Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a gyerekfotózás, meg...

Mi ez a gyerekfotózás, meg fotó megosztás ellenesség újabban a szülők körében?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időkben már a sokadik ilyen facebbok-ra posztolás, meg bölcsődében/óvodában/iskolában fotózás elleni tiltakozós kérdésbe futni bele. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki elgondolkodott, hogy ennek mi értelme van?

Mi az oka, hogy ennyien nem akarnak még egyetlen kulturált fotót se posztolni a gyerekről, az ismerősöknek a közösségi médiás oldalra? A másik, meg hogy miért zavar ennyi embert, hogy esetleg az óvodában, bölcsiben, iskolában stb fotók készülnek a gyerekről? Főleg, ha előre be is jelentik, és csak zárt csoportba kerül ki?

Pontosabban a kérdés: miért félnek ennyire ettől? Miért kell ettől így elzárkózni? Milyen károktól, vagy negatív dolgoktól tart ez a sok szülő?

Nyilván nem kell pucér, meg nemiszerves képeket képeket kitenni, az teljesen érthető, de a kulturált, konszolidált, semmi "problémásat" nem tartalmazó csoport-és családi fotókkal mi a gond? És még ha valami folytán mégis kijut valahova a normális kép, akkor is mi van? Egy sima gyerekfotón nem ütközik meg senki, a gyerek 10 év múlva nem is fog magára ismerni. Akkor mi értelme van az ellenzésnek meg a fotózás ellen tiltakozásnak? Mitől tartotok ennyire?



2022. júl. 12. 20:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem zavar van sokak fejében. Itt most nem a nyakig összefosott baba stb. babafotòkròl van szó. Nyilván ilyet feltenni gáz.. Minthogy ha a szomszéd/anyós/anyám aki lefotòz engem szétfolyva a bikinimbe és felrakja az is gáz. De pont ez a baj, hogy miért ragaszkodtok el ennyire a valóságtól?
2022. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
88%
Én még soha, senkitől nem kaptam egy normális érvet miért kéne kitenni képet a gyerekről 🤷🏼‍♀️. Vagy miért zavar bárkit is, ha valaki úgy dönt, nem szeretné ha a gyereke képe felkerülne valahova (itt nem a dark webre gondolok, hanem sima platformokra). Nem akarja és kész. Ha nem tesz ki mi történik? Semmi, max nem látják az ismerősök, csak élőben.
2022. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
88%

A már felsorolt okokon kívül azért nem rakok ki képet, mert tudom, hogy senkit nem érdekel. Max a rokonokat, de nekik el lehet küldeni. A kollégák, volt iskolatársak, random ismerősök full leszarják, vagy akik pl olyan g.cik mint én, azok magukban még ki is röhögik. Most vagyok abban a korban, hogy sok ismerősömnek születik gyereke. A legtöbb nem nagyon posztol (vagy egyáltalán nem), de van egy-kettő aki gyakran rak ki képeket. Jellemzően olyan emberek, akiket amúgy nem ismerek, van ahol pl nem is anyuka az ismerősöm, hanem az apa, csak anya őt is megjelöli, ezért aztán én is látom a képeket. Ilyen a volt kolléganőm még diákmunkáról, a srác akivel kétszer randiztam, egy másik srác akivel csak egyéjszakás volt és azóta sem láttam, de legalább így mindent tudok a gyerekéről (ez hihetetlenül durva szerintem), egy csaj akivel párszor buliban találkoztam, régi barátom nővére, stb, szóval semmi közöm hozzájuk, és így látom a képeiket. Én ezek láttán mindig csak olyasmiket gondolok, hogy "Úristen, ez is hogy meghízott terhesen, te jó ég, ez a baba olyan mint Jabba, basszus, remélem az én gyerekemnek nem lesz ilyen ronda turcsi orra, hű, mekkora kupi van a lakásukban, azta, ez milyen helyes nő volt, most meg milyen lelakott feje van, ennek meg a haja is milyen, hát ha nekem ilyen férjem lenne, nem mutogatnám, minek kellett azt az ocsmány ruhát ráadni szerencsétlen babára, ajjaj, annak a gyereknek dupla tokája van, minek rakja ki ezt az anyja, hát nem látja, hogy ez egy ritka előnytelen fotó, olyan rajta a gyerek feje mint egy öreg krumpli, milyen para arcot is vág, én félnék tőle, Chucky játszani akar..."

