Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudok az 1 éves gyerekem...

Nem tudok az 1 éves gyerekem mellett semmit sem csinálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagy 3 szobás házban élünk. A kisfiam csak úgy érzi jól magát, ha mászik és felfedez, egész nap... Sajnos így mellette szó szerint semmit nem tudok csinálni, egy tészta kifőzése kihívás már. Próbáltam már, hogy magammal viszem a konyhába pl. De kicsi a konyha nagyon, félek, hogy ráfröccsen az olaj, vagy elesek benne. Meg egyébként is, ilyenkor a főzés abból áll, hogy utána rohangálok, nem marad nyugton egy helyben sosem. Illetve az egész házunk egy veszélyforrás, próbáltam bababiztossá tenni, hát lehetetlen... Volt hogy szabadjára engedtem, azt hittem mindent eltettem, ami nem babának való, bedugtam a konnektorokat, stb... De valahogy mindig volt ilyenkor is valami gond, például egy fotel alól kiszedett egy elejtett szotyidarabot, és szedhettem ki a szájából. Ez is kiidegel, már nem tudom fényesebbé, tisztábbá tenni a padlót, mégis mindig talál valamit, amit nagyon nem kéne bevenni a szájába, komolyan nem tudom hogy a francba csinálja. Bármit csinálok, szaladgálhatok utána, sose marad abban a szobában, ahol epp dolgom lenne. Vettünk már neki babakarámot, járókát, ezekben természetesen azonnal ordít, amint beleteszem őt, mert ő márpedig mászni akar és játszani. Nekem ez így elég nehéz már, az egész napom abból áll egy ideje, hogy őt nézem, ülök mellette, hogy milyen veszélyes dolgot készül épp csinálni... :D

Nem tudok már megoldást erre. Más anyuka hogy oldja ezt meg? Ha kisebb lakásban laknánk, talán könnyebb lenne, de ezt a nagy házat kész veszélynek érzem a gyerek számára :( vagy hogy lehet őt rászoktatni a járókára, hogy legalább 5 percet kibírjon benne, amig mondjuk kiteregetek?


2022. júl. 6. 06:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
66%

Amerikai konyhánk van, szerintem a legjobb találmány. A folyosó felé tettünk egy kis rácsos ajtót, hogy arra ne mászkáljon, ott már azért megfordulunk a bejáratnál pl. cipőben és nem is igazán látok rá.

Az amerikai konyhában szabadon garázdálkodhat, mert rálátok, oda tudok lépni, ha valami nem oké főzés közben is. Mi olajos cuccokat nem nagyon csinálunk és főzni is olyat szoktam így, amit 20 perc alatt össze lehet dobni, vagy ami elfő magában, nem kell nézegetni, kevergetni.

Ha mosok, a mosógép bepakolásához beviszem a fürdőbe, a maga szintjén segít bedobálni a cuccokat a gépbe. Ha lejárt a gép, akkor kipakolunk együtt, ha teregetek, szoktam neki adni egy-egy kisebb darabot, amit kiteríthet. Mire azzal az egy pár zoknival megküzd, addigra én végzek az egésszel.

És végül: próabálok nem paramami lenni, lazán kezelni a dolgokat.

2022. júl. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Férj, nagymama,nagypapa, vagy idősebb testvér kellene. Ha egyik sincs, akkor meg kell fizetned pénzért egy au pair-t, baby sittert vagy gyerekfelügyelőt.

Alternatíva még, hogy nem a gyerekfelügyeletért fizetsz, hanem azt megoldod magad, és a házimunkákat (mosás, főzés, vasalás, takarítás, kertgondozás, ami csak nálatok szükséges) végezteted el valaki mással (akár gyerekkel, ingyen, kötelességként, ha van, akár pénzért, bejárónővel, vagy mindegy minek nevezed.)


Harmadik megoldás, hogy mindent magad csinálsz, és berzenkedsz, azaz dohogsz azért, mert ennyi minden mellett magadra már nem marad időd.


Negyedik megoldás, (és egyben utolsó, ami hirtelen eszembe jut), hogy a kertes házból elmész lakásba lakni, ahol nincs kert, így annyival kevesebb a munka. Ha van kaja, kicsi a lakás (mondjuk 65 m2), és ki van takarítva (annyit ki lehet), meg van főzve (azt családi házban és lakásban is kell), megvan a mosás,vasalás(azt is kell mindenütt), akkor tied a világ a maradék idődben!


Nem kell 110 m2-n lakni, és máris sokkal kevesebb a gond!Vagy bejárónőt kell fogadni, és akkor megoldja ő!Vagy ha egyik se tetszik, kell a nagy kastély, báltermi helységekkel, akkor meg nem kell ógni-mógni miatta!

