Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt csak olyan emberek vannak,...

Itt csak olyan emberek vannak, akik sosem ültették/járatták a babájukat, vagy csak azok mernek írni?

Figyelt kérdés

Lányom pont 5 hónapos lett, amikor elkezdett kúszni, de csak 9 hónaposan állt fel és kezdett mászni. Én 7-8 hónapos korától már 1-2 etetés alkalmával vagy egy kis hintázáshoz párnával kitámasztva leültettem pár percre a székben, hiszen a kezemben konkrétan már ült, nem volt hajlandó rámfeküdni, hanem eltolta magát és ült a kezemen. (8 és fél hónaposan ült magától)

9 hónaposan állt fel, de csak 14 hónaposan indult el. Előtte pedig egy hónappal már párszor sétáltunk kézenfogva, mondjuk napi 15 percet (bútor mellett sokkal többet lépegetett), egyébként egész nap mászott.


Igazából azért teszem fel ezt a kérdést, mert ami anyukákat én megismertem, MINDENKI ültette és járatta a gyerekét, sokan sokkal többet, mint mi. És mindenkinek Tök változatosan fejlődött a gyereke.

Sőt, olyat is ismerek, akinek a gyógytornász azt javasolta, hogy gyakorolják az ülést, úgy, hogy leteszi az ágyra széttett lábakkal, tehát nem kitámasztva hanem úgy magába.


Sőt, még régen amikor sok időm volt, követtem amerikai youtubereket, és ott mindenhol ez a szokás: pár hónapos kortól rakják őket bele az ültetőbe, az ágyon ültetik, pár hónaposan 'álltatják' őket kézenfogva. (Ezt azért túlzásnak érzem)


Természetesen szerintem meg kell keresni a középutat.


Mondjuk amikor már a kúszással/mászással megerősödött a gyermek, nem hiszem hogy napi 15 perc üléstől baja lesz, illetve azt sem hiszem, hogy napi 15 perc járatás nagy gondot okozna. Nektek mi a véleményetek?


(Még csak 2.5 éves a lányom, de egyelőre nem látok rajta problémát, amit ez okozott volna. Nagyon jó az egyensúlyérzéke, mindenhová esés nélkül mászik, nem szokott elesni sem.)


A felnőttkori derékfájás a mozgásszegény életmód miatt alakul ki (nálam is volt, gyógytorna meggyógyította).

Nálunk alapból nagy az esély a gerincferdülésre sajnos, mert a férjem, és a húga is nagyon magasak és nagyon gyorsan nőttek meg, mind a kettőjüknek ezért nem bírta a gerince és fűzőt kellett hordaniuk. De remélem az én génjeim is közbeszólnak, és a lányom nem fog ilyen hirtelen nyúlni (bár már most ugyanakkora mint a 3 évesek :/ )


2022. júl. 2. 08:03
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
69%

20. Pont felmerült ez a kérdés bennem.

Ha nem tud ülni a gyerek MAGÁTÓL, akkor ki hogyan oldotta meg a ht-t? Illetve, hogy akkor ez miért nem számít ültetésnek? Vagy mi számít ültetésnek akkor? Mert ha az ülni nem tudó gyereket ülő helyzetbe teszem, támaszték nélkül összenyeklik. Tehát nem ül. Ha meg megtámasztom, akkor nem is ültetem? (Tudom, van amikor a 2 között van, hogy megtámaszkodik, megkapaszkodik, mielőtt stabilan megülne).

2022. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
34%

18. De a baromságot terjeszted. Nincs ilyen ajánlás Amerikában és pont.


Én úgy etettem hogy az ölemben ült a hóna alatt tartottam és a gerincét támasztottam a mellkasomon. Mi blw-zünk döntve nem etethettem volna, konduktorral egyeztettem és ezt javasoltam. Ez nem ültetés. Ültetés amit a kérdező csinált, hogy párnával kitámasztja. Amúgy én 91-es vagyok és már akkor nem javasolták az ültetést, szóval nem, régen is akik odafigyeltek nem ültettek.

2022. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Ugyanazt csináltad, mint én, csak te a kezeddel támasztottad, én meg a párnával... Nem kell felsőbbrendűsködni :D
2022. júl. 2. 10:05
 24/35 anonim ***** válasza:
33%

23. Hol tartotta a párna a hóna alatt te nagy ész? Nem, egyáltalán nem ugyanaz. Azért érzed felsőbbrendűségnek, mert tudod hogy elcseszted és nem tapsikolunk, hogy juj de okos vagy. De te gyereked, te döntésed. Szerintem másban se hallgass a szakemberekre, látszik, hogy te sokkal képzettebb vagy mindenkinél

