukákat én megismertem, MINDENKI ültette és járatta a gyerekét, sokan sokkal többet, mint mi. És mindenkinek Tök változatosan fejlődött a gyereke.

Sőt, olyat is ismerek, akinek a gyógytornász azt javasolta, hogy gyakorolják az ülést, úgy, hogy leteszi az ágyra széttett lábakkal, tehát nem kitámasztva hanem úgy magába.


Sőt, még régen amikor sok időm volt, követtem amerikai youtubereket, és ott mindenhol ez a szokás: pár hónapos kortól rakják őket bele az ültetőbe, az ágyon ültetik, pár hónaposan 'álltatják' őket kézenfogva. (Ezt azért túlzásnak érzem)


Természetesen szerintem meg kell keresni a középutat.


Mondjuk amikor már a kúszással/mászással megerősödött a gyermek, nem hiszem hogy napi 15 perc üléstől baja lesz, illetve azt sem hiszem, hogy napi 15 perc járatás nagy gondot okozna. Nektek mi a véleményetek?


(Még csak 2.5 éves a lányom, de egyelőre nem látok rajta problémát, amit ez okozott volna. Nagyon jó az egyensúlyérzéke, mindenhová esés nélkül mászik, nem szokott elesni sem.)


A felnőttkori derékfájás a mozgásszegény életmód miatt alakul ki (nálam is volt, gyógytorna meggyógyította).

Nálunk alapból nagy az esély a gerincferdülésre sajnos, mert a férjem, és a húga is nagyon magasak és nagyon gyorsan nőttek meg, mind a kettőjüknek ezért nem bírta a gerince és fűzőt kellett hordaniuk. De remélem az én génjeim is közbeszólnak, és a lányom nem fog ilyen hirtelen nyúlni (bár már most ugyanakkora mint a 3 évesek :/ )


2022. júl. 2. 08:03
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

29... nem, nincsen ezirányú végzettségem, csak figyeltem a gyereket, és amikor láttam, hogy már meg tudja magát tartani ülésben, mert erős a gerince, nem nyaklik, nem esik össze, akkor beraktam az etetőszékbe evésekre.


Te meg ha véletlenül ahhoz a szakemberhez kerültél volna, ahol a barátnőm volt, akkor te is tanítottad volna ülni fél évesen, támasztás nélkül az ágyon?

2022. júl. 2. 10:37
 32/35 A kérdező kommentje:
Bocsi, az utolsó mondatot inkább ne írtam volna. Az a lényeg, hogy még Magyarországon belül is változatosak az ajánlások, nem hogy országok között. Nem mindenhol az van, amit a te gyógytornászod mond.
2022. júl. 2. 10:41
 33/35 anonim ***** válasza:
83%

"Nem mindenhol az van, amit a te gyógytornászod mond."


A magyar gyógytornász képzés nem tanít ültetést és egységes országon belül.

2022. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
77%

Biztosan le leszek pontozva, de nem baj.

Szerintem ez a tudományos gyereknevelés a gáz, hogy már a szögbe is bele kell kötni, mert a széltől is óvjuk, mindent fertőtlenítsünk, ne terheljük a gerincét, ne rágja a macska fülét, ne vegye szájba a koszos kezét, ne egye a homokot, ne tapicskoljon a sárba, ne nyeljen vizet a Balatonban blabla... mert ha nem is hal bele, tuti örökre nyomorék lesz.

Amikor nem volt internet, meg Dévényes, meg kint nőtt fel a gyerek a portán, akkor nem is értem hogy lettek egészséges felnőttek.

Mindenki tartson mértéket, hallgasson az ösztöneire és kész.

2022. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
57%

Na, akkor mielőtt válaszolok, két dolgot kihangsúlyoznék.


1) A véletlen kérdés gomb hozott ide, pedig nem szeretem ezt a kategóriát, itt mindig csak a veszekedés megy.


2)konduktor vagyok, és korai fejlesztéssel foglalkozom több éve.


Néhány dologra reagálnék.


Ha egy gyereket a hóna alatt tartok, akkor a hóna alatti rész terhelését átveszem, mivel tartom a súlyát, az nem a gerincét terheli.

Ha parnákkal támasztom ki, a csigolyák egymást nyomják.



"Jó pár felnőttet ismerek, akinek fáj a dereka/háta, egytől egyik ülőmunkát végeznek 8 órában, majd otthon a kanapén ülnek, semmit sem mozognak, jó, hogy fáj mindenük. Igazából honnan is tudhatnánk, hogy mitől alakul ki a gerincferdülés, derékfájás? Akármitől."


Meglepő, de a gerincfájdalomnak több oka is lehet.

Sokszor nem keresnek okot, csak kezelik, és mivel az ülőmunka gyakori ok, könnyen mondják ezt sokaknak.


" A felnőttkori derékfájás a mozgásszegény életmód miatt alakul ki (nálam is volt, gyógytorna meggyógyította)."

Ez a te eseted, kérdező.

De ha te jobban tudod, kérlek szólj be a Semmelweis Pető András karára, mert mindig jó, ha akad egy óraadó, aki megosztja a tudását.


Fektetve evés...

Az újszülött gyermek garata magasabban van, ezért tud fekve enni, szopizni. Ez 3 éves korra süllyed le, ezért múlik el az édes, gurgulázó nevetés.

Tehát de, lehet döntve etetni. Mert a garat fiziológiás helyzete magasabban van.


A bébikompot Kanadában betiltották. Okkal. Persze sokan vagyunk sokfélék, de nem biztos, hogy youtuberektől kell tanulni.


Igen, aki áll, az meg is tartja magát az üléshez, nyilván de az ültetés más...

(már nem tudom ki írta)


34

Igazából a szenzoros integráció támogatja a sarazást, és a homokozást, stb. Nem egy kategória.



"Igazából azért teszem fel ezt a kérdést, mert ami anyukákat én megismertem, MINDENKI ültette és járatta a gyerekét"


Én azt vettem észre, hogy sokszor adott környéken tanultabb emberek élnek, míg más környéken olcsóbbak az ingatlanok, és a kevésbé iskolázott réteg lakik.

Persze nem homogén, van átfedés.

Talán ez az oka annak, hogy valaki csak olyannal találkozik, aki sosem ültette, és van, aki csak olyat ismer, aki mindig ültette.

Természetesen lehet véletlen is.

2022. júl. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!