2022. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
62%

Totál egyetértek 21el!


1 éves. Nevelni kell, el kell kezdeni

Nonsens, hogy abbol áll a napod, hogy őt lesed. Meg kell tanulnia egyedül feltalalnia magát. Persze hogy hisztizik, próbalgatja mit szabad, mit nem. Minden nyekkenésre fogod, szórakoztatod, az eletbe nem.lesz önálló.


Emellett a lakást gyerekbiztossá tenni.... szekrenyekre, fiokokra gyerekzár. Törekenyek magasra. Konnektorok dugózva. Ha van lépcső akkor azt lezárni, azt had menjen. Nem kell a nyomában lenni egész nap



Mindom ezt 2 gyerekes anyukaként, aki reggeltől estig egyedül van velük es minden nap főz, délre rend van a 120m2en.

Lanyom 1 éves, fiam 3

2022. júl. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
26%

Tényleg sok köcsög van itt... :DDDD


Nekem is 1 évesem van, aki szintén nem viseli el a járókát. Nem csak ordít, hanem sír is. És ha ezzel a határokat feszegeti, akkor elég szarul jártam. De megmondom őszintén, valószínűleg én is rosszul viselném, ha egy arányos méretű járókába tennének engem is. :DD

Így: nem én vagyok az ő nyomában, hanem ő van az enyémben. Ahogy írják mások is, feladatokat kell adni neki, és a határokat szerintem itt kell megszabni, nem pedig a járókában. Rászólni pl, hogy ne menjen a tűzhelyhez, forró, egy idő után megérti. Természetesen nagyon kell figyelni rá. De ha az említett fakanalat odaadod neki egy tállal a másik sarokban, akkor pont nyersz annyi időt, hogy megforgasd a húst. : D

2022. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%
Senki nem azt írta, hogy a gyerek feszegeti a határokat, hanem hogy neked kellene szépen lassan, fokozatosan kijelölni azokat. De szabad a saját károdon tanulni. Kb egy év és úgyis leesik majd.
2022. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
15%

Pontosan ezt teszem, amikor azt mondom, hogy ,,ne menj a sütő közelébe", nem?

Azt mondod, hogy 1 év múlva nem hallgat majd rám, mert most nem kényszerítem bele a járókába?

2022. júl. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Ilyenkor figyelmezteted egy veszélyes dologra. Az nem ugyanaz, mint hogy arra neveled, hogy egyedül is fel kell találnia magát. Hogy néha ott kell maradni valahol, akkor is ha nem szeretné. Hogy neked is lehet dolgod, és igényed arra, hogy kicsit ellegyen és békén hagyjon. Nem azt írtam, hogy menj el habfürdőzni másfél órára, amíg ő a járókaban ordít. De igen is rá lehet szoktatni egy gyereket, hogy ellegyen egyedül. Ha ezt lemeccseled, a dackorszakban is könnyebb lesz egy kicsit.
2022. júl. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
78%

Igaz az en kisfiam par hónappal idősebb, de o is közelemben szeret csak lenni. Nálunk is elég kicsi a konyha. Amíg kisebb volt, addig a hátamon volt hurciban es vagy aludt, amíg főztem, vagy vidáman nezte, ahogy készül az ebéd. Mióta nagyobb, azóta job utánam, van par olyan dolog a konyhában, amit ki tud pakolgatni, hagyna, krumpli, fokhagyma, tároló dobozok, ilyesmik. Ha viszek be neki saját játékot, azzal nem játszik olyankor, de ha adok neki talált es kanalat, azzal is elvan egy darabig, van, h visszamegy a szobájába ami par lépés a konyháról es jatszik a kis konyhájában. Amikor nagyobb lesz a gyermeked, akkor sztem simán vaghattok zöldséget, gyumit együtt ugy, h fellépon all, vagy “segít” keverni stb.

Nálunk a kisfiam elvezi h bepakol a mosogepbe es együtt teregetunk, adogatja a ruhákat, felteszi a szaritora. Takarítani is együtt szoktunk, van neki is fa takarító szettje. Portorles, sepres általában együtt. A porszivot kergetni szokta, amikor porszivozok. Amikor nagyon kicsi volt, heti többször rendeltünk kajat illetve volt h a ferjem főzött, de ez par hónapos korában volt igy. Fel eves kora óta általában minden hétköznap főzök, hétvégén nem itthon eszünk.

2022. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
37%
Egyedül nevelem a kislányomat, most 15 hónapos. Akkor főzök, mosok, takarítok mikor alszik, de ha valami dolgom van a lakásban mindig jön utánam, mindig ott van, ahol én.
2022. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Valakt nem hivsz át, hogy vigyázzon rá?
2022. aug. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!