Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akarsz-e vagy nem gyereket?...

Akarsz-e vagy nem gyereket? Van helyes válasz?

Figyelt kérdés

Vannak, akiknek teljesen egyértelmű, hogy gyerekekkel, családdal képzelik el az életüket.

Vannak, akik el sem tudják képzelni, még térsadalmi nyomás hatására sem, hogy gyereket vállaljanak. Én egyiket sem minősítem, hiszen nem tudhatom, mi áll a háttérben. A tudatosan gyermeket nem vállalókat annyiból még felelősségteljesebbnek is tartom, hogy tudja, hogy nem lenne jó szülő, inkább megkíméli önmagától az esetleges leendő gyereket.

DE! Mi van akkor, ha valaki úgy érzi, hogy mindegy? Azaz: az eszemmel tudom, hogy ez az élet rendje, a természetben a fajfenntartás az egyik legfontosabb "életfeladat", ugyanakkor semmi hiányérzetem nincs, hogy nincs. Ha születne gyerekem (ffi vagyok) azt is el tudom képzelni, igyekeznék a lehető legjobb apa lenni, aki minél kevesebb szenvedést okozva, de minél jobban boldoguló gyermek(ek)et neveljen, ugyanakkor jól elvagyok enélkül is. Azaz nincs konstans hiányérzetem, hogy nem lett eddig gyerekem. Nem irigylem azokat, akiknek van, de nem is vagyok gyerekellenes, azaz el is tudom magamat képzelni apa szerepben.

Más is van ezzel így?


2022. júl. 9. 09:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is mindegy volt, most jön a második, alkalmazkodtam a helyzethez, nem bántam meg. Ha anyagilag belefér akkor szeretnénk harmadikat is :)

Most már nem tudom elképzelni gyerek nélkül az életem, de azelőtt tudom, hogy gond nélkül leéltem volna az életem gyerekmentesen.

2022. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem tudom, ki pontozott le, 1-es, nekem tetszik a válaszod.
2022. júl. 9. 09:40
 3/15 anonim ***** válasza:
4%
Van feleséged? Hány éves vagy?
2022. júl. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
A mindegy nem jó válasz. Azt szokták mondani, csak a hülyének mindegy. Akinek nincs hiányérzete, az azt jelenti, hogy gyerek nélkül is teljes az élete. Ebben az esetben nem kell egy életre szóló feladatot elvállalni. Én nem tenném. Persze ehhez ugyanígy gondolkodó társ kell.
2022. júl. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Nő létemre ugyanígy érzem.
2022. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy hülye lennék azzal, hogy mindegy. Inkább annyi van, hogy totálisan el tudom fogadni, hogyha úgy alakul, hogy lesz, akkor tisztességes családi életet éljek. Nem esne nehezemre, de amúgy hiányérzetmentes az életem gyerektelenül is. Ha az az életfeladatom, hogy apa legyek, nem teszek ellene, de valóban hiányozni nem hiányzik.
2022. júl. 9. 10:14
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

Ha nincs hiányérzeted, ne vállalj! Soha!

Az lenne csak a hülyeség.

Miért? Mert gyereket nem lehet fél szívvel, "majd lesz valahogy", "nekem mindegy" alapon vállalni. Miért? Mert kva nehéz. Minden energiádat leszívja és ha előzetesen nem akartad 100 %-ban, borítékolható a vége.

2022. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom, nem tudom. Szeretem a függetlenségemet, de valahol szeretném gondját viselni valakinek, aki több, mint egy kutya.
2022. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

A férjem is így volt vele kb. a kapcsolatunk elején. Ha lesz lesz, ha nem, nem.

Lett gyerekünk, szerintem ő sokkal jobb apa, mint amilyen anya vagyok én. Szerelmes a lányába konkrétan, minden héten legalább egyszer elmondja, hogy milyen üres lenne az élet nélküle. A mindegy nem jó megfogalmazás, azért mégiscsak egy gyerek életéről beszélünk, amire nem lehet azt mondani, hogy mindegy, hogy megszületik-e. A nem zárkózom el attól, hogy gyerekem legyen, egy picit jobb kifejezés.

2022. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Figyelj, ha neked mindegy, akkor inkább ne legyen. Valószínűleg nem gondoltál bele komolyabban, hogy egy gyerek mekkor teher és mennyire felforgatja az életedet, ami elől nincs menekvés. Ha a jelenlegi életeddel meg vagy elégedve, szerintem inkább maradjon is így.


Meg amúgy is, erre a világra ki akarna még gyereket vállalni? Járványok, háború, infláció, szárazság, hőhullámok, egyre rosszabb az egészségügy, nyakunkon a klímaváltozás, a vízhiány, hamarosan az éhezés, nem lesz üzemanyag, nem lesz gáz, nem lesz kaja. Egyesek szerint a jelenleg ismert civilizáció pár évtizeden belül össze fog omlani.


Tudom, tudom, régen is szültek a járványokba, háborúba, éhínségbe. De régen nem volt választás. Ha az ember megdugta az asszonyt, akkor abból nagy valószínűséggel gyerek lett. Sok gyerek. Fele meghalt még gyerekként, másik fele úgy ahogy felnőtt lelki nyomorékként, és a következő defektes generációk is innen erednek.


Na, szóval. Szerintem inkább ne.

2022. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!