Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon tucat nevet ad a...

Aki nagyon tucat nevet ad a gyerekének, azt nem zavarja?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, minden második gyerek Benett, Noel, Bence, Levente stb.

Ugyan ez igaz a lányokra is. Annyi szép név van, miért akarnak tucat nevet adni a gyereknek?


2022. júl. 11. 02:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ezt nem veszik figyelembe épp akkor :))


Pl a párom Bence, sokáig nem tetszett ez a név, de azóta úgy gondolom, ugyan ezt a nevet adnám a fiunknak. ( ezzel momdjuk ő nem ért egyet :D ) Szóval ha valakinek ez tetszik, akkor nem hiszem, hogy zavarja, egyeseket talán vonz is :D

2022. júl. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%

Ha egy név annyira tetszik, hogy azt adjam a gyereknek, akkor pont leszarom, hogy mennyire gyakori vagy ritka, vagy hogy mit gondolnak mások.

Felnőtt ember vagyok, ha ezt a nevet adom, akkor valószínűleg meg tudok birkózni vele, hogy még sok gyereket hívnak így.

2022. júl. 11. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Ne a nevétől legyen az a gyerek különleges.
2022. júl. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%
Ezek a nevek pont rettenetesek számomra, de nem, nem zavar ha a gyereknek átlagos neve van. Jobban zavar ha egy szülő feltűnési viszketegségből akar különleges nevet adni, a gyerek meg szív miatta.
2022. júl. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
23%
Engem zavarna és nem is adtam!Ritka neve van,amit nem nagyon ismernek!Nem akartam ,hogy majd az óvodába kiabál az óvónő,hogy Lili és szalad a fél csoport.😅
2022. júl. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
89%

A fiam 2008-ban született, a Máté nevet kapta. Ebben az évben ez volt a második legnépszerűbb fiúnév. A KSH adatai szerint 2008-ban 99200 gyerek született, 1320 Máté van közöttük. Ez pontosan 1,3 %.

Szerinted mennyire zavarja őt, így 14 évesen, hogy kb. minden kilencvenedik 14 évesnek ez a neve? Megmondom: semennyire. Sem az óvodai csoportban, sem az általános iskolai évfolyamon nem volt Máté nevű társa. Sőt, már megvolt a középiskolai gólyatábor, és ott sem lesz az évfolyamon másik Máté (5 osztály 34 fővel szorozva)

Elégedett a nevével, nem tartja gyakorinak, nem akar kitűnni más, különleges névvel. Nem akar Ágoston, Pál, Renátó vagy Béla lenni, pedig mind lényegesen ritkább az ő korcsoportjában.

2022. júl. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Én azt nem értem, hogy miért érdekelne Engem, hogy Mások hogyan nevezik el a gyereküket? Nem azért adok, vagy nem adok egy nevet, mert mások sokan adják vagy nem adják. Nyíltan megmondom, leszarom, hányadik a nemtudommilyen listán vagy melyik sztár gyerekének a neve.


Téged nem csak a lista, de mindenki más névválasztási taktikája is indokolatlanul nagyon érdekel. Miért? Ennyire nem akarsz szembesülni az inflációval meg a való élettel, amiben azt a gyereket felneveled, hogy már ezen kell fennakadni, hogy a szomszéd Mariska gyereke is Benett?

2022. júl. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
92%
Engem jobban zavarnak az egyedieskedo nevek.
2022. júl. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Az én lányom Anna. A születési évében ez volt a leggyakrabban adott női név és azóta is a top 10ben szerepel minden évben. Soha, de soha nem volt sem bolcsodeben, sem óvodában, sem iskolában, se baráti körben, játszótéren, sehol ilyen nevű, hozzá korban közeli gyerek. Soha, sehol, az elmúlt több mint 18 év alatt egyetlen egyszer sem került szembe másik Annával. Jómagam is csak egyetlen, nálam idősebb not ismerek ezzel a névvel. Úgyhogy lehet jönni azzal, hogy tucatnev, mégsem az. Statisztikailag lehet hogy évente 1000 gyerek kapja ezt a nevet, de siman lehet ám, hogy 999 Budapesten él, 1 pedig Alsokismackofalvan, miközben Kreszcencianak csupán 3 gyereket kereszteltek egész Magyarországon, a bibi csak az, hogy mindhárom Alsokismackofalvan él
2022. júl. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
84%
A lányom Boglárka. Piszkosul nem érdekel, hogy hány Boglárka van rajta kívül.
2022. júl. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!