Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudok az 1 éves gyerekem...

Nem tudok az 1 éves gyerekem mellett semmit sem csinálni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagy 3 szobás házban élünk. A kisfiam csak úgy érzi jól magát, ha mászik és felfedez, egész nap... Sajnos így mellette szó szerint semmit nem tudok csinálni, egy tészta kifőzése kihívás már. Próbáltam már, hogy magammal viszem a konyhába pl. De kicsi a konyha nagyon, félek, hogy ráfröccsen az olaj, vagy elesek benne. Meg egyébként is, ilyenkor a főzés abból áll, hogy utána rohangálok, nem marad nyugton egy helyben sosem. Illetve az egész házunk egy veszélyforrás, próbáltam bababiztossá tenni, hát lehetetlen... Volt hogy szabadjára engedtem, azt hittem mindent eltettem, ami nem babának való, bedugtam a konnektorokat, stb... De valahogy mindig volt ilyenkor is valami gond, például egy fotel alól kiszedett egy elejtett szotyidarabot, és szedhettem ki a szájából. Ez is kiidegel, már nem tudom fényesebbé, tisztábbá tenni a padlót, mégis mindig talál valamit, amit nagyon nem kéne bevenni a szájába, komolyan nem tudom hogy a francba csinálja. Bármit csinálok, szaladgálhatok utána, sose marad abban a szobában, ahol epp dolgom lenne. Vettünk már neki babakarámot, járókát, ezekben természetesen azonnal ordít, amint beleteszem őt, mert ő márpedig mászni akar és játszani. Nekem ez így elég nehéz már, az egész napom abból áll egy ideje, hogy őt nézem, ülök mellette, hogy milyen veszélyes dolgot készül épp csinálni... :D

Nem tudok már megoldást erre. Más anyuka hogy oldja ezt meg? Ha kisebb lakásban laknánk, talán könnyebb lenne, de ezt a nagy házat kész veszélynek érzem a gyerek számára :( vagy hogy lehet őt rászoktatni a járókára, hogy legalább 5 percet kibírjon benne, amig mondjuk kiteregetek?


2022. júl. 6. 06:26
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 9-es válaszoló!
2022. júl. 6. 07:19
 12/30 anonim ***** válasza:
63%

Kedves kérdező, ez most egy ilyen időszak.

Főzés hetente egyszer-kétszer, amikor hétvégén vagy délután az apja elviszi sétálni. Egyébként rendelünk.

Takarítás: robotporszívo, a legnagyobb találmány a világon. Biztosít egy alapvető tisztaságot. Vasalás nulla, mosógép meg a szarito kipakolása úgy, hogy a gyerek a hátamon van hordozóban.

Hamarosan jobb lesz, amikor már jobban el van magában is.

2022. júl. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%

Hát én is küzdök, 1 éves.

Az egyik alsó szekrény a konyhában tele van műanyag feldovel meg dobozzal, ott matathat, szórok le neki száraztésztát hogy tegye bele, vegye ki, vagy megyek utána.

Ha seprrk bele akar mászni a szemétbe, ha teregetek vahy hajtogatok mászik fel a lábamon, hat probálok minél gyorsabban végezni.

Fozni meg tésztát eszünk tésztával meg rizst meg ilyeneket, húst sütőbe tesszük, olyanokat ami mellett nem kell ott állni.

2022. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
21%

Én általában mindig este főzök ha itthon van a párom.

De egyébként mindent megcsinálok a gyerek mellett.

Szar elrendezés is és kicsi is , főleg a konyha , de megoldom

Én hagyom mászni.

Néha ránézek de közben csinálom a dolgom.

Vagy akkor főzök vagy csinálok valami fontosat amikor ül az etetőszékben és eszik.

A konyha nekünk nagyon pici , de én szoktam hagyni , hogy ott legyen velem amig főzök.

Adok neki fakanalat, fazekat, stb mikor mit és azzal nagyon jól elvan.

