Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudok az 1 éves gyerekem...

Nem tudok az 1 éves gyerekem mellett semmit sem csinálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagy 3 szobás házban élünk. A kisfiam csak úgy érzi jól magát, ha mászik és felfedez, egész nap... Sajnos így mellette szó szerint semmit nem tudok csinálni, egy tészta kifőzése kihívás már. Próbáltam már, hogy magammal viszem a konyhába pl. De kicsi a konyha nagyon, félek, hogy ráfröccsen az olaj, vagy elesek benne. Meg egyébként is, ilyenkor a főzés abból áll, hogy utána rohangálok, nem marad nyugton egy helyben sosem. Illetve az egész házunk egy veszélyforrás, próbáltam bababiztossá tenni, hát lehetetlen... Volt hogy szabadjára engedtem, azt hittem mindent eltettem, ami nem babának való, bedugtam a konnektorokat, stb... De valahogy mindig volt ilyenkor is valami gond, például egy fotel alól kiszedett egy elejtett szotyidarabot, és szedhettem ki a szájából. Ez is kiidegel, már nem tudom fényesebbé, tisztábbá tenni a padlót, mégis mindig talál valamit, amit nagyon nem kéne bevenni a szájába, komolyan nem tudom hogy a francba csinálja. Bármit csinálok, szaladgálhatok utána, sose marad abban a szobában, ahol epp dolgom lenne. Vettünk már neki babakarámot, járókát, ezekben természetesen azonnal ordít, amint beleteszem őt, mert ő márpedig mászni akar és játszani. Nekem ez így elég nehéz már, az egész napom abból áll egy ideje, hogy őt nézem, ülök mellette, hogy milyen veszélyes dolgot készül épp csinálni... :D

Nem tudok már megoldást erre. Más anyuka hogy oldja ezt meg? Ha kisebb lakásban laknánk, talán könnyebb lenne, de ezt a nagy házat kész veszélynek érzem a gyerek számára :( vagy hogy lehet őt rászoktatni a járókára, hogy legalább 5 percet kibírjon benne, amig mondjuk kiteregetek?


2022. júl. 6. 06:26
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
12%
Fogadj fel bejárónőt, és kertészt is.
2022. júl. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, segít-e, de én ilyenkor pihenőszékbe teszem egy pár percre és ott van velem a konyhában. De az én fiam 6 hónapos, nem mászik még.
2022. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Akkor takarítok és főzök, amikor a férjem itthon van és ő van a gyerekkel.
2022. júl. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
13%
Úgy lehetne raszoktatni, hogy bele teszed és én veszed ki masfel perc után, mert ordít. Ennyi.
2022. júl. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy valaki sz*rik rá, ha sír a gyereke, de az nem én vagyok.
2022. júl. 6. 07:12
 6/30 anonim ***** válasza:
11%

Hogy a francba kerül szotyi a fotel alá?

Hány emberrel élsz, hogy nem tudjátok tartani a rendet?

Egy mászó gyerek még semmi lényegi koszt nem csinál.

Majd ha rohan és kirámol, berámol mindent és utol sem éred.

Olajjal egyébként tényleg nem kellene zsonglőrködni, de nagyobb gyerek mellett se, ha nem tudsz rá ügyelni. Sütőben is megsül minden. A rántott hús is.

2022. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mit kell ekkora parasztnak lenni? Honnan szeded hogy nem tartjuk a rendet? Nem ez a lényege a kérdésemnek
2022. júl. 6. 07:14
 8/30 A kérdező kommentje:
De igazad van, egy darab szotyit nem vettem észre a 110nm-es házban a bútor alatt, szóval biztos otvar retekben élünk:D
2022. júl. 6. 07:15
 9/30 anonim ***** válasza:
69%
Az én kislányom is ilyen aktív, csak ő mindjárt 2 éves és a ház 240 nm-es, emeletes, szóval nem egyszerű vele sem. Én hagyom menni, persze sokszor ránézek, de azért elvégzem a dolgom. Nálunk jöhet a konyhába, ha főzök, de itt a konyha is nagy, elférünk és ő már tudja, hogy a tűzhely veszélyes, mondja is, hogy forró. Nem egyszerű ilyen aktív gyerekekkel, minden lassabban halad, ez tény.
2022. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Egyébként komolyan nem hiszem el, hogy itt nem tudnak az emberek normálisan válaszolni, egy ilyen egyszerű kérdésben sem, hanem minden baromságba belekötnek. Inkább nem is követem tovább a kérdést, tök fölösleges. Akik normálisan válaszoltak, azoknak nagyon köszönöm!
2022. júl. 6. 07:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!