Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd aki régen...

Van olyan ismerősöd aki régen használatos nevet adott a gyerekének az utobbi években?

Figyelt kérdés

Olyan nevekre gondolok hogy Mihály, Vilmos, György, Károly, Géza, Magdolna, Rozália, stb

Mi az a név es tudod e hogy miért azt kapta a gyerek? (pl nagyszülő után?)

Manapság már minden gyerek Zétény, Benett, Abigél, Zselyke, stb.


2022. febr. 28. 02:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nincs
2022. febr. 28. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Én de már 18 ével ezelőtt is különleges volt neve Imre mert az oviba sem járt egyetlen ilyen nevű fiú rajta kívül,se suliba.
2022. febr. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
87%

Igen, tesóméknál mind a négy gyereknek két neve van, abból az egyik régies: Vilma, Klára, Vilmos, Gyula.

Sok falubeli az apa nevét adja a fiúgyermeknek, így van Ferenc, László, Lajos, Tibor, Béla.

2022. febr. 28. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A családban van 10 éven aluli György, Zsuzsanna, második névként pedig Katalin, Éva. Szerintem nagyszülők iránti ragaszkodás miatt.
2022. febr. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Az általad felsoroltak közül a Rozáliát leszámítva egyik sem régies szerintem. Inkább hagyományosnak mondanám.
2022. febr. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
89%

Igen többen is, közöttük mi.


baráti társaságban és környezetünkben van: János, Ottó, Antal, Mihály, Vilmos, Zsigmond, Julianna, Erzsébet, Mária, Endre


a mi kislányunk Magda


mindannyian 10 év alattiak.

2022. febr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Kisbaba Vilmost én is ismerek, az anyuka nagypapáját hívták így.


Egy kolléganőm most született babája Mihály lett, mondjuk az szerintem egy kimondottan kortalan név, nagyon régóta adják ezt a nevet, és most sem fura vagy öreges szerintem.

2022. febr. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%
Az ismerősömék lánya Etelka
2022. febr. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mihály nevű gyerek van több ismerősömnek is. Az egyik nagyszülő után kapta, a másikat nem tudom.
2022. febr. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%
Ismerek Éva, Klára, sőt Irma nevű gyereket is. Valahogy nálunk a fiúknak szívesebben adnak modern neveket, nem tudom, miért. Tehát Lacika vagy Béluska nincs a környezetemben.
2022. febr. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!