Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nagyon tucat nevet ad a...

Aki nagyon tucat nevet ad a gyerekének, azt nem zavarja?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom, minden második gyerek Benett, Noel, Bence, Levente stb.

Ugyan ez igaz a lányokra is. Annyi szép név van, miért akarnak tucat nevet adni a gyereknek?


2022. júl. 11. 02:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%

Nyilván aki adja, azt nem zavarja, hogy gyakori, inkább csak arra koncentrál, hogy neki tetsző legyen.

Engem zavarna, ha túl gyakori nevet adnék, mert számomra a névnek az a lényege, hogy megkülönböztethetőek legyenek a személyek, legalábbis a szűkebb környezetben.

De a vezetéknévhez választottunk elsősorban, aztán azok közül kihúztuk a top 10 neveket, végül egy régimódibb, de közismert név lett a befutó, ami manapság a 100-as lista közepe felé volt.

2022. júl. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%

Nekem a Levente a választott fiúnév, egyszerűen mert ez tetszik, ezt tudom a leginkább elképzelni, vezetéknévhez is megy. Mostanáig nem is tudtam, hogy ez "tucatnév" kategória, az életben egyetlen Leventét sem ismertem még eddig. De ha úgy is lenne, akkor sem zavarna.

Engem is sokkal jobban zavarnak az egyénieskedő, nagyon fura nevek. Hülyeség csak azért adni egy nevet, már bocsánat, hogy nehogy az oviban legyen még egy ugyanolyan, mert lehet, hogy aztán mégis lesz: megtörtént eset a családban, egyik rokonom oviban dolgozott élelmezésvezetőként, és ott volt ilyen, hogy az egyik különleges nevű kislány miatt telefonált az anyuka, és akkor kiderült számára, hogy ugyanabban a csoportban van egy ugyanolyan keresztnevű kislány. :)

Nekem egyébként oviban volt az enyémmel azonos nevű barátnőm, pedig közepesen elterjedt volt csak a nevem akkoriban. A két legjobb ovis barátnőm közül az egyik volt, és picit sem zavart, hogy azonos a keresztnevünk. Aztán általános iskolában meg a tanárnőmnek volt ugyanaz a keresztneve, azt meg kifejezetten szerettem.

2022. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
47%

Nekem az az emléletem, hogy ami népszerű, az nem hiába az. Megfelel az épp aktuális közízlésnek, vagyis általánosan szépnek tartják.

Ha valaki ritka nevet akar, akkor marad két opciója. Vagy választ a régies nevek közül, amik tényleg kopnak ki a divatból, mint pl amiket írtak, András, Ferenc, Mária, ilyesmik. (Nekem tetszenek amúgy, de sokan nem akarnak "öreges" nevet adni.)

Vagy ad valami ritka, de legalább csúnya nevet, ami azért ritka, mert jó okkal nem adja senki (Vérbulcsú, Kandida).

Persze lehet próbálkozni szép hangzású, de ritka nevet találni. De annál mindig ott a lehetőség, hogy mindenki hasonló dolgokban gondolkodik, és korábban ritka nevek egy perc alatt válnak tucattá. Noel, Nolen, Benett, Nátán, Zoé, Lara, Kira, Annaróza, (E)Liza meg a hasonló kategóriájúak. Ezekben szerintem az a vicces, hogy a szülő pont hogy ritka nevet akart adni, csak hát nem jött össze, mert mindenki más is.

2022. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%
Ha 50 éve nem volt gond hogy 10x több Mária és Erzsébet született egy évben, mint ma Hanna meg Zoé, akkor ezekkel a népszerű új nevekkel sem lesz.
2022. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
83%

#12


Aki különleges nevet ad a gyerekének, az nem azért adja azt, mert azt hiszi, ettől különb lesz a gyerek, hanem azért, mert szimplán csak az a név tetszik neki.


Van ebben a kategóriában egy pszichiátria szökevény, az egyik neves kérdésnél habzó szájjal ordította, hogy márpedig NEKEM nem tetszik az a név amit adtam a gyerekemnek, hanem csak feltűnősködni akarok vele :D

Illetve minden névre ami nem András, Imre meg Mariann, azt írja, hogy ő csak cigányt ismer ezzel a névvel.

Nem te vagy ez az elmebeteg?

2022. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
8%

25. Elmebeteg lennék, mert nem egyezik a véleményünk? Nem tudod drága, mi az elmebeteg szó, igaz? Keress rá és akkor nem hozod kellemetlen helyzetbe magad. Ne haragudj, de én nem szoktam leállni vitázni suttyó emberekkel, szóval nem én voltam a kis barid. Amúgy egy bizonyos embercsoportról beszéltem, nem azt írtam, hogy mindenki ilyen aki különleges nevet ad. De ugye ehhez értelmezni kéne amit írtam, az meg látom nem az erősséged. Nem baj, reméljük szép vagy, ha már okos nem

:)

2022. júl. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
91%
Tehát te voltál az :)
2022. júl. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
27. Anyám gyógypedagógus, megadjam a számát? Tud segíteni, hidd el! Melyik része nem világos, hogy nem velem vitatkoztál? Leírtam neked feketén-fehéren. Csak el kell olvasnod. De ha ettől édesebb lesz az álmod, tudod mit én voltam. Minden én voltam ami rossz a kicsike kis életedben. Így jó? Tudsz majd alukálni?
2022. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
76%

#28


Te tényleg pszichiátria szökevény vagy 😅

2022. júl. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
29. Juj jól meg mondtad. Nagyon kreatív vagy. Kifogytál az érvekből, ami amúgy sem volt sok. Mi vagyok még? Dagadt, nagy az orrom, igénytelen? A hozzád hasonló egyszerű teremtések dolgoznak ezekkel. De bogaram, ha te így tudod leadni a feszkót, mert apu nincs otthon veled és a különleges nevű kisdeddel, örülök, hogy belémköthettél :) kímélj majd meg a további elmebeteges sértegetéstől, mert kellemetlen nagyon és nem is tudsz vele bántani, köszi!
2022. júl. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!