:D

2022. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Azért nem kell vérszemet kapni... Biztos egy örökre megnyomorítottam a gyereket napi 15 perc üléstől :DDD ez már szánalmas tényleg... Remélem a bébikomposokat meg is vered :D
2022. júl. 2. 10:11
 26/35 anonim ***** válasza:
88%
22. És miben másabb az, hogy én támasztom meg a gyereket, vagy egy párna, babakocsi/etetőszék háttámlája? Ha nem tud ülni, akkor nem tud. Tényleg kíváncsi lettem, mert amiket eddig felém kommunikáltak/olvastam, abból úgy értelmeztem, hogy vagy kiül magától, vagy nem tud ülni, és ilyen esetben nem szabad ültetni. Számomra pedig az ölemben/etetőszekben stb, megtámasztva ülés is "ültetés", amíg nem tud magától ülni.
2022. júl. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Pontosan 26.


Én legalább beismerem, hogy ültettem, amikor etettem, és nem keresek kifogásokat hogy így tartottam, úgy tartottam. Csak összehasonlítottam, hogy ha én párnával kitámasztva ültettem, akkor a 22-es is ültette, és kész. Hiába nyugtatja magát.


Ha valaki BLW-zni akar, de nem akar ültetni, akkor meg kell várni, amíg kiül magától.


Én nem voltam ilyen szigorú, a napi kétszeri etetést ette a székben, szépen körbepárnázva, amúgy gyönyörűen tartotta magát, de még nem magától ült ki, ennyi.

2022. júl. 2. 10:21
 28/35 anonim ***** válasza:
81%

Nekem kb az ismerőseim fele ültet, járat. Én ültettem de nem járattam mivel kapaszkodjatok meg, itt külföldön ahol élek ezt javasolta a gyógytornász. Persze leírhatjátok, hogy ilyen ajánlás nincs "és pont" de keressetek már rá külföldi honlapokon. Ez is megint csak magyar dolog ha tetszik ha nem.


7 hónaposan állt fel a fiam és stabilan bútorok mellett járkált, mászott viszont az istennek se akart kiülni. Megnézte a gyógytornász, azt mondta szép erős háta van, nem csuklik össze, ha leültetted simán ült egyenes háttal csak nem jött rá hogy kell kiülni.


Mindemellett döntve etetni fulladás veszélyes, és emiatt is ajánlják szinte mindenhol máshol hogy 90 fokban üljön a gyerek hozzátápláláskor. Ettetel már fekve? Nem jó. Nem azt mondom hogy aza a helyes ha felúlteznek egy gyereket aki csuklik össze de ha a háta láthatóan erős ahhoz hogy álljon akkor ne akarja nekem senki bemesélni hogy gyenge az üléshez.

2022. júl. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
28%
26. Úgy, hogy a hóna alatt tartod, tehát nem a gerincét terheled. A lényeg, hogy a fejletlen gerincnek ne kelljen súlyt tartani. De a kérdező ezt nem hajlandó megérteni. Én nem magamat nyugtatom, az te vagy. Én úgy csináltam, ahogy szakemberek mondják, te meg úgy ahogy kitaláltad a rém nagy képzettségeddel. Nem kell megvárni a blw-vel, hogy kiüljön magától, csak a fenti ölben etetési technikát kell alkalmazni. Látszik óriási szakértő vagy. És miért verném meg? Nekem teljesen mindegy ki hogyan teszi tönkre a gyerekét :)
2022. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ez a téma nagyon túl van tolva. Ha nem ültettem volna, nem tudtam volna elkezdeni a hozzátáplálást. Döntött pihenőszékből/etetőszékből hasizomból húzta magát fel ülésbe, pedig szabályosan kiülni még nem tudott akkor. Ha az ölembe vettem ugyanúgy húzta magát előre, ráadásul akkor minden jobban érdekelte az evésnél. Úgyhogy én beállítottam az etetőszéket ülő helyzetre és úgy evett. Túl fogja élni azt a napi 10-15 percet.

Egyébként szerintem mostanság nagyon túlzásba esnek az emberek. Nyilván ne ültesd fél napot mert azzal tényleg túl lehet terhelni a gerincét, de 10 perctől semmi baja nem lesz. Mint ahogy semmi baja nem lesz ha véletlenül 1-2 percre odapillant a tv-re (múltkor vendégségben ezért rám szóltak, hogy tv-ztetem a gyereket holott egy pillanatra nézett oda és ment is játszani), és attól sem lesz baja ha a babakekszben van egy kevés cukor. Manapság divat mindenben a zéró tolerancia, és ha valaki egy kicsit lazábban veszi a dolgokat azt habzó szájjal kell szidni. Én a saját szememmel láttam hogy mit okoz egyes anyukáknál ez a görcsösség, és eszem ágában sincs olyanná válni mint ők.

2022. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!