Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a gyerekfotózás, meg...

Mi ez a gyerekfotózás, meg fotó megosztás ellenesség újabban a szülők körében?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben már a sokadik ilyen facebbok-ra posztolás, meg bölcsődében/óvodában/iskolában fotózás elleni tiltakozós kérdésbe futni bele. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki elgondolkodott, hogy ennek mi értelme van?

Mi az oka, hogy ennyien nem akarnak még egyetlen kulturált fotót se posztolni a gyerekről, az ismerősöknek a közösségi médiás oldalra? A másik, meg hogy miért zavar ennyi embert, hogy esetleg az óvodában, bölcsiben, iskolában stb fotók készülnek a gyerekről? Főleg, ha előre be is jelentik, és csak zárt csoportba kerül ki?

Pontosabban a kérdés: miért félnek ennyire ettől? Miért kell ettől így elzárkózni? Milyen károktól, vagy negatív dolgoktól tart ez a sok szülő?

Nyilván nem kell pucér, meg nemiszerves képeket képeket kitenni, az teljesen érthető, de a kulturált, konszolidált, semmi "problémásat" nem tartalmazó csoport-és családi fotókkal mi a gond? És még ha valami folytán mégis kijut valahova a normális kép, akkor is mi van? Egy sima gyerekfotón nem ütközik meg senki, a gyerek 10 év múlva nem is fog magára ismerni. Akkor mi értelme van az ellenzésnek meg a fotózás ellen tiltakozásnak? Mitől tartotok ennyire?



2022. júl. 12. 20:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
88%
Végre felnőtt egy generáció, aki kezdi felfogni a közösségi média problémáit. Olyan emberekről beszélünk, akik saját bőrükön tapasztalva tudják, milyen patkány dolog az, mikor a gyereket a tudta és engedélye nélkül feltolják a facebookra lájkokért. A gyereknek ebbe gyakorlatilag semmi beleszólása nincs. Ennél jobban már csak elég embertelen módokon tudná a szülő a világ tudtára adni, hogy a tulajdonaként tekint a gyerekére.
2022. júl. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
90%

A gyereknek is vannak személyiségi jogai, és lehet hogy tini- majd felnőtt korában nem lesz boldog, ha a szülei a belegyezése nélkül posztolgatnak/posztolgattak róla. Mint tudjuk: ami egyszer felkerül a netre, az fent is marad. Zárt csoportból is két kattintással kikerülhet a kép...

Én se örülnék, ha nyilvánossá váltak volna azok a képek, amelyeken 3 éves koromban vörös fejjel hisztizek a házunk udvarán, valaki meg lefotózta, mert jajdevicces. Szerencsére akkor még nem volt net.

Szóval: majd a gyerek eldönti, mit oszt meg magáról, ha felnő.

2022. júl. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
18%

30-40-50 éve is minden évben készült csoportkép az ált.isk. osztályról. Még fizettünk is érte. Senki nem tiltakozott.

Még érettségi tabló is készült. Senki nem igényelt fekete csíkot a szemei elé..

2022. júl. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon ellenzője vagyok ennek a posztolásoknak.


A mi házunkban a nappaliban van egy családi kép a gyerekeimről, a férjemről és rólam, amit minden évben karácsony előtt megcsinálunk. Akit beengedek a házamba, azok láthatják. Ismerősöknek mégis miért kellene kitennem facebookra? Miért kellene látnia a Coop-os Marika néninek, vagy éppenséggel a szomszéd faluból ismert Valikának a családi képeinket, akit csak azért jelöltem be, mert tőle nagyon sok jó cuccot tudok beszerezni olcsó áron? Aki fontos, az tudja, hogy hogy néznek ki a gyerekeim, aki meg nem, annak minek kellene tudnia?


Az iskolai, óvodai fotózással az a baj, hogy rohadt gáz. Már az én időmbem is mindent toltak felfele a facebookra meg a sulioldalra. Egy március 15., egy iskolagyűlés vagy akármi nem történhetett volna meg úgy, hogy ne tolták volna a pofánkba a kamerát.

2022. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

"30-40-50 éve is minden évben készült csoportkép az ált.isk. osztályról. Még fizettünk is érte. Senki nem tiltakozott.

Még érettségi tabló is készült. Senki nem igényelt fekete csíkot a szemei elé.."

Igen, csak ezeket a szülök látták meg pár ismerös, a facebookon meg az egész világ!

2022. júl. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
90%
De miért kellene kitenni ismerősöknek posztokat? Válaszold meg kérdező konszolidáltan.
2022. júl. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%
Én meg azt nem értem, hogy az én gyerekemről miért akar valaki más képeket posztolgatni és lájkokat gyüjteni rá kvázi vadidegenektől facebookon. Ha én nem akarok kirakni a gyerekről képet, mert csak, én dolgom én döntöm el miért, akkor a rokonok milyen jogon pakolgatják ki a gyermekem képeit? Miért jó ez nekik, mi közük az ő random ismerőseinek az én gyerekemhez? Nem ovis csoportképről/tablóképről beszélek, bár azt se kéne kiraknia másnak, főleg ha szülő nem engedélyezi, hanem privát családi képekről. Miért kell ezeket külön kérés ellenére is kirámolni csak hogy kapjon rá 50-60 lájkot? Mert ez csak erről szól, hogy a mája hízzon, hogy de sok lájkot kap a kisunoka/kisunokatesó/kisrokon képére.
2022. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
16%

Javaslom mindenki húzzon harisnyát a gyerek fejére mielőtt iskolába engedi őket. Így az se baj ha lefotózzák őket.

Én is mindig így megyek bankba (ahol sok kamera van). :)

2022. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Ovis csoport Facebook oldala, amikor kirakja hogy Zejnepkének születésnapja van, látjátok milyen szép nagy tortát hozott?

És a képen rajta van az én gyerekem is…

2022. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem átestek egyesek a ló túloldalàra. Szerintem pár képtől (nem napi 10) semmi baja nem lesz senkinek. És ha fent marad örökre??? Akkor mi lesz ? Pár normális babakori és gyermekkori kép. Lehet, hogy én vagyok fordítva bekötve, de nekem sok rokonom van, akikkel nem beszélek sűrűn de szívesen követem h mi van velük..akár nyaralás, kirándulás, akár gyerek stb. Van aki mondjuk egyáltalán nem kíváncsi más gyerekére. Én igen. Nekem még nincs gyerekem, csak unokhùgom. Egyszerűen büszke vagyok rá és szeretném megmutatni az ismerősöknek, rokonoknak, kollégáknak stb. Nyilván nem fogok mindenkinek képet küldeni egyesével. Ja és nem kell kiforgatni..nem azt mondom, hogy aki nem rak fel képet az nem büszke. Ha nem érti valaki, akkor úgyis hiába magyarázom.
2022. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!