Szóval kár azt hinni, hogy mindenki aranyosnak vagy cukinak találja az ilyen családi fotókat. A legtöbb embernek a saját gyereke szép, a saját férje szexi, de másé nem az, és bizony csak ilyen gonosz gondolatok meg csendes szánakozás lesz a reakciója. Persze nyilván ezeket az ember teljesen magában tartja, anyuka vígan posztolja tovább a családi fotókat, én meg magamban vígan röhögök-szörnyülködöm ezeken.

2022. júl. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
10%

"Aki nem támad gyerekekre, csak amolyan "csendes pedofil", az beérheti azzal, hogy ilyen tartalmakat néz. "


Milyen tartalmakat? Egy portrét egy gyerekről? Ennyi erővel ki se vidd q gyereket az utcára, mert véletlenül rá nez egy pedofil.

2022. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

33

Az utolsó szóig 😅😂

2022. júl. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
84%

Azért különbséget tehetünk ismerős és ismerős között, mert nem mindenki mozog egy szinten.


Azok a családtagok, akik csak a fscebook hírfolyamból tudhatják, hogy gyerek született, azokkal nem is érdemes tudatni. Aki meg fontos, az alapból tudja, hogy van gyereked.

Férjem nővérével 10 éve nem beszélünk, pedig közeli családtagnak számít. Viszont az anyai unokatesóm apai unokatesójával (aki nekem értelemszerűen nem unokatesóm) hetente beszélünk messengeren, és minden nyáron lemegyünk hozzájuk 1 hétre, az nyilván tudni fogja, hogy terhes vagyok, mert mondom neki. De az iszákos nagynéni, aki sz.rik ránk és a gyerekeinkre, annak miért kellene tudnia, hogy terhes vagyok és lassan bővül a család?

2022. júl. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
82%

Helló üdvözlet!

Van egy ismerősöm, aki posztol a lányáról képeket. Régebben félpucért is volt. Felléptem emiatt ellene, mivel bárki láthatta. Ma már úgy vagyok azzal a nővel tegye, ami jól esik. Kimondottan feltűnési viszketegsége van annak a nőnek csak a rohadt likeok miatt teszi ezt. Mondtam neki, hogy tönkre teszi a lányát ezzel, hogy ezt csinálja. Miért is? Azért, mert a mai fiatalok mi mást csinálnak, mint dicsekednek, ha pl egy pasas mond 2 szép szót egy lánynak, és mindent publikálnak feleslegesen. Ezt tanulják el a buta anyjuktól is, hogy mindent meg kell osztani. A nagy ló pikulát azt.

Na de a gond amiatt van, hogy a darkwebre bármi kikerülhet, ami ott marad örökre. Ha egy gyerek nagy lesz, és az anyja marhasága miatt szenved, akkor a gyerek szégyenli magát. Pont, hogy fordítva kéne. Kedves kérdező! Ez az oka a heves tiltakozásnak. Nem szeretné senki se, ha a saját utódját a kicsikre bukók elzsákmányolják a képeket, amin az adott gyerek van. Interneten nem vigyáznak sokan sajnos... Amikor én voltam kicsi, akkor is volt fényképezés. Természetesen nyomtatott formátumba. Soha semmi se került ki. MI a fenének kéne. Ez az ember emlék képe. Most is így kéne tenni, mint annak idején. Senkinek semmi köze a másik ember utódjához.

2022. júl. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az egyik nagymama ( apám élettársa ) gondolta úgy hogy ő ugyan felnőtt ember és azt tesz ki a kislányomról a kérésem ellenére amit akar. Mikor számon kértem még neki állt feljebb meg természetesesen apámnak. Amúgy 8 éve vannak együtt, engem egy napig nem nevelt. Sosem éltünk együtt, de ennek ellenére is azt hiszi neki mindenhez joga van .
2022. júl. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!