Vagy tévén kapcsolok neki gyerek dalokat és azt nézi, hallgatja addig.

De az esetek többségében hagyom mászni, jönni, menni. Pedig a mi házunk nem is igazán gyerekbiztos 😅

Simán megfőzök így mellette, vagy takarítok.

Ha valami nagyobb dolgom van, vagy macerás amit főzök akkor azt este csinálom amikor haza ér a párom.

2022. júl. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
15%
Hát akkor élj mocsokban és rendelj mindent, ha nem vagy képes q gyereket 10 percig a járókaban hagyni. 🤦‍♀️
2022. júl. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
57%

15, te olyan okos vagy.

10 percre benne hagyja, az alatt megfőz és kitakarít?


Akinek nincsen gyereke, és semmi köze a témához az minek szól ehhez hozzá?

2022. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
26%

17!


Van gyerekem. 10 percre benne hagyja, letorli a polcot. Játszik picit a gyerekkel, aztán megint 10 percre ott hagyja, csinál valami mást. Pár alkalom után 20 percig is el lesz a gyerek. De nyilván egyszerűbb nyilatkozni, hogy nem tud csinálni semmit tőle.

2022. júl. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
57%

Meg kell szoktatni pedig valahogy. Én amikor saját feladataimat csinálom, akkor adok neki is valamit, pl hajtogatásnál oda adom neki a páratlan zoknikat, és mindig hangosan mondom neki hogy hajtogasd szépen össze, pici még nyílván csak játszik, meg párjuk sincs🤣 de el van arra az 5-10 percre. Akkor ha főzök adok neki valamit amit ‘tud’ kanalazni, na most általában a veszélyesebb részeket alvásra hagyom, megindítani az ételeket, de van hogy ébren van akkor így csinálom, inkább kicsit takarítom a krémtúrót de legalább elvan vele. Ha és porszívózok vagy seprek akkor kézben van, és ha végeztem berakom a kiságyba vagy az etetőszékbe amíg elrakom/kidobom. Hát ha sír akkor sír, nem ettől lesz idegbajos nagykorában. Lehet tényleg rossz anya vagyok emiatt, még nem gondolkodtam el ezen, de nekem fontosabb hogy gyorsan fixen meglegyen egy feladat, mert nem akarom hogy az egész nap rámenjen ilyenekre. Utána játszunk éneklünk, azért nyilván szeretem imádom, de vannak határok, és nem játszhat a porcicában a konyha közepén, arra ott a játszótér.


Én azt mondom neked, hogy muszáj valamilyen határokat húzni, ezeket a határokat nyílván még nem érti, de ugyan olyan szeretettel kell nem-et mondani olyanokra, hogy nem játszhat a konnektorral, mint hogy nem járhatja szét amit összesöpörtél. Ő még kicsi neked kell kivédened ezeket a helyzeteket azzal hogy berakod a járókába, persze sír nem érti, de hát azért mert nem érti nem hagyom a forró olajba pacsálni. Nem tudom mennyire érthető amit írtam.

2022. júl. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
29%
Az én lányom sem értette az elején a járóka lényegét. Hiába volt benne neki játék. Viszont a habtapit imádta "rombolni", így beraktam az aljába a habtapit neki, aztán amíg szétszedte (és egy idő után ki is dobálta) tudtam csinálni a dolgomat.
2022. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
64%

Kénytelen leszel valamibe beleszoktatni. 1 éves, őt már azért bizonyos határok között nevelni is el kell kezdeni. És nagyon nagy hibát követsz el, ha abból indulsz ki, hogyha sír, akkor az sírni hagyás. 1 éves, nem három hónapos. Rengeteget fog még ordítani. Ez ilyenkor már nem sírni hagyás, hanem a határok meghúzása. Ha így folytatod meg három meg nyolc évesen is ez lesz, hogy nem lesz el egyedül.

Még mielőtt. 2 és 4 éves gyerekeim vannak, akikkel egyedül vagyok. Mindent meg tudok csinálni mellettük.

2022. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!