Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ugyanolyan joga...

Miért van ugyanolyan joga mindkét szülőnek a gyerekhez, ha nem ugyanannyi a kötelességük? Ugyanannyi joghoz ugyanannyi kötelesség tartozik.

Figyelt kérdés

A volt férjemet nem érdekli a közös kislányunk. Hetente jött egy fél órára, vett neki fagyit, vagy valami ajándékot, megpuszilta, megkérdezte hogy van, és ennyi.

Aztán 3 hónapig nem jött, nem vette fel nekem a telefont, a lányomnak szorongása volt, hogy így elutasítja az apja egy új nő miatt, és pluszba még az osztálytársai is kikezdték, amyukám pedig meghalt.

Aztán most felbukkant, de nem engedtem be. Mondván, hogy ne zavarja össze a gyereket, mert amin az elmúlt 3 hónapban keresztül mentünk, azt nem kívánom. Erre jött, hogy ugyanannyi joga van. Ugyanannyi joghoz ugyanannyi kötelesség is tartozik. Durván alulteljesít 4 éve mindenben, és otthon meg az van mondva, hogy én neveltem ellene, és nem engedem vele sehova. Ami nem igaz, sose voltak olyan tervei, hogy elviszi valahova a lányom, vagy mondjuk a hétvégét ott töltse nála. Most perrel fenyeget, amit nem akarok, de nem akarom megint kitenni olyannak a lányomat, hogy egyszer jön, egyszer nem, aztán visszatér. Annak meg, hogy megvesz minden szhart a gyereknek minden héten, csak hogy kötődjön hozzá, annak meg nincs értelme.


2022. júl. 7. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, de így én sem engedtem.

8 éves volt a fiam, amikor elváltunk az apjával, minden happy volt, barátságban váltunk el.

Aztán rá fél évre talált magának egy kétgyerekes anyukát, aztán eltünedezett. Hol jött, hol nem. Ő is bevásárolt a gyereknek az eltünedezések után.

10 éves volt a fiam, és lelkileg kezdett tönkremenni. Tépte a haját, harapdálta magát, hogyha nem jött megint az apja. 11 éves kora óta semmilyen kapcsolata sincs az apjával, a páromat tekinti apjának. Eleinte pereskedtünk, aztán rájött, hogy nincs értelme. Engem megbüntetnek minden hónapban 10 000 rel, úgyse fogom engedni, mert a gyerekem egészsége fotosabb, mint az a 10 000 forint.

2022. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Nem írtad, mi a hivalatos helyzet, volt-e gyerekelhelyezés, láthatás megszabása, ez fontos lenne.

Meg az sem mindegy, mennyi idös a gyerek.


Ha igen, akkor az abban foglaltak kötelezöek rád nézve is, azaz a láthatást köteles vagy engedni, ha nem teszed, akkor tényleg megbüntetnek érte.


Ha nem volt, akkor sürgösen rendezni kell, mert anélkül bármikor elviheti az engedélyed nélkül is, akkor tényleg ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked.


A kötelességekröl meg annyit, ha a gyerek hivatalosan nálad van elhelyezve, akkor neki kötelessége a megszabott tartásdíjat fizetni, mást nem köteles tenni.


Szóval elöször a jogi helyzetet kell rendezni, ha még nincs, utána meg ha a gyereknek tényleg árt, ahogy látogatja vagy sem, akkor a gyámhatósághoz kell fordulni.

2022. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ugyanannyi joga, hiszen q gyerek nálad van elhelyezve, nekimcsak q lathatashoz van joga. Azt viszont nem tagadhatod meg tőle.
2022. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!